Gmina Goworowo

dziś jest: 23 września 2020
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
„Przedszkolak bezpieczny na drodze”

20160920-103457-bigWiek przedszkolny jest najbardziej właściwy do wyrabiania umiejętności i nawyków koniecznych w późniejszym życiu. Jest to najlepszy moment, by uwrażliwić dzieci na odpowiednie zachowanie w różnych sytuacjach zagrożenia wymagających właściwej reakcji. W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo. W tym celu zaprosiliśmy do przedszkola Pana policjanta Sławomira Subczyńskiego, który pełni służbę w Komendzie Policji w Goworowie. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Pan policjant chętnie opowiedział przedszkolakom o swojej odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i bez zapiętych pasów.
Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy.

Przypominał przedszkolakom o korzyści noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe.
Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „O ruchu drogowym”.

Opracowała: Magdalena Tuszyńska

środa, 05-10-2016, 08:40 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 866
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011