Gmina Goworowo

dziś jest: 19 lutego 2019
Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Kunin – projekt „Junior Media”

Szkoła Podstawowa w Kuninie od 2011 roku bierze udział w ogólnopolskim projekcie tworzenia gazetek szkolnych „Junior Media”. Projekt otrzymał nagrodę w kategorii Innowacje w mediach w konkursie Media Trendy 2011.

Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli.

 

Nasza uczennica Ola Rybaczyk została wytypowana przez szkołę do udziału w Warsztatach Dziennikarskich Junior Media w Warszawie.

W pierwszej części spotkania poświęconej powstawaniu gazety dziennikarze z warszawskiej redakcji  „Polskia the Times” pokazali młodym adeptom sztuki dziennikarskiej jak wygląda świat redakcji, jak pisać teksty, żeby zaciekawić czytelnika oraz jak zrobić dobre zdjęcie, które przykuje uwagę.

Mikroświat życia redakcyjnego zaprezentowała Katarzyna Kozłowska wydawca  „Polska the Times” redaktor Agaton Koźliński przedstawił  najpopularniejsze  gatunki dziennikarskie, a szefowa fotoedycji Sylwia Dąbrowa tajniki fotografowania i fotoedycji.

W naszej szkole podjęliśmy decyzję o  reaktywowaniu gazetki szkolnej pt. „Kuniniaczek” . Został powołany zespół redakcyjny i wydano już kolejny jej numer.

Uczniami i projektem opiekują się p. J. Łojek i p. P. Jagielski.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem gazetki na stronie internetowej szkoły lub klikając w link http://kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,42

piątek, 17 Luty 2012, 10:20 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 1084
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011