Gmina Goworowo

dziś jest: 26 września 2020
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
UROCZYSTE OTWARCIE PRZEBUDOWANEJ DROGI POWIATOWEJ

DSC_0516

11 września br. w Goworowie dokonano oficjalnego otwarcia i poświęcenia przebudowanej drogi powiatowej z Ostrołęki przez Goworowo do drogi krajowej nr 60. W uroczystości udział wzięli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Wójtowie Gmin Rzekuń i Długosiodło, Nadleśniczy Ostrołęcki, radni i reprezentanci wszystkich szczebli samorządowych w województwie, przedstawiciele duchowieństwa, sołtysi i zaproszeni goście. Honory gospodarza pełniła Wójt Gminy Goworowo Małgorzata Maria Kulesza.

W ramach inwestycji na terenie powiatu ostrołęckiego ułożono nową nawierzchnię asfaltową na odcinku ponad 22 km, wybudowano most na rzece Orz w Goworowie, ścieżki pieszo-rowerowych, chodniki, zatoki autobusowe, nowe oznakowanie itp. Przebudowa drogi finansowana była przez Powiat Ostrołęcki (ponad 10 mln zł), Gminę Goworowo (2,66 mln zł), Wojewodę Mazowieckiego z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (2,51 mln zł), Gminę Rzekuń (2,21 mln zł) i Nadleśnictwo Ostrołęka (45 tys. zł). Całkowita wartość inwestycji zamknęła się kwotą ponad 17 mln zł.

Przebudowany ciąg drogowy ma duże znaczenie w strukturze dróg naszego województwa. Przebiega przez 4 gminy i dwa powiaty. Stanowi także dojazd do drogi ekspresowej S-8 i zarazem najpopularniejszą trasę z Ostrołęki do Warszawy.

DSC_0421DSC_0440DSC_0524

piątek, 12-09-2014, 12:43 | autor: Anna Turkiewicz U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 2447
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011