Gmina Goworowo

dziś jest: 19 lutego 2019
Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Obwieszczenie Wójta Gminy Goworowo w sprawie szacowania szkód

OBWIESZCZENIE

Działając na podstawie $ 3 regulaminu z dnia 05 czerwca 2018 r. dotyczącego działania komisji powołanych przez wojewodę Mazowieckiego do spraw oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne

WÓJT GMINY GOWOROWO

informuje producentów rolnych u których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę oraz inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne o możliwości składania wniosków o szacowanie strat do dnia 19 lipca 2018r. (pokój nr 22 w godzinach funkcjonowania Urzędu).

Do wniosku producent rolny zobowiązany jest dołączyć:

– wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok

– kopie zgłoszenia do Systemy Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) lub kserokopie księgi stada bądź paszportu.

W celu weryfikacji całkowitej powierzchni gospodarstwa rolnego producenci rolni proszeni są o zabranie decyzji w sprawie wymiaru podatku (nakaz podatkowy).

Druki wniosków, na podstawie których komisja będzie szacowała straty i sporządzała protokoły można pobrać w Urzędzie Gminy Goworowo lub ze strony internetowej (załącznik do obwieszczenia).

Jednocześnie informuję, że informacje o pomocy środków krajowych dla producentów rolnych poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych – suszy w których poziom szkód jest wyższy niż 30 % średniej rocznej produkcji rolnej, znajduje się na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie pod adresem: www.mazowieckie.pl – baner Klęski Żywiołowe – rolnictwo – aktualności

Wójt Gminy Goworowo

Małgorzata Maria Kulesza

Do pobrania – wniosek o oszacowanie szkód

piątek, 06 Lipiec 2018, 15:19 | autor: Edyta Grzegorczyk U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 215
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011