Gmina Goworowo

dziś jest: 15 sierpnia 2020
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Jasełka

„Tajemnica Nocy Betlejemskiej trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc” – przypomina Jan Paweł II.

W tej atmosferze Betlejemskiej Nocy, uprzedzając niejako rodzinną atmosferę Wigilijnego Wieczoru, dnia 18 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka pt. „A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO……”

Przedstawienie ukazało ŻYWĄ EWANGELIĘ i historię narodzin Chrystusa, co zmusza oglądających do głębokich przemyśleń i zastanowienia się nad postępowaniem nas wierzących.

Pytanie, dlaczego nie przyjęli Chrystusa w Betlejem krąży pośród nas.

Stawiając talerz dla nieznajomego, podobnie jak mieszkańcy Betlejem nie przyjmujemy strudzonego wędrowca , który w ten wigilijny wieczór jest samotny.

Czy my ludzie XXI wieku jesteśmy w stanie postępować inaczej niż mieszkańcy Betlejem?

Na scenie pojawili się pasterze, królowie, którzy oddali pokłon maleńkiemu Dzieciątku. Szopka, żłóbek, aniołki , śpiew pastorałek i kolęd dodały prawdziwego uroku i wprowadziły zgromadzonych w odświętny nastrój.

Po zakończonych jasełkach głos zabrał dyrektor szkoły p. Adam Grabowski, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także wójt gminy Goworowo p. Piotr Kosiorek oraz Proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Siemion życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród zaproszonych gości byli również radni i rodzice.

Wieszcz narodowy Adam Mickiewicz powiedział „Na próżno narodził się Jezus w Betlejemskim żłobie, jeśli się On nie narodził w Tobie”.

Część artystyczną i dekoracje przygotowały Urszula Napiórkowska i Monika Długołęcka, oprawą muzyczną zajął się Mariusz Fidelis.

Tekst: M. Długołęcka

Foto: A. Ruszczyk

piątek, 20-12-2019, 12:38 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 418
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011