Gmina Goworowo

dziś jest: 19 lipca 2018
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Pani Irena Minota w ZSP w Goworowie

Pani Irena Minota w ZSP w Goworowie14 marca 2018 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie, młodzież uczestniczyła w niecodziennym spotkaniu z Panią Ireną Minota, autorką opracowania o Pani Jadwidze Dudziec. Spotkanie przebiegało bardzo interesująco. Pani Irena potrafiła zaabsorbować uwagę młodych ludzi. Podczas prezentacji swojego opracowania, krótko scharakteryzowała postać Pani Jadwigi Dudziec, które wywarło na wszystkich wrażenie. Mamy nadzieje, że również pasjonujące okaże się czytanie Jej opracowania, o którym z taką pasją potrafiła opowiadać podczas spotkania.

piątek, 23 Marzec 2018, 16:12 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 93
Rozdanie dyplomów i Dzień Kobiet w Żabinie

Dzień Kobiet w ŻabinieW dniu 10 marca 2018 roku w Filii Bibliotecznej w Żabinie bibliotekarz wraz z Panią Sołtys Bożeną Brzostek zorganizowali uroczyste wręczenie dyplomów uczestniczkom kursu komputerowego. W związku z tym, że rozdanie tych dyplomów zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Kobiet, bibliotekarz jako jedyny mężczyzna w tym miejscu postanowił uczcić te Święto wszystkich Pań i wręczyć każdej Pani drobiazg wraz z najlepszymi życzeniami. Oczywiście w związku z tym Świętem oraz wręczeniem dyplomów, panie spędziły miło czas we wspólnym gronie przy kawie oraz czymś słodkim. Jestem pełen nadziei, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować większą imprezę dla wszystkich czytelniczek.

piątek, 23 Marzec 2018, 16:11 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 83
Ferie w Filii Bibliotecznej w Żabinie

FilmW ferie 2018 w Filii Bibliotecznej w Żabinie odbyły się dwa interesujące wydarzenia. W środę 17 stycznia dzieci z Żabina tłumnie stawiły się na wyświetlaniu bajek. Bibliotekarz wyświetlał na ścianie sali komputerowej bajki znanych pisarzy z rzutnika i czytał dzieciom te znane dzieła. Dzieci mogły zapoznać się i w obrazowy sposób zapamiętać najpiękniejsze bajki Braci Grimm i H. CH. Andersena. Mimo, że obecnie można znaleźć wiele adaptacji tych dzieł i obejrzeć je na innych nośnikach, to jednak ten sposób wyświetlania bardzo spodobał się maluchom i myślę, że taka forma warta będzie jeszcze powtórzenia w przyszłym roku.

niedziela, 04 Marzec 2018, 15:37 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 101
Biblioteka w Goworowie pozyskała środki na zakup nowego sprzętu komputerowego

Logo Instytutu KsiążkiGminna Biblioteka Publiczna w Goworowie pozyskała środki na zakup nowego sprzętu komputerowego. Środki na ten cel w wysokości 17000 tysięcy złotych pozyskała z programu dotacyjnego Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek.”

Dzięki wsparciu, biblioteka miała możliwość zakupienia pięciu nowych komputerów. Dwa nowo zakupione komputery posłużą do prac wewnętrznych dla bibliotekarzy. Natomiast pozostałe trzy komputery, zostały przeznaczone dla użytkowników biblioteki.

Nowe urządzenia z pewnością posłużą i przydadzą się naszym Czytelnikom jak i nam bibliotekarzom.

wtorek, 30 Styczeń 2018, 16:20 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 127
Wycieczka młodzieży do Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie

Wycieczka młodzieży do Gminnej Biblioteki Publicznej w GoworowieMłodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wraz z Panią Agnieszką Dziełak w dniu 17 października 2017 roku odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Podczas wycieczki młodzież wzbogaciła swoją wiedzę na temat funkcjonowania biblioteki. W czasie spotkania omawianą, kto i w jaki sposób może korzystać z księgozbioru.

piątek, 20 Październik 2017, 07:30 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 150
Spotkanie autorskie z Panem Kazimierzem Sopuchem

Spotkanie autorskie z Panem Kazimierzem SopuchemW ramach Qupiszewiady 22 września 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie zorganizowała spotkanie autorskie młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie z Panem Kazimierzem Sopuchem. Spotkanie to, było możliwe dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Pan Kazimierz z radością przyjeżdża do naszej gminy gdyż zawsze jest to dla niego również sentymentalna podróż w przeszłość, a dzieje się tak dlatego ponieważ urodził się na tych ziemiach, a dokładnie we wsi Jawory Wielkopole. Kazimierz Sopuch studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie ukończył studia filozoficzno-socjologiczne, a obecnie jest wspaniałym poetą, który ma w swoim dorobku już wiele tomów wierszy. Jednak nigdy nie zapomina o rodzinnych stronach i dzieli się chętnie z naszą młodzieżą swoimi doświadczeniami i poezją.

