Gmina Goworowo

dziś jest: 18 września 2020
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
Dzieci z Pasiek na wycieczce w Różanie

Dnia 28 października uczniowie kl. 0A, 0B, I, II, III, IV i V Szkoły Podstawowej w Pasiekach udali się na wycieczkę do Różana, gdzie w sali zabaw Awangarda zorganizowano ,,Warsztaty Pieczenia Pizzy,,. Warsztaty odbyły się w dwóch turach.

Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy.
Najpierw uczniowie poznawali kolejne etapy wykonania pizzy oraz składniki potrzebne do jej przygotowania, obejrzeli specjalny piec do jej wypieku.
Po pokazie dzieci mogły z gotowego ciasta i składników tworzyć własne kompozycje ze swoimi ulubionymi składnikami – wałkowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty (szynka, papryka, ananas, oliwki, pieczarki, ser). Potem pizza na 10 minut trafiła do pieca i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.
W dalszej części naszego pobytu w sali zabaw  wszyscy próbowali swoich sił w rywalizacjach sportowych. Uczniowie grali w kręgle, bilard, cymbergaj i piłkarzyki. Najmłodsi uczniowie mieli możliwość  skorzystania z wielu atrakcji, m.in. czteropoziomowej konstrukcji do zabawy, zjeżdżalni, labiryntów, toru przeszkód oraz basenu z piłeczkami. Było bardzo dużo emocji, a czas przeznaczony na zabawę szybko upłynął.

Tekst: E.Kuczyńska
Zdjęcia: E.Kuczyńska
wtorek, 29-10-2019, 10:50 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 317
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011