Gmina Goworowo

dziś jest: 27 października 2020
Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiedzą , że 11 listopada to ważny dzień w historii Polski. Dlatego również w tym roku szklonym bardzo uroczyście obchodziły to ważne narodowe święto.
8 listopada 2019 r. w ramach uczczenia 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyła się w naszym przedszkolu krótka uroczystość na cześć Niepodległej Ojczyzny, którą rozpoczęto od uroczystego odśpiewania hymnu Polski. Po krótkim wystąpieniu Pani dyrektor przedszkolaki pod kierunkiem pani Barbary Ostrowskiej i Wiesławy Wasilewskiej zaśpiewały jeszcze przygotowane na tę okoliczność piosenki patriotyczne oraz wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy pt.”Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości dzieci wysłuchały krótkiej prezentacji multimedialnej przedstawiającej w zarysie dzieje Polski. Wszystkie z głęboką zadumą wsłuchiwały się w słowa opisujące losy naszego kraju. Radość świętowania i symbolikę tego dnia podkreśliły odświętne stroje przedszkolaków z biało-czerwonymi flagami wykonanymi własnoręcznie na zajęciach.
Słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Dzień ten z pewnością zapisze się w historii naszego przedszkola nie tylko jako kolejna uroczystość z kalendarza, ale jako przykład postawy patriotycznej małego Polaka.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

środa, 27-11-2019, 10:57 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 275
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011