Gmina Goworowo

dziś jest: 28 września 2020
Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

PACZKA

 

Trwa ostatni, najważniejszy etap SZLACHETNEJ PACZKI 2013. W całej Polsce poszukujemy Darczyńców – ludzi, którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie ze swojego otoczenia. W Goworowie ( magazyn Pasieki)  na Darczyńców czeka jeszcze 7 rodzin. Do 6 grudnia na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę, dla której chce się przygotować wyjątkową paczkę.

„Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska” – to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI. Łączymy biednych i bogatych, gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali. Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice.

Katarzyna Jankowska, wolontariuszka: – Chcemy tak pomagać ludziom, żeby oni sami zaczęli sobie radzić w życiu. W każdym staramy się dostrzec potencjał i wydobyć z niego to, co ma w sobie najpiękniejsze. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy ludziom brakuje już wiary w siebie. Myślę, że to najlepsza pomoc, jaką można dać drugiemu człowiekowi. Swoją uwagę i czas.

W SZLACHETNEJ PACZCE rodziny otrzymują ją od wolontariuszy. Nie do przecenienia jest także dla takich rodzin jest także świadomość, że ktoś zainteresował się ich sytuacją, postarał się, przygotował paczki specjalnie dla niej.

Anna Sroka, koordynator SZLACHETNEJ PACZKI w woj. mazowieckim: – Nie od dziś wiadomo, że więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu. Żeby być szczęśliwym, trzeba coś z siebie dać.

Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA  dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

  • Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna będzie na www.szlachetnapaczka.pl od 16 listopada
  • Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146
  • Wyślij SMS o treści PACZKA pod numer 75465

 

piątek, 29-11-2013, 08:00 | autor: Anna Turkiewicz U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 1058
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011