Gmina Goworowo

dziś jest: 19 września 2020
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
WYCIECZKA W PRZEDSZKOLU

 

16 maja 2017 r. za zgodą rodziców pod kierunkiem pani Wiesławy Wasilewskiej, wychowawcy Natalii Zięby oraz pomocy nauczyciela pani Anny Brejnak  i Agnieszki Dudziec przedszkolaki wyjechały na wycieczkę.Tetr Lalki i Aktora w Łomży oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie to tegoroczna trasa wycieczki jednodniowej naszych przedszkolaków.
Na dobry początek dnia dzieci obejrzały przepiękne przedstawienie pt.Rosnę” w wykonaniu aktorów łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora. Dzieci po raz pierwszy oglądały przedstawienie teatralne podczas, którego aktorzy nie używali słów. Głównym celem spektaklu było wzruszyć, zachwycić i pobudzić dziecięcą wyobraźnię.
W Muzeum Przyrody w Drozdowie przedszkolaki miały okazję podziwiać wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa. Na początek pani przewodnik opowiedziała dzieciom o rodzinnych pamiątkach państwa Lutosławskich stanowiących tzw. część „Salonu dworskiego” muzeum.
Najciekawszą dla dzieci okazała się ekspozycja- „Trofea łowieckie”. Z zachwytem podziwiały skóry, poroża i inne eksponaty. Na wystawie – „Przyroda Kotliny Biebrzańskiej” poznały bogactwo flory i fauny Kotliny Biebrzańskiej.

Po dniu pełnym wrażeń, z nowymi wiadomościami i doświadczeniami udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola. Tam na wszystkich podróżników czekali utęsknieni rodzice.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

czwartek, 18-05-2017, 10:35 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 832
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011