- Gmina Goworowo - http://goworowo.pl -

Kunin – Dzień Dziecka profilaktycznie i na sportowo

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole miały na celu promowanie zdrowego stylu życia. Impreza odbyła się 3 czerwca 2019r. na boisku szkolnym we współpracy z rodzicami, a także zaproszonymi gośćmi.

Na rozgrzewkę zumbę poprowadził pan Ireneusz Pepłowski. Następnie odbyły się zawody w biegach sprinterskich w czterech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali medale, a najlepsi dodatkowo zostali wyróżnieni złotymi pucharami.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokaz przybyłej do szkoły Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuninie. Najmłodszym czas umiliły skoki na trampolinie.

Uczniowie pogłębili także wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki zajęciom przeprowadzonym przez Grupę Ratowniczą „Nadzieja” z Ostrołęki, a przygotowane quizy z nagrodami były dla dzieci atrakcyjnym sprawdzianem. O tym, jak ważne w życiu człowieka jest zdrowe odżywianie, opowiadała uczniom pani dietetyk Sylwia Szewczyk. Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci posiliły się kiełbaskami z grilla, a na deser pałaszowali lody.

Wszyscy stwierdzili, że Dzień Dziecka był bardzo udany.

Tekst Martyna Twardziak