- Gmina Goworowo - http://goworowo.pl -

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA.

[1]„Podzielić się opłatkiem,

powiedz mi, co to znaczy?

To dobrze życzyć innym

I wszystko im przebaczyć.

Przy wigilijnym stole

niech obcy gość zasiędzie.

W twoim rodzinnym kole –

przy opłatku, kolędzie.”

[Mieczysława Buczkówna, „Przy Wigilii”]

Grudzień, jest to miesiąc najbardziej wyczekiwany nie tylko przez dzieci ,ale też przez dorosłych.Dzieje się tak dlatego ,że niesie ze sobą Boże Narodzenie- najbardziej magiczne święta ze wszystkich jakie obchodzimy w Polsce.Towarzyszy im wyjątkowa, podniosła atmosfera.Jest to też okazja do wspólnych spotkań i kolędowania.
Tradycyjnie jak co roku ,w naszym przedszkolu ,odbyło się spotkanie opłatkowe.W tym roku przedszkolaki, pracownicy przedszkola i rodzice spotkali się 14 grudnia .Uroczystość została uświetniona występami jasełkowymi grup ,Muchomorki i Skrzaty. Całość występów dopełniły barwne stroje oraz piękna scenografia. Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.Honorowymi gośćmi w tym dniu byli nie tylko rodzice ale też pan wójt Piotr Kosiorek który złożył wszystkim zgromadzonym życzenia.W imieniu Rady Rodziców kilka ciepłych słów przekazał też przewodniczący pan Danny Wauters.
Radosne kolędowanie wprowadziło uczestników w świąteczny nastrój, wszyscy dzielili się opłatkiem .O spotkaniu nie zapomniał również Święty Mikołaj, który wręczył prezenty nie tylko dzieciom, ale też dorosłym ( te, przygotowali samodzielnie pomocnicy Świętego- przedszkolaki). Podniosłą uroczystość zakończył wspólny poczęstunek.
Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci przybyłych gości.

Opracowała: Jolanta Romanowska

Zdjęcia: Milena Kuśmierczyk