Gmina Goworowo

dziś jest: 22 września 2020
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Udział przedszkolaków w VIII edycji „Narodowego czytania”
Każdy przedszkolak od urodzenia potrzebuje objaśniania tego, co go otacza.Bardzo ważne okazuje się wówczas korzystanie z literatury dziecięcej,która przekazuje wzorce zachowania, prowokuje do rozmowy a także pomaga oswoić się z zasadami.Znane nam wszystkim powiedzenie: „Książka jest najlepszym przyjacielem”,jest mimo upływu czasu i wszechobecnej komputeryzacji nadal aktualne, literatura pozwala bowiem zarówno dziecku,jak i dorosłemu zdystansować się wobec własnych przeżyć, daje wewnętrzną siłę, pomaga nieśmiałym. Nade wszystko jednak, obcowanie z książką stanowi źródło olbrzymiej przyjemności.Wiedzą o tym dobrze przedszkolaki z naszego przedszkola .W ciągu całego roku szkolnego biorą one udział w wielu akcjach propagujących czytanie.
W dniu 6.09.2019 dzieci z grupy „Skrzaty” wybrały się po raz kolejny do Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie.Tym razem przedszkolaki wzięły udział w ósmej już edycji Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej.

Narodowe Czytanie to wielka społeczna kampania promująca czytelnictwo. Liczba miejsc, w których Polacy spotykają się, aby czytać wspólnie wybraną lekturę, co roku się powiększa. Andrzej Duda z małżonką- wybrali osiem lektur,które –jak zaznaczył prezydent – uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością,że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii .Była to bardzo trudna literatura dla naszych przedszkolaków ,jednak wszyscy stanęli na wysokości zadania i w skupieniu wzięli udział w akcji, razem z reprezentantami wielu instytucji publicznych z terenu Goworowa.
Opracowała: Jolanta Romanowska
Zdjęcia: Anna Brejnak
czwartek, 03-10-2019, 10:02 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 355
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011