Gmina Goworowo

dziś jest: 04 grudnia 2021
Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Kunin – Youngster – dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla uczniów klasy VIII

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kuninie przystąpiła do realizacji Programu Youngster. Program ten zapewnia dodatkowe zajęcia z języka angielskiego adresowane do uczniów klas VIII z terenów wiejskich. Pomysłodawcą i organizatorem Programu Youngster jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Zajęcia, będące uzupełnieniem i rozwinięciem programu nauczania, będą realizowane w wymiarze 90 godzin dydaktycznych w ciągu całego roku szkolnego.

To, co wyróżnia Program Youngster, to ukierunkowanie nauki na pobudzanie wewnętrznej motywacji ucznia. Służy temu również system nagradzania, w którym pod uwagę brany jest przede wszystkim przyrost wiedzy, a nie tylko wyniki końcowego testu. Formuła Programu jest oparta na zasadzie „all carrot, no stick”, czyli nauce przez zabawę – bez odpytywania, klasówek i ocen, co ma na celu zachęcie uczniów do aktywności. W ramach zajęć nauczyciel skupia się na tym, aby pobudzić wewnętrzną motywację ucznia, akcentując nie obligatoryjność, lecz świadomy, wolny wybór, szansę edukacyjną, z której uczeń może, lecz nie musi skorzystać.
Projekt Youngster w naszej szkole jest realizowany przy ścisłej współpracy z gminą Goworowo. Zajęcia są prowadzone przez nauczyciela języka angielskiego – p. Sylwię Kopania.

Tekst: Sylwia Kopania

wtorek, 28-09-2021, 11:21 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 98
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011