Gmina Goworowo

dziś jest: 26 maja 2020
Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Kunin – Lekcja biblioteczna w filii Gminnej Biblioteki.

Lekcja biblioteczna w filii Gminnej Biblioteki, która mieści się w Szkole Podstawowej w Kuninie odbyła się 31 października 2019r. Uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią p. Dorotą Kubiak w ramach realizacji podstawy programowej odwiedzili filię Gminnej Biblioteki. Poznali tam sposoby katalogowania książek, szukali ich na półkach wg kart katalogowych, ćwiczyli umiejętność wyszukiwania informacji, oraz zostali zapoznani z nowoczesnym sposobem katalogowania księgozbioru, który jest wprowadzany w bibliotece.

środa, 04-12-2019, 11:49 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 270
Zaproszenie na spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Jagielskim

Wojciech JagielskiGminna Biblioteka Publiczna w Goworowie
serdecznie zaprasza na

Spotkanie autorskie
z Panem Wojciechem Jagielskim

które odbędzie się 16 września 2019 roku
w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Goworowie
o godz. 11:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

środa, 11-09-2019, 07:30 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 312
Zapraszamy na wakacje z Biblioteką

Obraz Joe Alfaraby z PixabayWakacje w Goworowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie zaprasza w okresie wakacyjnym na zajęcia w każdy wtorek i czwartek w godz. od 11:00 do godz. 14:00. W programie zajęć:

  • bajkowy koncert życzeń – słuchanie i czytanie wybranych bajek przez dzieci
  • Ja czytam Ty rysujesz – zajęcia plastyczne
  • ZUMBA FITNESS
  • piknik z książką
  • plac zabaw + książka = miło spędzony czas

Ponadto zapraszamy codziennie do korzystania z bezpłatnego Internetu i gier planszowych.

Więcej o wakacjach w naszych filiach poniżej…

wtorek, 06-08-2019, 07:17 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 317
Wakacyjny konkurs czytelniczy

Obraz Samuele Schirò z PixabayGminna Biblioteka Publiczna w Goworowie
Filia Biblioteczna w Żabinie
oraz Filia Biblioteczna w Lipiance

serdecznie zapraszają dzieci i młodzież
do wzięcia udziału
w wakacyjnym konkursie czytelniczym

na Najaktywniejszego Czytelnika.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 sierpnia 2019 roku.
Dla zwycięzcy konkursu miła niespodzianka.

Zasady konkursu są bardzo proste:

  1. Przyjdź do biblioteki uśmiechnięty i radosny.
  2. Wypożycz interesującą dla siebie książkę.
  3. Przeczytaj.
  4. Książkę zwróć do biblioteki i wypożycz kolejną itd.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

sobota, 29-06-2019, 11:09 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 472
Dzień Rodziny w Żabinie

Dzień Rodziny w ŻabinieWielkie święto dzieci w odbyło się 24 czerwca 2019 roku na placu przy Fili bibliotecznej w Żabinie. Filia biblioteczna w Żabinie wraz z Panią Sołtys i Panem Radnym dołożyli wszelkich starań i pracy, aby pomimo niewielkiej przestrzeni na dzieci i ich rodziny, czekało jak najwięcej atrakcji, przyjemności i dobrej zabawy.

Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i w piłach. Na wszystkie czekała także fontanna czekolady i masa słodkości. By uatrakcyjnić całość Filia biblioteczna zorganizowała liczne konkursy z nagrodami. Cieszyły się one olbrzymią popularnością, a dzieci garnęły się z ochotą do wzięcia udziału w rożnych konkursach.

sobota, 29-06-2019, 11:05 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 389
Senior czyta

Obraz Sabine van Erp z PixabayW Filii Bibliotecznej w Lipiance od pewnego czasu odbywają się spotkania z grupą seniorów pod hasłem „Senior czyta”. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W trakcie zajęć uczestnicy rozmawiają o swojej lekturze i o historii swojej Gminy. Na ostatnim spotkaniu naszym gościem była regionalistka naszej gminy Pani Krystyna Drabot, która wspominała z naszymi seniorami co działo się kilkanaście lat temu na terenach gminy Goworowo. Spotkania te dają naszym seniorom możliwość spędzenia wspólnie wolnego czasu w bibliotece, integrację i aktywizację.

sobota, 22-06-2019, 10:04 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 445
Czytamy dzieciom w bibliotece

Obraz PublicDomainPictures z PixabayW Filii Bibliotecznej w Lipiance 11 czerwca odbyły się kolejne zajęcia pod hasłem „Czytamy dzieciom w bibliotece”. Na zajęciach dzieci zostały zapoznane z książką pod tytułem „Wiersze o zwierzętach”, która została przeczytana przez ich starsze koleżanki. Pokolorowały również przygotowane dla nich kolorowanki. Dzieci z przyjemnością wysłuchały wierszy i z wielkim zainteresowaniem oglądały nowe książki znajdujące się w zbiorach biblioteki. Jest ich mnóstwo: o zwierzętach, o księżniczkach i o innych bohaterach z dziecięcych marzeń. Nic tylko przychodzić i wybierać, do czego zachęca zawsze uśmiechnięta bibliotekarka.

sobota, 22-06-2019, 10:02 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 293
Kierownik Biblioteki czyta Uczestnikom ŚDS w Czarnowie

Kierownik Biblioteki czyta Uczestnikom ŚDS w CzarnowieW Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnowie środowe popołudnie umiliła nam Pani Ewa Wyrębek Kierownik naszej biblioteki. Wsłuchaliśmy się w książki, którą na ten dzień przygotowała Panie Ewa. Była to seria bajek „ Bajki na dobranoc”. Zaczęliśmy od „Księżniczki na ziarnku grochu”. Po przeczytaniu padły pytania, aby sprawdzić wiedzę Uczestników i to czy uważnie słuchali czynnej bajki. Na koniec Pani Ewa zaproponowała pracę plastyczną. Będziemy w naszym Domu cały czas wprowadzać sukcesywnie takie czytanie. Pani Ewie bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie.

sobota, 22-06-2019, 09:55 | autor: Jacek Olewiecki GOPS Goworowo
Liczba odsłon: 308
Dzień Dziecka z Biblioteką

Dzień Dziecka z BibliotekąDnia 02 czerwca 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie wraz z Filiami wzięła udział w Festynie z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbył się na kompleksie boisk sportowych Orlik przy Szkole Podstawowej w Goworowie. Wśród licznych atrakcji jakie czekały na najmłodszych uczestników, biblioteka przygotowała warsztaty plastyczno-techniczne. Można było wykonać własnoręcznie zakładkę do książki, rozwiązać krzyżówkę lub quiz bajkowy, lecz największą frajdę sprawiło dzieciom wykonanie gniotek.

Na wszystkich uczestników czekały liczne nagrody. Bardzo dziękujemy za mile spędzony wspólnie czas.

środa, 12-06-2019, 17:43 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 406
Czytamy dzieciom w bibliotece

Obraz PublicDomainPictures z Pixabay

4 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie w Filii Bibliotecznej w Lipiance pod hasłem: „Czytamy dzieciom w bibliotece”. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki. Następnie dzieci wysłuchały polskiej legendy o „Bazyliszku”. Po wysłuchaniu, dzieci oceniły zachowanie postaci występujących w legendzie, a także kolorowały obrazek bazyliszka. Na koniec ich pobyt w bibliotece nagrodzony został kolorowymi zakładkami do książek.

Dzieciaki zapowiedziały, że będą częstymi gośćmi biblioteki.

czwartek, 06-06-2019, 16:46 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 414
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011