- Gmina Goworowo - http://goworowo.pl -

PODSUMOWANIE ROKU 2012 STRONY GOWOROWO.PL

W związku z kończącym się rokiem 2012, pragniemy podsumować najciekawsze wydarzenia zamieszczanie na stronie internetowej Gminy Goworowo:

 

„Największą popularnością w programie ferii z GOKSiR cieszyły się gry zespołowe…”

Piłka nożna, unihokej, drużynowe turnieje sieciowe to propozycje, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Dzieci oraz młodzież miały również okazję spróbować swoich sił w grze w warcaby.

Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [1]

 

 

W Otwartym Turnieju Tenis Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Goworowo wzięło udział 44 zawodników. W goworowskiej hali sportowej zgromadzili się najlepsi w tenisie stołowym, w tym mistrz Światowych Igrzysk Polonijnych Jan Klemendorf. Otwarty Turniej Tenisa Stołowego odbył się na zakończenie ferii w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie

Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [2]

 

 

W czwartkowe popołudnie w sali Urzędu Gminy Goworowo młodzi uczniowie pracowni muzycznej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne zaproszonym na koncert paniom. Kobiety, obdarowane muzycznymi dźwiękami, życzeniami i kwiatami, poczęstowały się także słodkimi ciastami.

 Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [3]

 

 

 

 W ramach projektu „Europa dla mieszkańców” na zaproszenie burmistrza Christiana Leclercq w dniu 28.03.2012r. dwunastoosobowa reprezentacja Gminy Goworowo pojechała do Belgii do miasteczek Silly oraz Enghien. Wyjazd miał na celu promocję naszej gminy oraz zamiar przystąpienia do Cittaslow. Program ten zrzesza 150 miast z 25 państw z całego świata i ma na celu promocję lokalnych produktów, przedsiębiorstw oraz poprawę jakości życia społeczności.

 Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [4]


Obchody rozpoczęto Mszą Świętą o godzinie 11.00,  a po niej strażacy udali się do miejscowości Ponikiew Mała. Uroczystości prowadziła Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP  RP  w Goworowie dh Dorota Kwiatkowska, która jest również Prezesem OSP Ponikiew Mała. Dowódcą   uroczystości  był Komendant Gminny dh  Ryszard Wyrębek.

  Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [5]

 .

 .

Soliści, schole, zespoły z ośmiu miejscowości zaprezentowały się w niedzielne popołudnie w goworowskim kościele podczas XVI Festiwalu Piosenki Religijnej.

Wykonawcy przybyli z: Pasiek, Ostrołęki, Łomży, Szczawina, Wąsewa, Czerwina, Borawego i Goworowa. Wszyscy otrzymali nagrody. Dodatkowe wyróżnienia trafiły dla najmłodszego i najstarszego uczestnika festiwalu oraz za talent wokalny dla Adrianny Kowalczyk z Wąsewa. Nagrody ufundowali: Powiat Ostrołęcki, Wójt Gminy Goworowo, Przewodnicząca Rady Gminy Goworowo, Parafia Rzymskokatolicka w Goworowie oraz Hurtownia ogrodnicza Fruti-Chem. Publiczność również została obdarowana przepięknymi kwiatami. Dla wykonawców ciepły oraz słodki poczęstunek przygotowały panie z OSP w Goworowie.

 Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [6]

 

 

 

 

 

.

W niedzielę 03 czerwca 2012 roku pod patronatem Wójta i Rady Gminy Goworowo odbyły się II Goworowskie Targi Przedsiębiorczości pod hasłem NOWE RYNKI NOWE PERSPEKTYWY. Organizatorzy Wójt i Rada Gminy oraz pracownicy Urzędu Gminy wyrażają  wdzięczność wszystkim uczestnikom za aktywny udział w II Goworowskich Targach Przedsiębiorczości.
Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [7]
 .
 
 .
 
.
.
 • Świętojańskie Granie XVIII Przegląd Zespołów Muzycznych

Dziewięć zespołów muzycznych na 18 – te urodziny Przeglądu Zespołów Muzycznych zagrało na placu nad rzeką Orz w Goworowie. Prezentujący swój dorobek artystyczny w różnych stylach wykonawczych przyjechali z powiatów: makowskiego, ostrowskiego, wyszkowskiego i ostrołęckiego.  Urodzinowym tortem organizatorzy uczcili pełnoletność imprezy częstując wszystkie zespoły. Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Vinyl. Świętojańskie granie  zakończyło się tuż po północy.

Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [8]

 

 

 

W dniu 16 sierpnia 2012 r. na cmentarzach żołnierzy armii niemieckiej z I wojny światowej odbyły  się uroczystości związane z poświęceniem krzyży oraz uczczeniu pamięci tych wszystkich którzy polegli w obu wojnach światowych.

Inicjatywa ta powstała z inicjatywy  Koła Rezerwistów z Meppen (byli żołnierze Bundeswehry)  którzy postawili krzyże i odnowili groby żołnierzy armii niemieckiej poległych podczas I wojny światowej na cmentarzach w miejscowości Cisk i Nogawki.

 Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [9]

 • Piknik rodzinny 2012
W dniu 8 lipca 2012 r. odbył się kolejny – ósmy już Piknik Rodzinny pod hasłem: „Bawmy się trzeźwo i żyjmy zdrowo” pod patronatem Wójta Gminy Goworowo Małgorzaty Marii Kulesza.  Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie, Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Klub Sportowy „ORZ” Goworowo przy współpracy jednostek samorządu terytorialnego i innych instytucji współpracujących z GOPS.
Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [10]
 • I Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Goworowo
Dnia 8 lipca 2012r w ramach VIII Pikniku rodzinnego odbył się I Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Goworowo. Organizatorami biegu byli: Wójt Gminy Goworowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie i Klub Sportowy „ORZ” Goworowo. Dyrektorzy biegu: Hanna Siekierska i Jacek Mulawka, w zastępstwie w dniu biegu Antoni Mulawka. W biegu wzięło udział 93 biegaczy z całej Polski w wieku od 11 do 69 lat. Wszyscy uczestnicy dotarli do mety. Ze względu na panujące upały organizatorzy skrócili trasę biegu głównego z 9 km na 7 km.
.
 • X Turniej Dzikich Drużyn

W turnieju wzięło udział 19 zgłoszonych drużyn z powiatu ostrołęckiego. Sportowcy rywalizowali w trzech dyscyplinach sportowych: piłka nożna, siatkówka, unihokej.Dla najlepszych drużyn oraz zawodników zostały ufundowane nagrody przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Wręczono je podczas imprezy „Pożegnanie lata – dożynki 2012”.
Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [11]
.
 • Noc z Gwiazdami pod Gwiazdami Szarłat 2012

Noc pełna muzycznych atrakcji oraz kolejne zaręczyny na Nocy z Gwiazdami pod Gwiazdami w Szarłacie.

To już drugie takie miłosne wyznanie na tej imprezie.

Tego roku uczynił to Paweł Dziełak, który z bukietem kwiatów w ręku i pierścionkiem oświadczył się Sylwii Groszyk. W takich okolicznościach nie sposób było odmówić…

Gwiazdy estrady muzyki tanecznej zgromadziły tłumy. Blisko 2500 osób bawiło się przy zespołach Buenos Ares i Jorrgus.

Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [12]

Dobiega końca realizacja inwestycji pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Goworowie w ciągu ulic: Ostrołęckiej, Szkolnej, Głowackiego i Księdza Dulczewskiego”. Inwestycję realizuje firma Usługi Brukarskie Kruk Zbigniew, 05-240 Tłuszcz, Ul. Prosta 19, która w ramach przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę o wysokości 796 508,22 zł.
Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [13]
.
.
.
 • „Modernizacja szkolnego placu zabaw w Pasiekach” oraz „Modernizacja szkolnego placu zabaw w Kuninie”

[14]W ramach rządowego programu pn. „Radosna Szkoła”zrealizowaliśmy inwestycje pn. „Modernizacja szkolnego placu zabaw w Pasiekach” oraz „Modernizacja szkolnego placu zabaw w Kuninie” na terenach miejscowych szkół podstawowych.

Inwestycje wykonała firma Rafał Grądzki Prospect Finance, ul. Bogusławskiego 18, 07-410 Ostrołęka, która w ramach przeprowadzonych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego złożyła najkorzystniejsze cenowo oferty o wysokości 112 536,00 zł (Kunin) i 112 010,65 zł (Pasieki).

Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [15]

 • Moje boisko – Orlik 2012
Zrealizowaliśmy inwestycję pt. „Moje boisko – Orlik 2012 (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym) w Goworowie Nr działki 126/1, 127/5 obręb Goworówek”. Popularnego „Orlika” wykonała firma Eurocourt Sp. z o. o., ul. Wolności, 26-600 Radom, która w ramach przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę o wysokości 995 540,99 zł.
Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [16]
.
 • Dożynki w Goworowie


Blisko 3 tys. osób bawiło się w Goworowie przy największym hicie tego lata. Gwiazda wieczoru zespół Weekend zachwycił publiczność. Rozegrano również  Turniej Sołectw, w którym mieszkańcy rywalizowali w reprezentacjach swoich wiosek.
Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [17]
.
.
.
 • Festyn w Pasiekach

Dnia 23 września 2012 r. w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbył się szkolny festyn pod hasłem „Powitanie jesieni”.

Uroczystość ta rozpoczęła się o godz. 14.00 wystąpieniem dyrektora szkoły Adama Grabowskiego, który powitał wszystkich  zebranych i przedstawił program imprezy.

W pierwszej części wystąpił zespół seniorów „Rozmaryn” z ciekawym repertuarem muzycznym.

Następnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pasiekach. Były to występy chóru, piosenki indywidualne, a także krótkie scenki dotyczące życia szkoły oraz rozmówki kurpiowskie. Zaprezentowano również krótki występ sztuk walki karate.

Obszerna relacja danego materiału dostępna TUTAJ [18]

 • „Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne Seniorów”

Za najlepszą regionalną potrawę w daniach mięsnych, półmięsnych i zupach Komisja uznały dania w wykonaniu: Ireny Heromińskiej z KrasnosielcaBarbary Drabot z Lipianki i Barbary Kowalczyk z Krasnosielca. Najlepsze sałatki wykonała pani Irena Fidura z Goworówka. Pani Irena ma na swoim koncie zwycięstwa w każdej kategorii wykonawczej. Jest najbardziej utytułowaną seniorką tegoż konkursu.
 .
 .
.
18 listopada 2012 roku na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej w Kuninie odbyły się zawody pożarnicze jednostek  OSP z terenu gminy Goworowo. W zawodach uczestniczyły cztery jednostki OSP Czarnowo, Goworowo, Kunin i Ponikiew Mała. Organizatorem   toru przeszkód i dyscyplin  była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Oceny z przebiegu zawodów dokonał skład komisji również z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce.   Zwycięzcą zawodów została jednostka OSP Ponikiew Mała, drugie miejsce zajęła jednostka OSP Goworowo trzecie miejsce jednostka OSP Czarnowo, natomiast miejsce czwarte przypadło jednostce OSP Kunin.
.
 • Wyniki zapytania dot. systemu odbioru śmieci w Gminie Goworowo 

[19]

Dziękujemy za kolejny wspólnie spędzony czas i zapraszamy do odwiedzin naszej strony w nowym, 2013 roku.