Gmina Goworowo

dziś jest: 24 września 2020
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Konsultacje projektu Programu polityki zdrowotnej profilaktyki i wczesnego wykrywania cukrzycy typu II

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że prowadzone są prace mające na celu opracowanie projektu „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2”. Warunkiem realizacji tego programu będzie otrzymanie pozytywnej lub warunkowo pozytywnej opinii Agencji Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji.

Podstawą prawną do opracowania projektu programu polityki zdrowotnej jest art. 9 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2019 poz. 1373 z późn. zm.), który wskazuje, że zadanie to jest zadaniem własnym w zakresie zapewnienia równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej realizowanych przez samorząd województwa. Ustawa przy tym wymaga, aby działania samorządu województwa następowały po konsultacji z właściwymi terytorialnie gminami i powiatami, zgodnie z art. 9 pkt 1 ww. ustawy.

W związku z powyższym informuję o możliwości składania uwag i sugestii  do przekazanego w załączeniu projektu programu w terminie do 27. 05 2020 roku na adres e-mail: ug@goworowo.pl

Do pobrania:

Projekt _PPZ_Cukrzyca_mazowsze_KP

czwartek, 21-05-2020, 11:05 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 158
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011