Gmina Goworowo

dziś jest: 23 września 2020
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Czytanie – to sposób na spotkania z rożnymi ludźmi.

dsc-0031-bigPrzedszkole Samorządowe w Goworowie w ramach zainicjowanej w roku szkolnym 2015/2016 akcji „Poczytajmy razem – mama słowa ja obrazek” w tym roku szkolnym podjęło dodatkowo współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną oraz ze Szkołą Podstawową w Goworowie. Włączając jednostki do czytania organizujemy comiesięczne spotkania z pracownikami bibliotek, którzy wprowadzają dzieci w świat wyobraźni czytając najpopularniejsze baśnie , bajki i opowiadania.
7 listopada bibliotekę szkolną odwiedziły pięciolatki. Bibliotekarka Pani Teresa Leśniewska przeczytała dzieciom bajkę o przygodach literki „P”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki, a po zakończeniu chętnie odpowiadały na pytania.
W czwartek 10 listopada szkołę odwiedziły maluchy z grupy „Muchomorki”. Bajkę pt. „Tomcio Paluch” przeczytała dzieciom Pani Tereska. Przedszkolakom bardzo podobała się przygoda Tomcia i nie mogą doczekać się kiedy kolejny raz odwiedzimy bibliotekę.
Raz w miesiącu nasze Przedszkole odwiedza również pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie. 8 listopada odwiedziła nas Pani Krystyna Reluga. Dzieci chętnie słuchały bajki pt. „Niezwykła przygoda krówki Malwinki”. Przedszkolakom bardzo podobała się bajka i chętnie jej słuchały.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji bardzo dziękujemy za współpracę z naszym przedszkolem.

Opracowała:Magdalena Tuszyńska

wtorek, 29-11-2016, 11:47 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 866
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011