Gmina Goworowo

dziś jest: 20 września 2020
Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Pożegnanie Lata – Dożynki 2016 – relacja
GoKSIR GOWOROWO

GoKSIR GOWOROWO

Tegoroczne Pożegnanie Lata – Dożynki 2016 w Goworowie odbyły się w niedzielę 21 sierpnia. Rozpoczęły się uroczystą mszą świętą oraz przejściem korowodu osób ubranych w stroje szlacheckie w asyście koni ze stajni „Viritim”. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu targowym, gdzie na mieszkańców czekało wiele atrakcji, w tym występy zespołów disco polo. Doroczne święto plonów nie mogło obyć się bez medali przyznanych właścicielom bardzo dobrze rozwijających się gospodarstw rolnych. Po wręczeniu wyróżnień od ministra rolnictwa i rozwoju wsi odbył się Powiatowy Turniej Sołectw. W rywalizacji wzięły udział wsie: Brzeźno, Kunin, Jawory Stare, Ponikiew Duża i Susk Nowy.

W klasyfikacji punktacyjnej wszystkich zmagań przyznano miejsca:

Pierwsze miejsce: Jawory Stare i Ponikiew Duża

Drugie równorzędne: Brzeźno, Kunin i Susk Nowy

Podczas Dożynek nie zabrakło również występów scenicznych. Swoje zdolności zaprezentowali lokalni artyści: Kluby Seniora: „Rozmaryn” i „Jesienne kwiaty”. Zespół „Arlka Arka” działający przy GOKSiR w Goworowie. Swój recital zaprezentowała Olga Gajewska z Ostrowi Mazowieckiej. Wieczorem zaś wyśmienitą zabawę zapewniły znane zespoły disco polo – Jorrgus i Dejw. Muzycy zaśpiewali m.in. swoje hity, do których należą: „Niebezpieczna” i „Petarda”. Imprezę poprowadzili Jakub Rutka i Staszek Orłowski.

Organizatorzy: Wójt Gminy Goworowo, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sąsiad, Parafia Rzymskokatolicka w Goworowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Goworowie, Wolontariusze.

Foto galeria

środa, 24-08-2016, 15:01 | autor: Rafał Ostrowski GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 1115
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011