Gmina Goworowo

dziś jest: 15 kwietnia 2021
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI” W NASZYM PRZEDSZKOLU
Występy dzieci z okazji "Święta Niepodległości" „Kocham Cię, Polsko, za twą przeszłość sławną,
Którą przyniosły miecze Twe waleczne,
Za chrobre dzieje, co minęły dawno,
Lecz będą w pieśni aż po czasy wieczne
Kocham Cię, Polsko…”
Mimo panującej epidemii oraz ograniczeń wynikających z obostrzeń sanitarnych praca naszego przedszkola nie zwalnia tępa. 10 listopada w Przedszkolu Samorządowym w Goworowie obchodziliśmy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, a także aktywne przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu” i „Niepodległa do Hymnu” w ramach akcji MKO.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Wiesława Wasilewska, która powitała wszystkie zebrane dzieci i nauczycieli by następnie oddać głos naszym przedszkolakom, które pod czujnym okiem swoich pań przygotowały się na tę uroczystość niezwykle wyjątkowo.
Na początek dzieci 4-5-letnie z grupy „Skrzatów” pod kierunkiem pani Wiesławy Wasilewskiej zaprezentowały przygotowany program artystyczny, w trakcie którego nie mogło zabraknąć „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedszkolaki dumnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie deklamując piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Dowiodły także, że potrafią pięknie śpiewać i tańczyć w rytm krakowiaka. Niezwykle wymagająca publiczność złożona z grupy najmłodszych przedszkolaków nagrodziła występy gromkimi brawami.
Równie zachwycający występ zaprezentowały nasze 3-latki, które pod kierunkiem pani Jolanty Romanowskiej pięknie wyrecytowały najważniejszy dla każdego małego Polaka wiersz pt.„ Katechizm polskiego dziecka” oraz przepiękną pieśń pt. „Wielkie święto”.
Uwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie zorganizowanych w poszczególnych grupach rodzinnych konkursów pt. „Pokaz mody dla Biało-Czerwonej” oraz „Kotylion dla Biało-Czerwonej”.
Grupa 3-latków zaprezentowała niezwykle piękne stroje w brawach narodowych. Wszystkie dzieci wyglądały bardzo dostojnie, poważnie i niezwykle czarująco. Trudno było nie docenić wkładu i wysiłku zarówno dzieci jak i rodziców za wzięcie tak aktywnie udziału w tym konkursie. Wszystkie dzieci zdobyły pierwsze miejsca i otrzymały nagrody w postaci książki pt. „Polskie rymowanki”.
Dzieci 4-5-letnie zaprezentowały przygotowane wspólnie z rodzicami kotyliony. Wyłoniono trzy najciekawsze prace, za które dzieci otrzymały gry planszowe „Poznaję Polskę”. Wszystkie pozostałe dzieci otrzymały książki” pt. „Polskie rymowanki”.Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.
Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy transmitowaliśmy na żywo dla naszych rodziców, którym składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
Organizator i opracowanie: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia: Agnieszka Dudziec
piątek, 13-11-2020, 13:46 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 170
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011