Gmina Goworowo

dziś jest: 19 listopada 2018
Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei
Konkurs czytelniczy

Książka26 października 2018 roku po raz pierwszy odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Książka czy komputer”, w którym udział wzięli Czytelnicy Biblioteki. Głównym celem konkursu było zachęcenie Czytelników do przeczytania książki, które są dostępne w bibliotece. W dobie komputerów i Internetu należy zainicjować modę na czytanie. Niezaprzeczalnym faktem jest, że książka wzbogaca wiedzę. Jest źródłem rozrywki i zabawy.

czwartek, 08 Listopad 2018, 07:45 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 16
Narodowe czytanie

Narodowe czytanieJedną z najważniejszych imprez w bibliotece w okresie lata było Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Podobnie jak wiele bibliotek w całym kraju również i GBP wraz ze swoimi filiami po raz trzeci przyłączyła się do tej wartościowej i wybitnie propagującej czytanie imprezy. W tym roku impreza ta w całym kraju miała charakter patriotyczny, a czytano jedno z najwybitniejszych dzieł polskiej literatury opisującej tamte czasy. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to niezwykłe dzieło, dające nam świadectwo nie tylko życia i warunków w czasach pierwszej wojny światowej, ale również to dzieło wielce patriotyczne i pokazujące postawy polaków, dla których wolna Polska była marzeniem największym, którzy gotowi byli oddać wszystko, aby nasza ojczyzna mogła być wolna i szczęśliwa. 8 września 2018 roku na placu przy bibliotece pojawiło się wiele osób, które chciały słuchać jak inni czytają to wybitne dzieło.

wtorek, 11 Wrzesień 2018, 19:48 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 78
Remont Filii Bibliotecznej w Żabinie

RemontW związku rozpoczętym remontem Filii Bibliotecznej w Żabinie, biblioteka została przeniesiona tymczasowo do budynku Domu Nauczyciela Żabin 100. Z Internetu i drukarki można korzystać w GBP w Goworowie.

wtorek, 04 Wrzesień 2018, 18:21 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 55
Wakacje z biblioteką

Gra planszowaWzorem lat ubiegłych również w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie oraz jej filie nie zapomniały o swoich najmłodszych czytelnikach. Z myślą o tych, którzy nie wyjechali, tylko zostali w swojej miejscowości biblioteka zorganizowała wspólnie spędzony czas. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: gry planszowe, wspólne czytanie bajek, zabawy manualne. Nawet najbardziej zagorzali fani gier komputerowych nie byli zawiedzeni. Jesteśmy przekonani, że każdy znalazł coś dla siebie.

poniedziałek, 27 Sierpień 2018, 18:07 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 53
IV Ogólnopolska Noc Bibliotek

Noc Bibliotek9 czerwca br. odbyła się IV Ogólnopolska Noc Bibliotek. Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie wraz z filiami przystąpiła do niej po raz drugi. Tegoroczna edycja hasła akcji brzmiała: „Rzeczpospoczyta” i nawiązywała do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W duchu tego hasła (równocześnie angażując się w program masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam!”) uczestnicy spotkania bibliotecznego przyłączyli się do wspólnego recytowania wierszy jak również do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych.

piątek, 29 Czerwiec 2018, 18:06 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 54
Pani Irena Minota w ZSP w Goworowie

Pani Irena Minota w ZSP w Goworowie14 marca 2018 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie, młodzież uczestniczyła w niecodziennym spotkaniu z Panią Ireną Minota, autorką opracowania o Pani Jadwidze Dudziec. Spotkanie przebiegało bardzo interesująco. Pani Irena potrafiła zaabsorbować uwagę młodych ludzi. Podczas prezentacji swojego opracowania, krótko scharakteryzowała postać Pani Jadwigi Dudziec, które wywarło na wszystkich wrażenie. Mamy nadzieje, że również pasjonujące okaże się czytanie Jej opracowania, o którym z taką pasją potrafiła opowiadać podczas spotkania.

piątek, 23 Marzec 2018, 16:12 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 171
Rozdanie dyplomów i Dzień Kobiet w Żabinie

Dzień Kobiet w ŻabinieW dniu 10 marca 2018 roku w Filii Bibliotecznej w Żabinie bibliotekarz wraz z Panią Sołtys Bożeną Brzostek zorganizowali uroczyste wręczenie dyplomów uczestniczkom kursu komputerowego. W związku z tym, że rozdanie tych dyplomów zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Kobiet, bibliotekarz jako jedyny mężczyzna w tym miejscu postanowił uczcić te Święto wszystkich Pań i wręczyć każdej Pani drobiazg wraz z najlepszymi życzeniami. Oczywiście w związku z tym Świętem oraz wręczeniem dyplomów, panie spędziły miło czas we wspólnym gronie przy kawie oraz czymś słodkim. Jestem pełen nadziei, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować większą imprezę dla wszystkich czytelniczek.

piątek, 23 Marzec 2018, 16:11 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 160
Ferie w Filii Bibliotecznej w Żabinie

FilmW ferie 2018 w Filii Bibliotecznej w Żabinie odbyły się dwa interesujące wydarzenia. W środę 17 stycznia dzieci z Żabina tłumnie stawiły się na wyświetlaniu bajek. Bibliotekarz wyświetlał na ścianie sali komputerowej bajki znanych pisarzy z rzutnika i czytał dzieciom te znane dzieła. Dzieci mogły zapoznać się i w obrazowy sposób zapamiętać najpiękniejsze bajki Braci Grimm i H. CH. Andersena. Mimo, że obecnie można znaleźć wiele adaptacji tych dzieł i obejrzeć je na innych nośnikach, to jednak ten sposób wyświetlania bardzo spodobał się maluchom i myślę, że taka forma warta będzie jeszcze powtórzenia w przyszłym roku.

niedziela, 04 Marzec 2018, 15:37 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 185
Biblioteka w Goworowie pozyskała środki na zakup nowego sprzętu komputerowego

Logo Instytutu KsiążkiGminna Biblioteka Publiczna w Goworowie pozyskała środki na zakup nowego sprzętu komputerowego. Środki na ten cel w wysokości 17000 tysięcy złotych pozyskała z programu dotacyjnego Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek.”

Dzięki wsparciu, biblioteka miała możliwość zakupienia pięciu nowych komputerów. Dwa nowo zakupione komputery posłużą do prac wewnętrznych dla bibliotekarzy. Natomiast pozostałe trzy komputery, zostały przeznaczone dla użytkowników biblioteki.

Nowe urządzenia z pewnością posłużą i przydadzą się naszym Czytelnikom jak i nam bibliotekarzom.

wtorek, 30 Styczeń 2018, 16:20 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 200
Wycieczka młodzieży do Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie

Wycieczka młodzieży do Gminnej Biblioteki Publicznej w GoworowieMłodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wraz z Panią Agnieszką Dziełak w dniu 17 października 2017 roku odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Podczas wycieczki młodzież wzbogaciła swoją wiedzę na temat funkcjonowania biblioteki. W czasie spotkania omawianą, kto i w jaki sposób może korzystać z księgozbioru.

piątek, 20 Październik 2017, 07:30 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 230
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011