Gmina Goworowo

dziś jest: 19 lutego 2020
Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Kunin – 43 Rocznica Kapłaństwa ks. Proboszcza Józefa Kacperskiego

KAPŁAN – to on w imieniu Boga przyjmuje nas do wspólnoty wierzących, on uczestniczy we wszystkich sakramentach od chrztu świętego po sakrament chorych – przez bierzmowanie, pokutę, Eucharystię i sakrament małżeństwa. Przez cały czas obecny jest w naszym życiu, jest świadkiem naszych radości, sukcesów, wszelkich życiowych porażek, udziela nam rad i czasami napomina. We wszystkich momentach naszego życia Chrystus przychodzi do nas za pośrednictwem kapłana.

6 czerwca 2019r. uczestniczyliśmy we Mszy Świętej koncelebrowanej przez siedmiu kapłanów, którzy dziękowali Bogu za 43 lata posługi kapłańskiej. Jednym ze świętujących rocznicę kapłanów był  Ksiądz Proboszcz Józef Kacperski. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuninie przygotowali oprawę liturgiczną Mszy Świętej, a następnie przedstawili program słowno-muzyczny pt. „Zamyślenia o kapłaństwie”. Były życzenia od uczniów, pracowników szkoły, samorządowców, strażaków, Klubu Seniora i wspólnot parafialnych.

„ 43 lata temu Jezus Chrystus spojrzał na Was i uczynił rybakami ludzkich serc. Z wiarą i ufnością przyjęliście powierzone zadanie i spełniacie swoje kapłańskie powołanie. Głosicie słowo Boże, dzieląc się Dobrą Nowiną, towarzyszycie wiernym z modlitwą w sercu, prowadząc ich szlakiem wiary.

Razem z Wami dziękujemy dziś Bogu za te lata posługi kapłańskiej pełne radości i trudu, doświadczeń i zmagań. Niech Wasze wysiłki przełożą się na ogrom skarbów zgromadzonych w niebie.
Na kolejne lata posługi kapłańskiej pragniemy życzyć: miłości Boga, opieki Maryi, ludzkiej dobroci, zdrowia i tego, abyście pozostawili po sobie wiele pięknych Bożych śladów w ludzkich sercach. Szczęść Boże! – życzą uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuninie”.

Uczniów przygotowali nauczyciele: p.Sylwia Zięba, p.Katarzyna Dzwonkowska i p.Konrad Drabot.

Tekst Katarzyna Dzwonkowska

 

środa, 12-06-2019, 12:26 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 462
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011