Gmina Goworowo

dziś jest: 22 września 2020
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Pasieki – Festyn

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERADnia 15 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbył się Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 13.00 na placu szkolnym. Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć występy uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali oni programy artystyczne przygotowane pod kierunkiem nauczycieli. Można było podziwiać chór szkolny, który zaśpiewał kilka piosenek o tematyce wakacyjnej. Młodsi uczniowie pięknie zatańczyli krakowiaka, śpiewali piosenki ludowe w strojach kurpiowskich. Starsi zaprezentowali układ taneczny, a także swoje zdolności gimnastyczne i sprawnościowe. Podziwiano też występy uczniów, którzy śpiewali piosenki w języku angielskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody sportowe, w których brały udział dzieci i ich rodziny. Na wszystkich uczestników tych rozgrywek czekały nagrody.

W dniu tym na placu szkolnym zorganizowanych było wiele atrakcji, które umilały czas i były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. Pan radny- Mirosław Markowski postarał się o to, aby uczniowie mogli pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni. Były też trampoliny udostępnione przez rodziców: p. Kraska, p. Krawczyk. Uczestnicy festynu chętnie ciągnęli losy w loterii fantowej. Na placu można też było zdecydować się na malowanie twarzy, co okazało się szczególną atrakcją dla maluchów.

Jednym z punktów festynu był występ walk karate. Uczniowie naszej szkoły wraz z trenerem zaprezentowali krótki pokaz tej sztuki. Strażacy z OSP w Pasiekach udostępnili wóz strażacki do obejrzenia, pokazano też sprzęt, którym posługują się w pracy. Chętni próbowali swoich sił w użyciu węża strażackiego.

Po ciężkich zmaganiach fizycznych każdy mógł odpocząć przy degustacji posiłków, które przygotowali rodzice. Uczniowie wraz z rodzinami grillowali, odpoczywając na kocach. Pani Krawczyk ufundowała dla wszystkich słodką watę cukrową.

Na festynie obecni byli przedstawiciele Firmy Avon, którzy prezentowali nowości kosmetyczne oraz wykonywali profesjonalny makijaż. Na koniec rozlosowali nagrody rzeczowe w postaci kosmetyków tej firmy.

Atrakcji w tym dniu było mnóstwo. Pogoda dopisała znakomicie. Dyrektor szkoły dziękuje serdecznie wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc w organizacji festynu: panu radnemu M. Markowskiemu, państwu K. i K. Krawczyk, państwu M. i S. Kraska, Firmie Avon, OSP w Pasiekach, Klubowi karate           „ Shin Kyokushin” z Ostrołęki, wszystkim rodzicom uczestniczącym w festynie, a także nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Pasiekach.

 

Tekst: A. Solmińska

Foto: A. Ruszczyk

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

środa, 19-06-2013, 09:07 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 1468
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011