Gmina Goworowo

dziś jest: 23 października 2019
Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
Podsumowanie sezonu KS Orz Goworowo

Lokalna drużyna piłkarska Orz Goworowo zakończyła zmagania w sezonie 2018/2019. Ostatnim akcentem tego sezonu było starcie przeciwko drużynie WKS Mystkówiec. Nasi zawodnicy po bardzo emocjonującym meczu wygrali 3:4 strzelając bramkę dającą zwycięstwo w 92 minucie spotkania. Po meczu piłkarze fetowali radość ze zwycięstwa na środku boiska wyraźnie dając wszystkim do zrozumienia głośnymi okrzykami, kto był górą w tym spotkaniu. Kapitalny mecz zagrał Kamil Kośnik, który skompletował hat tricka wpisując się na listę strzelców kolejno w 23, 68 i 92 minucie spotkania, gola otwierającego wynik tego meczu zdobył dla nas Piotr Grabiński w 13 minucie. Należy również podkreślić świetną postawę pozostałych zawodników. Nikt nie odstawiał nogi każdy walczył do końca o jak najlepszy rezultat mimo, że warunki do gry nie były sprzyjające, ponieważ temperatura w czasie spotkania przekraczała ponad 30 stopni Celsjusza. Sezon kończymy na siódmym miejscu w tabeli, co jest wynikiem lekko rozczarowującym, a zarazem dającym nadzieję na lepszy wynik w kolejnym sezonie. W rundzie wiosennej zawodnicy Orza grali bezkompromisowo odnosząc pięć zwycięstw i ponosząc pięć porażek. Bilans mógł być lepszy gdyby nie pechowa porażka w Andrzejewie, gdzie nasz zespół przegrał 2:3 z zajmującym wówczas drugie miejsce w tabeli GKS-em po bramce w ostatniej minucie gry. Z przebiegu całego spotkania zdaniem obserwatorów, to nasz zespół zdecydowanie zasługiwał na zwycięstwo, graliśmy składnie często stwarzając zagrożenie pod bramką przeciwnika, zabrakło jedynie zimnej krwi przy sytuacjach strzeleckich, nad czym ciągle musimy pracować na treningach. Podobna sytuacja miała miejsce w meczu z GUKS Krasnosielc, gdzie mimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki i sytuacjach bramkowych przegraliśmy 0:1, po błędzie w defensywie. Szkoda straconych punktów, ponieważ nasze miejsce w tabeli mogło być zdecydowanie lepsze. Meczem, który na pewno na długo zapadnie w pamięci kibiców i zawodników naszego klubu, było zwycięstwo 5:0 nad Koroną Ostrołęka. W tym meczu wychodziło nam dosłownie wszystko, od pressingu, po bardzo pewną grę w defensywie, oraz świetną skuteczność. Kibice zgodnie powtarzali, że dawno nie widzieli w Goworowie tak dobrze grającej drużyny, która od 1 do 90 minuty walczyła o każdy skrawek boiska. Intensywność tego meczu stała na zdecydowanie wyższym poziomie niż 90 % spotkań w naszej lidze. Schodząc z boiska wszyscy zawodnicy mieli świadomość, że dali z siebie wszystko. W trakcie rundy wiosennej przytrafiły nam się też wpadki. Taką z pewnością trzeba nazwać bardzo wysoką porażkę z FC 2012 Różan, gdzie rywale niespodziewanie wygrali z nami 5:0. Był to bardzo zimny prysznic, po którym w następnych kolejkach udowadnialiśmy, że był to tylko wypadek przy pracy. Słabiej wyszedł nam również mecz z liderem, który przegraliśmy gładko 0:3. Drużyna z Długosiodła w łatwy sposób wytrąciła nam wszystkie boiskowe atuty, co raz punktując nas kolejnymi bramkami. Wymakraczowi serdecznie gratulujemy awansu do A- klasy. Z przebiegu całego sezonu była to drużyna grająca najlepszą piłkę w naszej lidze. Powodzenia w barażach o awans do A- klasy życzymy również GUKS-owi Krasnosielc, który zajął drugie miejsce w lidze. Niezbyt dobrze wyszedł nam również ostatni mecz na swoim stadionie, gdzie zdziesiątkowani kontuzjami przegraliśmy 2:4 z drużyną KS Pniewo, która pokazała że w przyszłym sezonie również będzie walczyła o wyższe cele. Ten słodko gorzki sezon podsumujemy klubowym spotkaniem 14 czerwca, gdzie cała społeczność naszego klubu zakończy ten sezon ogniskiem i spotkaniem wszystkich zawodników i osób związanych z naszym klubem. Odbędzie się również mecz Orz Goworowo – Orz Goworowo Old Boy. Będzie to wspaniała okazja do wspominek, oraz do spotkania kolegów z boiska z dawnych lat. Podsumowując, liczymy na to, że przyszły sezon będzie zdecydowanie lepszy, że nasza gra będzie wyglądała zawsze tak jak w meczu z Koroną Ostrołęka. Szczerze wierzymy w to, że jesteśmy w stanie powalczyć w przyszłym sezonie o czołówkę ligi, potencjał ku temu jest wielki. Cała drużyna niejednokrotnie pokazała już, że jesteśmy drużyną o mocnym charakterze, oraz że nie ma dla nas przeszkód nie do pokonania. Razem tworzymy jedność i obiecujemy naszym kibicom, że w nowym sezonie podarujemy im wiele pozytywnych emocji. Na zakończenie chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom, oraz instytucjom które wspomagały nas w tym sezonie. Dziękujemy za okazaną pomoc w każdej formie, bez Waszej pomocy nie poradzilibyśmy sobie ze wszystkimi wyzwaniami, które spotykają nas w całym procesie organizacyjnym. Oczywiście liczymy nas Was również w przyszłym sezonie i dziękujemy, że jesteście z nami. Do zobaczenia w przyszłym sezonie !