Gmina Goworowo

dziś jest: 12 grudnia 2018
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Endurance w Szarłacie rozstrzygnięty!

Reprezentant naszej gminy na podium. Michał Rybaczyk z Szarłatu z SKJ Viritim uzyskał najlepszy wynik na dystansie L – 30,2 km.

Na starcie III Mazowieckich Zawodów w Sportowych Rajdach Konnych w Szarłacie – Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza stanęło 23 zawodników. Już o godz. 6:00 rozpoczęły się pierwsze starty, które miejsce miały na placu właścicieli stajni koni sportowych „Viritim” Agnieszki i Michała Rybaczyków. Na przeglądzie weterynaryjnym Komisja Weterynaryjna  zakwalifikowała 23 konie, z czego 5 nie ukończyły zawodów. Najdłuższy dystans kategorii N – 81,4 km z najlepszym czasem i kondycji konia, na mecie zjawiła się Katarzyna Kłosek (KJ Leśny) z wynikiem 05:53:57. W kategorii P – 40,1 km najlepszym osiągnięciem czasowym może pochwalić się Monika Wiśniowska – 03:11:15. Rozegrano także Zawody Towarzyskie w Sportowych Rajdach Konnych na dystansie LT – 20,4 km. Podium zdobyła Paulina Dudek.

Mistrzynią Warszawy i Mazowsza Juniorów została Kamila Mamątowicz. Mistrzem Warszawy i Mazowsza seniorów został Maciej Malinowski z KJ Olszany.

Nagrody dla zawodników ufundowali: Powiat Ostrołęcki, Warszawsko – Mazowiecki Związek Jeździecki, Andrzej Sanecki i Stajnia Koni Sportowych „Viritim”.

W rajdach wzięli udział zawodnicy klubów: Ełckie Towarzystwo Jeździeckie Hadrian, Horse Prof, SKJ Viritim, KJ Leśny, KJ Champion, KJ Olszany, Bractwo Konne św. Marcin i niezrzeszeni.
Zawody zorganizowali: Stajnia Koni Sportowych Viritim w Szarłacie przy współpracy z: Warszawsko-Mazowieckim Związkiem Jeździeckim, Polskim Związkiem Jeździeckim, Powiatem Ostrołęckim, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Nadleśnictwem Pułtuski i wolontariuszami.