Gmina Goworowo

dziś jest: 19 września 2020
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Spotkanie z doradcami zawodowymi w Pasiekach

 

W dniu 12 kwietnia 2018r. uczniów szkoły w Pasiekach odwiedziły przedstawicielki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, filia w Ostrołęce. Panie przeprowadziły zajęcia z wychowankami klas V – VII. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość określenia swoich predyspozycji i zainteresowań, dowiedzieli się o szerokim wachlarzu możliwości zawodowych, poznali nowe zawody na rynku pracy, dzielili się wątpliwościami towarzyszącymi wyborom, dyskutowali i rozmawiali z doradcami zawodowymi. Uczniowie dowiedzieli się również co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w szkołach ponadpodstawowych.

Zaproszeni goście przygotowali dla uczniów ulotki przedstawiające krótkie charakterystyki zawodów oraz  informujące o  predyspozycjach i  ścieżkach edukacyjnych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli chętni do współpracy, dociekliwi, zadawali pytania.

Następnie odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym wysłuchali oni ciekawych informacji na temat planowania kariery zawodowej własnej oraz swoich dzieci.
Bardzo dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i już nie możemy doczekać się następnego spotkania.:)

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia zaowocują trafnym wyborem szkoły przez naszych siódmoklasistów.

Tekst A Ruszczyk

Foto A Skrzecz

poniedziałek, 16-04-2018, 10:11 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 763
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011