- Gmina Goworowo - http://goworowo.pl -

Zawody Sportowe w Indywidualnym Tenisie Stołowym dla Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

W dniach 8 i 9 lutego 2014r. odbyły się Łysych Powiatowe Zawody Sportowe w Indywidualnym Tenisie Stołowym dla Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Nasi uczniowie też wzięli udział w tym turnieju. W sobotę rywalizowali tenisiści w dwóch kategoriach wiekowych:

● klasy IV i młodsi
● klasy V – VI

Naszą szkołę reprezentowali:

DZIEWCZĘTA KL. IV
1. Karolina Gruz
2. Emilia Majkowska
3. Patrycja Kapuścińska

CHŁOPCY KL.IV
1. Paweł Wieczorek
2. Jakub Grabowski
3. Eryk Głażewski

DZIEWCZĘTA KL.V – VI
1. Anita Dumała
2. Weronika Kusik
3. Patrycja Majkowska

CHŁOPCY KL. V – VI
1. Jakub Dudziec
2. Damian Struniawski
3. Mikołaj Głogowski
4. Jacek Pietras

Zawody rozegrano systemem brazylijskim do dwóch przegranych meczów, rozpoczęto o godz. 10:00, poprzedzone losowaniem. Mecze były wyrównane i emocjonujące. W wyniku pasjonującej rywalizacji prowadzonej w duchu fair – play wyłoniono zwycięzców. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:

I miejsce – Jakub Dudziec
II miejsce – Damian Struniawski
IV miejsce – Jacek Pietras
IV miejsce – Paweł Wieczorek

Natomiast w niedzielę gimnazjaliści walczyli o podium i awans do zawodów międzypowiatowych. Nasi tenisiści też zmagali się w grach indywidualnych:

DZIEWCZĘTA:
1. Sylwia Chorchos
2. Klaudia Bełdycka
3. Karolina Mażewska

CHŁOPCY:
1. Mateusz Sawicki
2. Karol Tworkowski
3. Patryk Kruczyk

Gimnazjaliści przybyli na rozgrywki w pełnym składzie, tj.16 dziewcząt i 16 chłopców. Zawody rozpoczęto od powitania uczestników przez Pana Dyrektora Zespołu Szkół w Łysych. Każdy zawodnik miał możność zagrania przynajmniej dwóch meczów. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas rozgrywek można było zaobserwować zaangażowanie tenisistów, mecze na bardzo wysokim poziomie, które dostarczyły wielu emocji kibicom i opiekunom. Najlepsi zawodnicy od I – VI miejsca w każdej kategorii otrzymali dyplomy i uzyskali awans do zawodów wyższego szczebla.

Po rozegranych meczach Nasi tenisiści uplasowali się:
I miejsce – Mateusz Sawicki
IV miejsce – Karol Tworkowski
IV miejsce – Sylwia Chorchos

Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, dyplomów i medali oraz miłe słowa z ust Pana Dyrektora dotyczące uczestników z Naszej szkoły, podziękował wszystkim, a szczególnie tym, którzy już kończą naukę w gimnazjum i ostatni raz gościli na rozgrywkach w tejże szkole, wymienił Sylwię Chorchos, którą pamiętał od IV klasy Szkoły Podstawowej jako wspaniałą tenisistkę i rywalkę swoich zawodniczek. Należy nadmienić, iż Sylwia walczyła wspaniale, a zajęte miejsce nie zawsze jest adekwatne do posiadanych umiejętności.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom, a przede wszystkim Panu J. Dobrzyńskiemu, który udzielał cennych wskazówek i poświęcił swój prywatny czas młodzieży. Życzymy sukcesów i sportowej rywalizacji Naszym zawodnikom na zawodach międzypowiatowych.

 Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka

.http://zs1goworowo.pl/ [1]