Gmina Goworowo

dziś jest: 12 sierpnia 2020
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
ZIELONE CENTRUM GMINY – ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI I ODNOWIENIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY, SPORTU I REKREACJI W GOWOROWIE.

ZIELONE CENTRUM GMINY – ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI I ODNOWIENIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY, SPORTU I REKREACJI W GOWOROWIE.

Projekt realizowany był od 05.05.2010 do 30 listopada 2011 roku. Całość operacji wyniosła 38887.00 zł.  Projekt został złożony do  Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, Oś 4 Leader w ramach PROW 2007 – 2013 DZIAŁANIE 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju
dla małych projektów.

Głównym celem realizacji projektu było, podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności miejscowości gminnej Goworowo, poprawa jakości życia społeczności wiejskiej, zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców obszarów wiejskich.  Efektem tego będzie: zwiększenie udziału mieszkańców Goworowszczyzny i turystów w ofercie turystycznej, kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, ułatwienie mieszkańcom i turystom dostępu do placówki, rozwój tożsamości społeczności wiejskiej oraz zachowanie specyfiki obszarów wiejskich.

W ramach projektu wykonano następujące prace:  odnowienie zniszczonej powierzchni części elewacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, wymiany zniszczonego pokrycia dachowego dwóch tarasów wraz z uzupełnieniem jego konstrukcji metalowej. Dodatkowo przy budynku zostały przebudowane schody wejściowe z obu stron budynku GOKSiR. Na placu przy GOKSiR został wyprofilowany teren wraz z nasadzeniem zieleni z rodzimymi gatunkami kwiatów i krzewów. Zagospodarowany plac z odnowionym budynkiem wpłynie na otwarcie dodatkowych ofert z dziedziny turystyki, kultury, sportu i rekreacji.

Projekt ZIELONE CENTRUM GMINY – ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI I ODNOWIENIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY, SPORTU I REKREACJI W GOWOROWIE, został zrealizowany przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Goworowie.

 

Zapraszamy do korzystania z nowych form oraz odwiedzenia galerii zdjęć z realizacji zadania.

piątek, 30-12-2011, 11:50 | autor: Kamil Jadacki U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 3448
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011