Gmina Goworowo

dziś jest: 01 marca 2021
Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
„Dzień Babci i Dziadka”
Babciu powiedz jaka byłaś w swoich szkolnych latach
Czy wolałaś w szkole siedzieć czy na dworze ganiać
Czego bałaś się naprawdę z czego się cieszyłaś
I czy można cofnąć czas by zobaczyć jaka byłaś

Super by było tak wyczarować

By z małą babcią pospacerować
I z dziadkiem naszym małym chłopakiem
Na koniec świata iść górskim szlakiem.

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, to oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją, ale przede wszystkim bezgranicznie ich kochają. Dla wszystkich dziadków wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce dnia 28 stycznia  2021 r. odbyła się w naszym przedszkolu  uroczystość z okazji ich święta.

Ta niecodzienna uroczystość wpisana w tradycję  naszego przedszkola,  w tym roku ze względu na ograniczenia pandemiczne  nie pozwoliła nam cieszyć się obecnością naszych kochanych  babć i dziadków.  Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, by mimo wszystko mogli oni  poczuć się wyjątkowo. Przygotowaliśmy program artystyczny, życzenia oraz prezenty w postaci kalendarzy z wizerunkiem kochanych wnucząt i wyemitowaliśmy  przebieg całej uroczystość na żywo za pośrednictwem  Facebooka.

Na początek  głos zabrała pani dyrektor Wiesława Wasilewska, która w swoim krótkim wystąpieniu poza życzeniami  podziękowała  wszystkim babciom i dziadkom za wielkie cerce, oddanie, poświęcenie i  miłość jaką   obdarowują  swoje wnuki każdego dnia.  Po czym głos oddała przedszkolakom, które  do uroczystości przygotowywały się ponad dwa tygodnie.

Pod czujnym okiem swoich pań Barbary Ostrowskiej i Wiesławy Wasilewskiej  4-5- latki  z grupy „SKRZATÓW” przygotowały program artystyczny pt. „Babcia i dziadek w czasach PRL”, przywołujący wspomnieniami do lat dzieciństwa i młodości sowich kochanych babć i dziadziusiów. Przygotowana dekoracja również nawiązywała do czasów, w których  zakup papieru toaletowego był nie lada wyzwaniem, a pralka FRANIA symbolem luksusu i marzeniem każdej pani domu.    Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy 3-latków pod kierunkiem pani Jolanty Romanowskiej zaprezentowały się niezwykle wyjątkowo w tańcu z parasolami do utworu  „Preludium w deszczu”. Zatańczyły także piękny taniec przytupaniec do piosenki ” Babciu, babciu zrób tak”  i „Maryna gotuj pierogi”. Nie zabrakło także piosenek o babci i dziadku oraz tradycyjnego „Sto lat”.

Wierzymy, że przygotowany program artystyczny dostarczył  naszym babciom i dziadkom,dużo pozytywnych emocji i  miłych wrażeń, jak również w to, że w przyszłym roku  będziemy mogli  celebrować to wyjątkowe święto  wspólnie w przedszkolu.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

Scenografia: Wiesława Wasilewska

Dekoracje: Wiesława Wasilewska, Barbra Ostrowska, Jolanta Romanowska

Zdjęcia: Agnieszka Dudziec i Anna Brejnak

piątek, 19-02-2021, 14:26 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 31
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011