Gmina Goworowo

dziś jest: 27 października 2020
Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Kunin – dbamy o bezpieczeństwo dzieci w sieci.

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku przed komputerem to jedno z najważniejszych zadań w Szkole Podstawowej w Kuninie. Dbamy o to niezwykle starannie. Młodzież ma możliwość korzystania ze szkolnej sieci Wi-Fi, której treści podlegają stałej kontroli. Szkoła posiada legalne, systematycznie aktualizowane oprogramowanie systemowe, antywirusowe oraz filtrujące treści stron internetowych, a na lekcjach uczniowie przechodzą odpowiedni instruktarz. Jednakże na tym działania naszej szkoły się nie kończą…

23 listopada 2012r. odbyło się zebranie z rodzicami, na którym nauczyciel informatyki – p. Paweł Jagielski przedstawił zgromadzonym wyniki i analizę przeprowadzonych przez siebie w szkole badań „Przyjazny komputer, bezpieczny Internet”. Omówił także najważniejsze zagrożenia dla dzieci ze strony komputera i Internetu oraz sposoby zapobiegania tego typu niebezpieczeństwom.

Warto nadmienić, że jest to już kolejny etap działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci przed komputerem. W czasie ostatnich wakacji Paweł Jagielski we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Orange zorganizował i przeprowadził Wakacyjny Piknik Edukacyjny pt. „Sieciaki na wakacjach”. Akcja miała na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie pikniku dzieci uczyły się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. W programie imprezy było: Megacentrum Zabezpieczeń, SiecioKino, SiecioMat Losujący, Sieciakowa Strefa Rozrywki. Oczywiście nie zabrakło nagród.

Z kolei w październiku 2012r. na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kuninie umieszczona została przygotowana specjalnie dla dzieci bezpieczna przeglądarka „Best” , zawierająca ogromną bazę bezpiecznych stron, a rodzice zostali poinstruowani jak z niej korzystać.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej kunin.szkolnastrona.pl i bezpłatnego pobrania przeglądarki.

poniedziałek, 17-12-2012, 20:17 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2028
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011