Gmina Goworowo

dziś jest: 04 lipca 2020
Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
„POCZYTAJMY RAZEM, MAMA SŁOWA JA OBRAZEK”

Promowanie czytelnictwa w czasach szeroko rozwiniętej nauki, techniki, komputerów i rzeczywistości wirtualnej nie jest łatwe. W naszym przedszkolu poza kultywowaniem rytuału codziennego czytania dzieciom literatury dziecięcej systematycznie od roku szkolnego 2016/2017 wznawiana jest akcja „Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek”. Celem akcji jest rozbudzanie zainteresowania książką. Z roku na rok akcja przynosi coraz to większe grono młodych czytelników, a w podręcznej biblioteczce systematycznie przybywa nowych książek przekazywanych przez rodziców naszych przedszkolaków.
W tym roku szkolnym akcję rozpoczęliśmy 4 października 2019 r. Tradycyjnie w każdy piątek dzieci wypożyczają książkę, a dodatkowym zadaniem poza jej przeczytaniem jest narysowanie obrazka przedstawiającego np.głównego bohatera. Do chwili obecnej ponad 80% dzieci wypożyczyło co najmniej jedną książkę, a najaktywniejsi czytelnicy narysowali nawet 7 obrazków.
Z perspektywy czasu śmiało możemy stwierdzić,że akacja „Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek” spełniła nasze oczekiwania. Dla wielu przedszkolaków piątek kojarzy się głównie z dniem wypożyczenia książki. Cieszy nas również fakt, że dzieci chętnie podejmują się również rysowania obrazów do przeczytanych książek.
Poniżej prezentujemy zorganizowaną po raz pierwszy w tym roku szkolnym galerię prac dzieci, która organizowana będzie raz na dwa miesiące. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Opiekun i opracowanie: Wiesława Wasilewska

Zdjęcia:Anna Brejnak

środa, 27-11-2019, 11:09 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 224
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011