- Gmina Goworowo - http://goworowo.pl -

Kunin – Konkurs literacki „Poznajemy twórczość Henryka Sienkiewicza”

konkursH.S.001 [1]

Dnia 27 kwietnia 2016r. w naszej szkole został przeprowadzony gminny konkurs dla uczniów klas VI. W pierwszej części literackich zmagań uczestnicy ustnie prezentowali sylwetkę i twórczość Henryka Sienkiewicza. Korzystali przy tym z wcześniej przygotowanych plansz, które świetnie uzupełniały ich wypowiedzi. W drugiej części uczniowie rozwiązywali test, sprawdzający znajomość  lektury „W pustyni i w puszczy”.  Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Korzeniowska, Kacper Wilczewski, Robert Zawadzki. Zostali oni  przygotowani przez p. Marzannę Grzyb.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat życia i twórczości naszego wielkiego pisarza. Jury uznało, że na I miejsce zasłużyli: Wiktoria Korzeniowska ze Szkoły Podstawowej w Kuninie  oraz Kamil Retes ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach.

Konkurs, który przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Kuninie p. Bożena Sotomska i p. Joanna Łojek oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie, filia w Kuninie – p. Barbara Kwiecińska. Dziękujemy bibliotece w Goworowie za ufundowanie pięknych nagród książkowych.

Tekst i foto: J. Łojek