Gmina Goworowo

dziś jest: 07 lipca 2020
Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Zasady prawidłowej segregacji odpadów

Mieszkańcy gminy Goworowo!

Rosną koszty odbioru odpadów z naszych gospodarstw domowych. Jedynym sposobem obniżenia tych kosztów jest prawidłowa segregacja odpadów. W roku 2020 gmina musi osiągnąć poziom 50% segregacji odpadów (wagowo), w przeciwnym razie będziemy płacić kary, których wysokość będzie uzależniona od % poziomu segregacji. Poziom segregacji za 2019 r. wyniósł w naszej gminie ok. 12,5% mimo, że prawie 80% mieszkańców zadeklarowało segregowanie odpadów. Świadczy to o nieprawidłowej segregacji lub jej braku (mimo złożonej deklaracji) co potwierdzają wyrywkowe kontrole.

UWAGA! W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej segregacji odpadów, mieszkańcom, którzy złożyli deklaracje na odbiór odpadów w sposób selektywny, z urzędu będą naliczane stawki, tak jak za odpady zmieszane.

Przypominamy zasady prawidłowej segregacji odpadów

Źródło: czystabydgoszcz.pl

Od lipca 2020 r. czekają nas kolejne zmiany w systemie odbioru odpadów, min. wszyscy będą objęci obowiązkiem ich segregowania. Wielkość kosztów zagospodarowania odpadów, będzie w dużym stopniu zależała od odpowiedzialnego wypełniania nałożonych na każdego mieszkańca obowiązku.

wtorek, 14-01-2020, 08:55 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 257
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011