Gmina Goworowo

dziś jest: 15 kwietnia 2021
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
NIEMIECCY REZERWIŚCI ODNOWILI GROBY W CISKU I NOGAWKACH

W dniu 16 sierpnia 2012 r. na cmentarzach żołnierzy armii niemieckiej z I wojny światowej odbyły  się uroczystości związane z poświęceniem krzyży oraz uczczenie pamięci tych wszystkich którzy polegli w obu wojnach światowych.

Uroczystość ta powstała z inicjatywy  Koła Rezerwistów z Meppen (byli żołnierze Bundeswehry)  którzy postawili krzyże i odnowili groby żołnierzy armii niemieckiej poległych podczas I wojny światowej na cmentarzach w miejscowości Cisk i Nogawki. W pracach  porządkowych  zaangażowani byli   również pracownicy Urzędu Gminy Goworowo, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Goworowie i mieszkańcy sołectwa Cisk i Lipianka na czele z Panią sołtys   Anną Kwiatkowską. Wójt Gminy Goworowo Małgorzata Kulesza szczególnie podziękowała dzieciom, które podczas wakacji upiększyły cmentarz w Cisku w ramach projektu „Pożyteczne wakacje” .jak również  wszystkim przybyłym mieszkańcom sołectwa Cisk, Lipianka i  Nogawki, którzy przybyli na tą uroczystość.

Celem  Koła Rezerwistów z Meppen  jest odnawianie cmentarzy żołnierzy armii niemieckiej  i poprzez to pokazanie małego przykładu, jak w przyszłości  można budować wspólne więzi z dala od przemocy i w oparciu o wolność. Na pamiątkę wizyty, emerytowany burmistrz miasta Meppen podarował Pani Wójt Gminy Goworowo  obraz przedstawiający ratusz swojego miasta.

Wizyta niemieckiej delegacji to kolejne działania w ramach współpracy partnerskiej miast Meppen i Ostrołeka.

czwartek, 23-08-2012, 13:16 | autor: Anna Turkiewicz U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 3641
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011