Gmina Goworowo

dziś jest: 19 września 2020
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
WYCIECZKA W PRZEDSZKOLU

zdjecie0527-big„Żadna książka nie da tego,
co ujrzenie osobliwości czy krajobrazu
własnymi oczyma…”
M. Orłowicz


W naszym przedszkolu, wędrówki i wyjazdy z dziećmi są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń.Tym razem przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami udały się do Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. 
Dzieci miały okazję podziwiać wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa wędrując po poszczególnych częściach muzeum. Ekspozycja „Salon dworski” prezentowała rodzinne pamiątki państwa Lutosławskich: portrety, zdjęcia, książki, różne drobiazgi.Najciekawszą dla dzieci okazała się ekspozycja „Trofea łowieckie”. Z zachwytem podziwiały skóry, poroża i inne eksponaty. Na wystawie „Przyroda Kotliny Biebrzańskiej” poznały bogactwo flory i fauny Kotliny Biebrzańskiej. Pozostając w klimacie krajobrazu nadnarwiańskiego zadowolone przedszkolaki udały do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Dawne chałupy, sprzęt wykorzystywany do codziennej pracy ludzi w olejarni, kuźni czy młynie wodnym sprawiły, że dzieci z odrobiną podejrzliwości i lekkim zdziwieniem patrzyły i przysłuchiwały się opowieściom Pani przewodnik.

Po dniu pełnym wrażeń, z nowymi wiadomościami i doświadczeniami udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola. Tam na wszystkich podróżników czekali utęsknieni rodzice.

Foto galeria:

wtorek, 24-06-2014, 09:11 | autor: Barbara Ostrowska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 924
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011