Gmina Goworowo

dziś jest: 22 września 2020
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Przedsiębiorcza niedziela w Goworowie

DSC_0039Konferencja na temat przedsiębiorczości na obszarach wiejskich  była głównym punktem w programie Goworowskich Targów Przedsiębiorczości. Zgłosiły się  firmy, które zaprezentowały swój sposób na biznes. W ten sposób zainteresowani mogli skorzystać z doświadczenia wystawców i zainspirować się do działania w podobnej branży. Zaś instytucje państwowe doradzały jak założyć lub rozwinąć swoją działalność, gdzie uzyskać dofinansowanie,  z jakich programów skorzystać by wesprzeć pracodawców i bezrobotnych, a także uzyskać środki na podniesienie wiedzy i umiejętności. Ekspertami w tych zagadnieniach byli: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Powiatowy Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojskowa Komenda Uzupełnień i Zespół Szkół Powiatowych.
Wójt gminy Goworowo Małgorzata Kulesza przedstawiła argumenty, dla których warto założyć działalność na terenie gminy. Jednym z nich są najniższe stawki podatkowe w porównaniu do gmin ościennych. Prelegenci naukowi podczas konferencji podali mnóstwo ciekawych przykładów, sposobów wykorzystania lokalnych zasobów do prowadzenia własnego biznesu, biorąc pod uwagę specyfikę gminy Goworowo i przykłady adekwatne z innych regionów świata. Fachową wiedzą i praktyką podzielili się: dr Ireneusz Żuchowski rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Społecznej w Ostrołęce, dr hab. inż. Mariola Grzybowska – Brzezińska prof. WSES Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Społeczna w Ostrołęce, dr hab. Piotr Bórawski prof. WSES Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Społeczna w Ostrołęce, Marian Krupiński dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Ostrołęce.

Z materiałów naukowych powstanie publikacja, która dostępna będzie w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji oraz w urzędzie gminy Goworowo.

Konferencję poprowadziła Magdalena Fronczyk – rolniczka z Goworówka, pracowniczka firmy zajmującej się organizacją imprez okolicznościowych Amazing Event.
Konferencja odbyła się w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie.

W Goworowskich Targach Przedsiębiorczości wzięli udział: Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie, Oscar sp. z o. o., ABMKF Trans Barbara Fronczyk, Spółka pszczelarska  IWO Adam Karamuz, Centrum Nauki i Biznesu Żak,  Global Connect Ubezpieczenia Radosław Kaczmarczyk, Piekarnia – Cukiernia Romanowscy, Amazing Event,  Twórcy  rękodzieła artystycznego, Firma kosmetyczna Forever.

inf. opr. Agata Majk

wtorek, 07-06-2016, 14:47 | autor: Rafał Ostrowski GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 984
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011