- Gmina Goworowo - http://goworowo.pl -

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

[1]Przedszkolaki z naszego przedszkola wiedzą , że 11 listopada to ważny dzień w historii Polski. Dlatego również w tym roku szklonym bardzo uroczyście obchodziły to ważne narodowe święto.
8 listopada 2019 r. w ramach uczczenia 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyła się w naszym przedszkolu krótka uroczystość na cześć Niepodległej Ojczyzny, którą rozpoczęto od uroczystego odśpiewania hymnu Polski. Po krótkim wystąpieniu Pani dyrektor przedszkolaki pod kierunkiem pani Barbary Ostrowskiej i Wiesławy Wasilewskiej zaśpiewały jeszcze przygotowane na tę okoliczność piosenki patriotyczne oraz wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy pt.”Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości dzieci wysłuchały krótkiej prezentacji multimedialnej przedstawiającej w zarysie dzieje Polski. Wszystkie z głęboką zadumą wsłuchiwały się w słowa opisujące losy naszego kraju. Radość świętowania i symbolikę tego dnia podkreśliły odświętne stroje przedszkolaków z biało-czerwonymi flagami wykonanymi własnoręcznie na zajęciach.
Słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Dzień ten z pewnością zapisze się w historii naszego przedszkola nie tylko jako kolejna uroczystość z kalendarza, ale jako przykład postawy patriotycznej małego Polaka.

Opracowała: Wiesława Wasilewska