Gmina Goworowo

dziś jest: 18 września 2020
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
Powitanie wiosny w Pasiekach

21 marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu Roku Szkolnego, gdyż już tradycją Szkoły Podstawowej w Pasiekach stało się, by nadejście wiosny, której każdy oczekuje z niecierpliwością, obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób.

Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat rozpoczynającej się pory roku, oraz usłyszeli o zwyczajach ludowych żegnania zimy a witania wiosny.  Nadejście nowej pory roku uczczono poprzez udział w zawodach sportowych i konkursach, gdzie dzieci rozwiązując wiosenne zagadki starały się wypaść jak najlepiej, co im się udało. Uczniowie uczestniczyli w kilkunastu konkurencjach a rywalizacja była bardzo zaciekła.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody za zajęte miejsca oraz słodkie upominki. Na koniec nauczyciele wraz ze swoimi podopiecznymi ruszyli na boisko szkolne. Po dotarciu na wyznaczone miejsce przy radosnych okrzykach nastąpiło symboliczne spalenie kukły „Marzanny”.  Tym gestem brać uczniowska pożegnała zimę, a przywitała wiosnę.

Uczniowie pokazali, że

to szczególne święto można miło spędzić w szkole i niekoniecznie trzeba iść na wagary. Czas upływał bardzo szybko i wszyscy świetnie się bawili.

 

 

Tekst: E. Kuczyńska

Foto: A. Skrzecz

 

czwartek, 23-03-2017, 08:50 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 757
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011