Gmina Goworowo

dziś jest: 23 października 2021
Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
Kunin – Nasz udział w Przeglądzie Legend Mazowsza

Po raz kolejny wzięliśmy udział w  Przeglądzie Legend Mazowsza „Chcecie wierzcie , lub nie wierzcie…”

Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale czy rzeczywiście tak jest? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwaliśmy, realizując przedstawienie teatralne pt.”Złota kaczka”. Grupa teatralna z naszej szkoły wystawiła je 19 listopada 2015r. na XIII Wojewódzkim Przeglądzie Legend Mazowsza   w sali widowiskowej OSP w Goworowie. 

„ Złota kaczka”, napisana przez Artura Oppmana, jest  jedną z piękniejszych legend warszawskich.  Opowiada ona  o zaklętej w złotą kaczkę księżniczce, która  pokutowała w  podziemiach zamku. Odnalazł ją ubogi szewczyk.  Kaczka podarowała  mu 100 dukatów i rozkazała, aby wydał je tylko  na własne potrzeby. Lutek jednak ujrzawszy inwalidę, ubogiego żołnierza, oddał mu pieniądze.  Zła księżniczka pojawiła się, przeklęła szewczyka i zniknęła.

Jednak uczciwość popłaca, a dobro, które oferujemy ludziom, kiedyś do nas wróci. I tak było również w tej historii.  Lutek, mimo przekleństwa księżniczki,  żył długo i szczęśliwie, a po złotej kaczce słuch zaginął.

Jury przeglądu doceniło grę naszych aktorów, dekoracje a także piękną polszczyznę i dykcję recytowanych tekstów. W postać głównego bohatera, Lutka, wcielił się Kacper Wilczewski. Zrobił to mistrzowsko! Otrzymał specjalną  nagrodę dla najlepszego aktora przeglądu.  Spektakl reżyserowały:  p. Joanna Łojek i p. Sylwia Zięba.   Oprawę muzyczną przygotował p. Konrad Drabot.

Serdecznie dziękujemy naszym młodym aktorom za zaangażowanie i piękną grę aktorską. Jesteśmy też wdzięczni p. Dorocie Gurzyńskiej za prace  nad scenografią przedstawienia  oraz p. Agnieszce Jagielskiej za pomoc w przygotowaniu kostiumów. Do zobaczenia za rok!

OBSADA :

Narrator – Kamil Jagielski

Lutek – Kacper Wilczewski

Złota kaczka – Oliwia Gołębiewska

Stary szewc – Julia Lubiak

Młoda warszawianka – Laura Orłowska

Żona Lutka – Andżelika Zięba

Sklepikarz – Sebastian Karwowski

Karczmarz – Hubert Adamczyk

Ogień – Weronika Mołodziejko

Upiór – Hubert Szabłowski

Wąż – Paulina Sójka

Żołnierz – Mateusz  Wujakowski

 

tekst: J. Łojek, S. Zięba

poniedziałek, 23-11-2015, 20:07 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1568
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011