Gmina Goworowo

dziś jest: 19 lutego 2020
Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Przedszkolaki na wycieczce w Łomży
Wczesnym rankiem wybrały się na całodniową wycieczkę do Łomży. Dzień pełen wrażeń rozpoczęły od wizyty w „PAPUGARNI”. Zanim dzieci udały się na spotkanie z rozkosznymi papużkami pracownicy papugarni udzielili krótkiego instruktażu. Dzieci dowiedziały się czego nie wolno robić, jak nie należy się zachowywać by nie płoszyć i niepokoić ptaków. Wizyta i spotkanie z papugami wymagały nie lada odwagi . Wszystkie dzieci pokonały strach, a latające nad głowami i zsiadające się na różnych częściach ciała ptaki nie zniechęciły przedszkolaków do pozostania z nimi przez godzinę. Dużo radości sprawiło dzieciom karmienie ptaków, które chętnie skubały swoją ulubioną karmę z małych pojemniczków trzymanych przez dzieci.
Pełne emocji i wrażeń po wizycie w papugarni przedszkolaki udały się do Teatru Lalki i Aktora na spektakl pt.” Zaczarowany Jeleń”. To okolicznościowa baśń, powstała z okazji 600-lecia nadania praw lokacyjnych Łomży opowiadająca o historii dzielnego Rycerza zamienionego w Jelenia, dokonującego niebywałych wyczynów, a także historia będąca daleko posuniętą interpretacją przekazów, legend, podań ludowych i przypowieści, dotyczących powstania herbu Łomży.
Wizytę w Łomży dzieci zakończyły zabawą w Parku Trampolin. Na początku jeden z trenerów udzielił instruktażu i przeprowadził rozgrzewkę. Duża hala wypełniona trampolinami z różnymi sektorami wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, które przez całą godzinę pod okiem nauczycieli i instruktorów nurkowały w gąbkach, skakały na trampolinach, grały w koszykówkę. Zabawa dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Po wielogodzinnych atrakcjach zmęczone, ale szczęśliwe i uśmiechnięte przedszkolaki wróciły bezpiecznie do przedszkola.
Opracowała: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia:Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec
wtorek, 25-06-2019, 11:19 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 288
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011