Gmina Goworowo

dziś jest: 29 maja 2020
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Pasiekach

Dnia 7 listopada , na podstawie obowiązujących przepisów związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników Szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Dokładnie o godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w szkolnej Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego, przedostali się drogami ewakuacyjnymi do oznakowanych miejsc zbiórki do ewakuacji.
W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi.
Po przeprowadzonej kontroli budynku przez pracowników straży pożarnej informacja o stanie ewakuacji przekazana została Panu Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.

Na zakończenie uczniowie mieli możliwość spotkania się z strażakami OSP Pasieki. Mogli zadawać pytania na temat pracy strażaka oraz sprawdzić czy hełm strażacki już na nich pasuje, czy też muszą jeszcze kilka lat zaczekać aby wstąpić w szeregi straży pożarnej

Próbna ewakuacja została przeprowadzona pod nadzorem Ochotniczej Straży Pożarnej w Pasiekach

Teskt: M. Fidelis

Foto: J. Idzikowska

piątek, 08-11-2019, 13:11 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 241
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011