Gmina Goworowo

dziś jest: 22 września 2020
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

                                                                                                         „Dziś słoneczko jasno świeci, zima dsc-0870-bigbiała śpiewa,
A w przedszkolu, przedszkolaki składają życzenia.
Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień,
I dużo radości!”

Babcia i Dziadek to ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dziadkowie bardzo często wychowują swoje wnuki aż do czasu, kiedy mogą one rozpocząć edukację przedszkolną. Nieraz boleśnie przeżywają te rozstania, ponieważ obawiają się, że ich nieporadne wnuczęta nie są przygotowane do życia w nowej grupie. Dlatego możliwość pokazania im ich radośnie śpiewających piosenki, recytujących wierszyki jest bardzo ważna. Dzień babci i dziadka to doskonała okazja do kształtowania uczuć miłości, dobroci oraz szacunku do osób starszych. Jest też okazją do zacieśniania współpracy rodzin dzieci z przedszkolem.
W Przedszkolu Samorządowym w Goworowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną do kalendarza imprez przedszkolnych. W tym roku spotkanie odbyło się 20 stycznia w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance. Frekwencja dopisała, a nasze przedszkolaki jak zwykle stanęły na wysokości zadania i wszystko wypadło świetnie. Występ dzieci wywołał u dziadków ogromną radość. Na twarzach przybyłych gości widać było dumę, a czasem wzruszenie.
Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych podopiecznych oraz do wspólnej biesiady przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał instruktor kultury GOKSiR w Goworowie, Rafał Ostrowski.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Zapraszamy do galerii zdjęć na stonę internetową naszego przedszkola.

Opracowała:Sylwia Wilczewska

środa, 27-01-2016, 10:05 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 922
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011