Gmina Goworowo

dziś jest: 22 maja 2019
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Gminny Konkurs Recytatorski

 

14 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbył się cyklicznie już organizowany, Gminny Konkurs Recytatorski. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka polskiego– p. Agnieszka Solmińska, a  współorganizatorem  Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie, która była także fundatorem nagród. Udział w nim wzięło 13 uczestników ze szkół podstawowych gminy Goworowo – uczniowie z Pasiek, Kunina i Goworowa. W tym roku uczniowie prezentowali recytację fragmentów prozy.

środa, 15 Maj 2019, 08:18 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 87
Wielkanocne życzenia

WielkanocWielkanocnej radości, pokoju, życzliwości,
budzenia się z wiosną marzeń i nadziei.
Książek i wzruszeń co  życie odmieniają
oraz pięknych chwil codzienności
życzą
Kierownik oraz Pracownicy
Gminnej Biblioteki Publicznej
w Goworowie

wtorek, 16 Kwiecień 2019, 16:11 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 46
Informacja o przeniesieniu Filii Bibliotecznej z Kruszewa do Lipianki

Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie informuje o przeniesieniu Filii Bibliotecznej z Kruszewa do Lipianki do budynku Ośrodka Edukacji Regionalnej (Lipianka 37A). Godziny otwarcia biblioteki:

Godziny otwarcia biblioteki w Lipiance

sobota, 23 Marzec 2019, 14:00 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 65
Masz w domu niepotrzebną książkę?

KsiążkaMasz w domu niepotrzebną (niezniszczoną) książkę? Przynieś ją do Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie, bądź jednej z naszych Filii: w Lipiance, Kuninie, Pasiekach lub Żabinie.

sobota, 23 Marzec 2019, 13:41 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 65
Warsztaty bożonarodzeniowe w bibliotece

Warsztaty bożonarodzeniowe w biblioteceDnia 12.12.2018 r. w Filii Bibliotecznej w Kuninie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Kuninie z wychowawcą Panią Anną Karamuz. Podczas warsztatów powstały piękne i różnorodne bombki, które powodowały zachwyt i uśmiech na twarzy uczestników. Wspólne tworzenie świątecznych prac dostarczyło nie tylko mnóstwa niezapomnianych wrażeń, pozwoliło również przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z własnoręcznie wykonaną bombką, która ozdobi ich własną choinkę.

sobota, 22 Grudzień 2018, 13:31 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 166
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Życzenia GBP Goworowo

czwartek, 20 Grudzień 2018, 14:32 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 136
Spotkanie Autorskie z Joanną Brodowską

Spotkanie Autorskie z Joanną BrodowskąDnia 08.11.2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie wraz z Filią Biblioteczną w Kuninie, zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Panią Joanną Brodowską – autorką opowiadań, bajek i tekstów piosenek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuninie oddział przedszkolny oraz klasy 0 –III. Pani Joanna wraz z pacynką Malwiną bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali bajki pt. „Leśne spotkanie”, próbując stworzyć własną bajkę i jej bohaterów. Bawiły się i tańczyły przy dźwiękach gitary a pacynka Malwina uczyła ich gestów przyjaźni. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książki.

piątek, 23 Listopad 2018, 17:40 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 147
Konkurs czytelniczy

Książka26 października 2018 roku po raz pierwszy odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Książka czy komputer”, w którym udział wzięli Czytelnicy Biblioteki. Głównym celem konkursu było zachęcenie Czytelników do przeczytania książki, które są dostępne w bibliotece. W dobie komputerów i Internetu należy zainicjować modę na czytanie. Niezaprzeczalnym faktem jest, że książka wzbogaca wiedzę. Jest źródłem rozrywki i zabawy.

czwartek, 08 Listopad 2018, 07:45 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 150
Narodowe czytanie

Narodowe czytanieJedną z najważniejszych imprez w bibliotece w okresie lata było Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Podobnie jak wiele bibliotek w całym kraju również i GBP wraz ze swoimi filiami po raz trzeci przyłączyła się do tej wartościowej i wybitnie propagującej czytanie imprezy. W tym roku impreza ta w całym kraju miała charakter patriotyczny, a czytano jedno z najwybitniejszych dzieł polskiej literatury opisującej tamte czasy. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to niezwykłe dzieło, dające nam świadectwo nie tylko życia i warunków w czasach pierwszej wojny światowej, ale również to dzieło wielce patriotyczne i pokazujące postawy polaków, dla których wolna Polska była marzeniem największym, którzy gotowi byli oddać wszystko, aby nasza ojczyzna mogła być wolna i szczęśliwa. 8 września 2018 roku na placu przy bibliotece pojawiło się wiele osób, które chciały słuchać jak inni czytają to wybitne dzieło.

wtorek, 11 Wrzesień 2018, 19:48 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 289
Remont Filii Bibliotecznej w Żabinie

RemontW związku rozpoczętym remontem Filii Bibliotecznej w Żabinie, biblioteka została przeniesiona tymczasowo do budynku Domu Nauczyciela Żabin 100. Z Internetu i drukarki można korzystać w GBP w Goworowie.

wtorek, 04 Wrzesień 2018, 18:21 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 208
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011