Gmina Goworowo

dziś jest: 24 lutego 2019
Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny
V POWIATOWA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

16 czerwca już po raz piąty   niepełnosprawni  z powiatu ostrołęckiego spotkali się w Goworowie by uczestniczyć w Powiatowej  Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych „Dzień Radości – Wszyscy Razem”.  Około 100 zawodników na boiskach Orlik rywalizowało w  sześciu  konkurencjach sportowo – rekreacyjnych  (bieg na 60m., rzuty do kosza, strzały na bramkę, slalom z toczeniem piłki koszykowej ręką,  hokej – strzały na bramkę, rzuty piłeczkami do kręgu).

Jak zawsze nie zawiodła nas pogoda.  W ten  gorący, letni dzień przed słońcem chroniły nas parasole użyczone przez Restaurację  Relax z Goworowa.  Siły zużyte na wykonywanie zadań sportowych zawodnicy mogli zregenerować  posilając się słodkościami , które dostarczyła nam hojnie cukiernia  pana Jacka Romanowskiego.

Po skończonych zmaganiach sportowych uczestnicy udali się na zasłużony obiad, który  sfinansowało po części Starostwo  Powiatowe w Ostrołęce i po części Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie.

Na zakończenie nastąpiło rozdanie medali dla najlepszych zawodników, statuetek dla grup, które przyjechały z zaprzyjaźnionych gmin  i nagród rzeczowych dla wszystkich biorących udział w zawodach. Nagrody zakupiono z funduszy Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Na to by Spartakiada mogła się odbyć w tak wspaniałej formie  złożyło się zaangażowanie i praca wielu ludzi . Przede wszystkim działaczy Stowarzyszenia, ale nie tylko. Zarówno pracownicy GOKSiR  jak i pracownicy GOPS, ŚDS oraz Szkoły Podstawowej nie szczędzili trudu by niepełnosprawni mogli mieć swoją imprezę. Liczna grupa wolontariuszy swoją pracą sprawiła, że wszystko przebiegało sprawnie,  panował ład i porządek.

W imieniu osób niepełnosprawnych i ich rodzin składamy wszystkim gorące podziękowania.

                                                                                                                         Organizatorzy

 

piątek, 29 Czerwiec 2018, 08:06 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 214
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011