Gmina Goworowo

dziś jest: 23 marca 2019
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Przedsiębiorcze kobiety zapraszamy do Makowa Mazowieckiego

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie, Oddział Ostrołęka serdecznie zaprasza do udziału w konferencji pn. „Kobieta przedsiębiorcza na obszarach wiejskich”. Hasło przewodnie konferencji: „Produkcja żywności z gospodarstwa”.

Spotkanie odbędzie się 26 września 2018 r. (środa) w godzinach 9.00 – 14.30 w domu weselnym „PIAST” w Makowie Mazowieckim przy ul. Moniuszki 59.

Przedsięwzięcie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich północno-wschodniego Mazowsza (teren powiatów: makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego), a w szczególności przedstawicielek kół gospodyń wiejskich, członków lokalnych stowarzyszeń i grup działania, wytwórców produktów tradycyjnych, lokalnych producentów żywności, rolników ekologicznych, młodzieży wiejskiej, przedstawicieli samorządów lokalnych i innych osób zainteresowanych przedsiębiorczością na obszarach wiejskich, w tym doradców rolniczych.

Głównym celem konferencji jest przeszkolenie mieszkańców obszarów wiejskich, w szczególności kobiet, w zakresie przedsiębiorczości, poprzez uzupełnienie wiedzy z zakresu możliwości legalnej produkcji i sprzedaży żywności z gospodarstwa w świetle zmieniających się przepisów prawa wraz ze wskazaniem dobrych praktyk (w tym z zakresu wprowadzania do obrotu produktów certyfikowanych w ramach systemów jakości) i nowych możliwości dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ramowy program konferencji:

  • Rejestracja uczestników, serwis kawowy
  • Rozpoczęcie konferencji, wprowadzenie – Bogdan Bagiński – dyrektor MODR Oddział Ostrołęka
  • „Czy warto współpracować?” – Lidia Napiórkowska – Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka
  • „Jak produkować i sprzedawać żywność z gospodarstwa?” – Maciej Szymanowski – „U Maciejowej” Maciej Szymanowski
  • Przerwa, serwis kawowy
  • „Jak się zorganizować?” – Jan Czaja – Jan Czaja CONSULTING
  • „Gdzie szukać środków finansowych?” – Anna Śniadach – Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka
  • Dyskusja i podsumowanie
  • Obiad

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o kontakt z organizatorem: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie, Oddział Ostrołęka, ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka, tel./fax 29 760 03 69, e-mail: sekretariat.ostroleka@modr.mazowsze.pl www.modr.mazowsze.pl. Osoba do kontaktu: Andrzej Niedźwiedzki,  tel. 29 769 49 61, e-mail: andrzej.niedzwiedzki@modr.mazowsze.pl .

Partnerzy: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”.

Konferencja odbędzie się w ramach operacji pt. „Kobieta przedsiębiorcza na obszarach wiejskich” realizowanej w ramach Planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Planu operacyjnego na lata 2018-2019.

piątek, 07 Wrzesień 2018, 12:19 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 170
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011