- Gmina Goworowo - http://goworowo.pl -

Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie

dsc-1430-big [1]

We wtorek, 17 maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Celem wizyty przedszkolaków w bibliotece było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek,wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza.
Pani Krystyna Reluga, kierownik GBP, opowiedziała naszym podopiecznym o swojej pracy, pokazała kartę czytelnika i wyjaśniła do czego służy. Podczas oprowadzania wskazała na regały, gdzie są książki dla dzieci młodszych i starszych, literatura dla młodzieży i dorosłych, a gdzie encyklopedie i słowniki. Po przejściu do czytelni, pani bibliotekarka zwróciła uwagę na to, że niektórych książek nie można wypożyczać do domu, ale można je poczytać w tym pomieszczeniu.

Dzieciom bardzo podobała się wizyta w bibliotece. Kilkoro przedszkolaków nie mogło rozstać się z książką, dlatego pani Krystyna zachęciła ich, by wraz z rodzicami przyszli zapisali się i korzystali z bogatego księgozbioru naszej gminnej biblioteki.
Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała: Sylwia Wilczewska