Gmina Goworowo

dziś jest: 26 września 2020
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Pasowanie na ucznia

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im Janusza Korczaka w Pasiekach są już pełnoprawnymi uczniami.
05 listopada 2019r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
Uroczystość prowadzili uczniowie klasy VI. Powitali oni zaproszonych gości, dyrektora szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Adam Grabowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Pasiekach ” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.
Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji sympatyczna Baba Jaga i Dobre Duszki, w tej roli uczniowie klasy VI, potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.
Pan dyrektor przypiął pierwszakom tarcze szkolne – symbol przynależności do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zakupili pamiątkowe kubeczki oraz zorganizowali „słodkie” przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
Tekst: Elżbieta Kuczyńska
Foto: J. Idzikowska

środa, 06-11-2019, 09:36 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 337
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011