poniedziałek, 02 Październik 2017, 18:33 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 179
Narodowe Czytanie w Bibliotece

Narodowe Czytanie w Bibliotece 2017W sobotę 2 września 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie już po raz drugi odbyło się Narodowe Czytanie. Tym razem był czytany utwór „ Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Organizatorami wspólnego czytania była Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie wraz z Filiami Bibliotecznymi. Uczestników czytania powitała okolicznościowa wystawa tematyczna poświęcona osobie wybitnego dramaturga polskiego, poety, malarza, autora tak wybitnego dzieła. Po odczytaniu listu Prezydenta RP i krótkiej prelekcji na temat genezy, treści i znaczenia tego dramatu uczestnicy spotkania przystąpili do głośnego czytania z podziałem na rolę.

wtorek, 12 Wrzesień 2017, 19:40 | autor: Jacek Olewiecki GOPS Goworowo
Liczba odsłon: 219
Wakacje 2017 w GBP w Goworowie oraz Filii w Żabinie

 “Wakacje 2017 w GBP w Goworowie oraz Filii w Żabinie” jest zablokowany Wakacje 2017 w GBP w Goworowie oraz Filii w ŻabinieOkres wakacji to czas odpoczynku dla dzieci, dorośli nie zawsze mają możliwość, aby w tym czasie poświęcić swoim pociechom dostateczną ilość uwagi co na ogół wynika z licznych zajęć i konieczności zapewnienia rodzinie bytu. Z tego też powodu GBP w Goworowie oraz FB w Żabinie wyszły naprzeciw potrzebom społecznym i zorganizowały dla dzieci różnorodne zajęcia. W tym roku w Filii Bibliotecznej w Żabinie odbywały się zajęcia techniczno-plastyczne dla dzieci. Dzieci tworzyły na zajęciach różne przedmioty i figurki z gliny samoschnącej. W kolejnych dniach dzieci malowały swoje wytwory i mogły je zabrać ze sobą do domu. W wakacje staraliśmy się również aby dzieci rozwijały swoje zainteresowania słowem pisanym, poprzez wspólne czytanie książek.

środa, 06 Wrzesień 2017, 19:17 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 191
Biblioteka na Dożynkach

Biblioteka na DożynkachW niedzielę 20 sierpnia 2017 roku w Goworowie pomimo deszczowej pogody odbyły się Gminne Dożynki. Biblioteka jak co roku, również wzięła czynny udział wystawiając swoje stoisko. Znalazły się na nim między innymi materiały promujące działalność kulturalno biblioteki. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczestników dożynkowych uroczystości. Szczególne emocje towarzyszyły odnalezieniu siebie oraz znajomych na prezentowanych fotografiach. Bibliotekarze przygotowali coś dla dzieci poprzez sporo atrakcji. Można było koledze, koleżance przykleić piegi na czas, a potem zliczyć kto miał ich najwięcej. Dużym powodzeniem cieszyło się rzeźbienie i tworzenie różnych ludzików i postaci z warzyw. Uczestnicy prac nad rzeźbą z dużym skupieniem i zaangażowaniem wykonywali swoje prace. Trzeba przyznać, że radzili sobie świetnie, wręcz znakomicie.

poniedziałek, 04 Wrzesień 2017, 07:27 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 196
Kurs komputerowy w Filii Bibliotecznej w Żabinie

Kurs komputerowy w Filii Bibliotecznej w ŻabinieW Filii Bibliotecznej w Żabinie zawsze się coś dzieje dla społeczności lokalnej. Tym razem w Filii został zorganizowany kurs komputerowy dla mieszkańców Żabina i okolic. Kurs komputerowy ECDL rozpoczął się w maju i trwał do końca lipca, został on zorganizowany przez MDG Doradztwo Gospodarcze w ramach projektu: „Kompetencje cyfrowe dla Mazowsza”, a odbywał się w salach Filii Bibliotecznej. Skierowany był głównie do osób starszych i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy byli zadowoleni z formy kursu i z dużej praktycznej wiedzy jaką zdobyli podczas jego trwania.

czwartek, 27 Lipiec 2017, 18:31 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 258
Strona 1 z 1212345...10...Ostatnia »
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011