Gmina Goworowo

dziś jest: 19 lutego 2019
Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Gminny Konkurs Recytatorski

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem”.

  1. Szymborska

 

W dniu 8 maja 2018 r w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Myśląc Ojczyzna…”. Konkurs  wpisuje się w uroczyste obchody „Roku dla Niepodległej” i radosnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs był także okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym oraz do  wspierania wychowania patriotycznego naszego młodego pokolenia.

Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonał dyrektor szkoły Adam Grabowski . Następnie uczniowie kl. IV – VII z terenu Gminy Goworowo przystąpili do słownej rywalizacji, recytując wybrany utwór o tematyce patriotycznej.

Uczniowie występowali w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I – uczniowie klas IV – V
Kategoria II – uczniowie klas VI – VII
Prezentowane utwory oceniane były pod względem następujących kryteriów: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja tekstu i ogólne wrażenie artystyczne. Poziom tegorocznego konkursu był wysoki.  Wszyscy uczestnicy wspaniale zaprezentowali swoje  recytatorskie umiejętności, co zostało docenione przez Jury.

Zwycięzcy  poszczególnych kategorii:

Kategoria kl. IV-V

I miejsce – Aleksandra Dobkowska – S.P. Goworowo

II miejsce – Jakub Krawczyk – S.P. Pasieki

III miejsce – Emilia Ciepierska – S.P. Goworowo

Wyróżnienie – Weronika Wujakowska – S.P. Kunin

Kategoria kl. VI-VII

I miejsce – Natalia Krawczyk – S.P. Pasieki

II miejsce – Aleksandra Wójcik – S.P. Kunin

III miejsce – Hubert Szabłowski – S.P. Kunin

Wyróżnienie – Hubert Kraska – S.P. Pasieki

Konkurs był zorganizowany przez Szkołę Podstawową  w Pasiekach, a za jego przygotowanie odpowiedzialna była nauczycielka  Agnieszka Solmińska. Współorganizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu i ich opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie uczniów do występów i udział w konkursie, szanownemu Jury konkursu za  pracę uwieńczoną trafnymi wyborami, a sponsorowi, którym była Gmina Biblioteka Publiczna w Goworowie  za nieocenione wsparcie w formie ufundowanych nagród książkowych. Gratulujemy zwycięzcom  konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

 

Tekst: A. Solmińska

Foto: A. Skrzecz

środa, 09 Maj 2018, 11:56 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 223
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011