Gmina Goworowo

dziś jest: 29 listopada 2020
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Kręcimy film o Goworowie!

Zapraszamy seniorów i seniorki z Gminy Goworowo do udziału w projekcie „Seniorzy w twórczym działaniu”. 

W tamtym roku, w ramach poprzedniej edycji projektu, grupa uczestnicząca w warsztatach wymyśliła koncepcję i zrealizowała, krótki film z udziałem mieszkańców o historii gminy Goworowo, ale również o tym czego potrzeba mieszkańcom i za czym najbardziej tęsknią. Film można obejrzeć na: https://youtu.be/8UJ5aPa9ceI
Podczas premiery filmu pojawiły się głosy widzów, że warto zrealizować drugą część filmu by pokazać historię gminy z perspektywy mieszkańców wielu wiosek. Dlatego działamy dalej!
W tym roku chcemy kontynuować pracę nad drugą częścią filmu. W ramach pierwszych spotkań (14.10) porozmawiamy o pomysłach na nowy film, poznamy się i zaplanujemy pracę nad filmem. Podczas kolejnych warsztatów razem z doświadczonym filmowcem wyruszymy w teren by nagrywać rozmowy z mieszkańcami w różnych wioskach. Jakie pytania tym razem zadamy mieszkańcom i z kim porozmawiamy- to zależy od pomysłów członków i członkiń grupy.
W projekcie przewidujemy również wyjazd integracyjny do Ziołowego Zakątka (28.10) jak również organizację wydarzenia otwartego (20.11) dla mieszkańców w trakcie, którego wyświetlimy stworzony film i przy kawie i ciastku porozmawiamy o wrażeniach widzów i pomysłach na dalsze działania.
Aby wziąć udział w projekcie nie trzeba mieć doświadczenia filmowego! Wystarczą chęci aby taki film powstał, energia i pomysły na działania. Może znasz osoby, które mogłyby opowiedzieć w filmie ciekawe historie? Może sam/sama chciałbyś/chciałabyś wystąpić (choć nie jest to warunek konieczny do udziału w projekcie)?
Stwórz z nami filmową pamiątkę o gminie Goworowo dla przyszłych pokoleń! Spraw aby historie nie odeszły w zapomnienie, a film mogły obejrzeć Twoje wnuki lub uczniowie ma lekcjach historii.
Harmonogram spotkań na plakacie.
Zgłoszenia do GOKSiR , kontakt Agata Majk tel. 515 136 617 do 12 paźdz.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
inf. Karolina S.
piątek, 09-10-2020, 18:57 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 85
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011