Gmina Goworowo

dziś jest: 17 lipca 2019
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Wakacyjny konkurs czytelniczy

Obraz Samuele Schirò z PixabayGminna Biblioteka Publiczna w Goworowie
Filia Biblioteczna w Żabinie
oraz Filia Biblioteczna w Lipiance

serdecznie zapraszają dzieci i młodzież
do wzięcia udziału
w wakacyjnym konkursie czytelniczym

na Najaktywniejszego Czytelnika.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 sierpnia 2019 roku.
Dla zwycięzcy konkursu miła niespodzianka.

Zasady konkursu są bardzo proste:

  1. Przyjdź do biblioteki uśmiechnięty i radosny.
  2. Wypożycz interesującą dla siebie książkę.
  3. Przeczytaj.
  4. Książkę zwróć do biblioteki i wypożycz kolejną itd.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

sobota, 29 Czerwiec 2019, 11:09 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 64
Dzień Rodziny w Żabinie

Dzień Rodziny w ŻabinieWielkie święto dzieci w odbyło się 24 czerwca 2019 roku na placu przy Fili bibliotecznej w Żabinie. Filia biblioteczna w Żabinie wraz z Panią Sołtys i Panem Radnym dołożyli wszelkich starań i pracy, aby pomimo niewielkiej przestrzeni na dzieci i ich rodziny, czekało jak najwięcej atrakcji, przyjemności i dobrej zabawy.

Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i w piłach. Na wszystkie czekała także fontanna czekolady i masa słodkości. By uatrakcyjnić całość Filia biblioteczna zorganizowała liczne konkursy z nagrodami. Cieszyły się one olbrzymią popularnością, a dzieci garnęły się z ochotą do wzięcia udziału w rożnych konkursach.

sobota, 29 Czerwiec 2019, 11:05 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 96
Senior czyta

Obraz Sabine van Erp z PixabayW Filii Bibliotecznej w Lipiance od pewnego czasu odbywają się spotkania z grupą seniorów pod hasłem „Senior czyta”. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W trakcie zajęć uczestnicy rozmawiają o swojej lekturze i o historii swojej Gminy. Na ostatnim spotkaniu naszym gościem była regionalistka naszej gminy Pani Krystyna Drabot, która wspominała z naszymi seniorami co działo się kilkanaście lat temu na terenach gminy Goworowo. Spotkania te dają naszym seniorom możliwość spędzenia wspólnie wolnego czasu w bibliotece, integrację i aktywizację.

sobota, 22 Czerwiec 2019, 10:04 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 61
Czytamy dzieciom w bibliotece

Obraz PublicDomainPictures z PixabayW Filii Bibliotecznej w Lipiance 11 czerwca odbyły się kolejne zajęcia pod hasłem „Czytamy dzieciom w bibliotece”. Na zajęciach dzieci zostały zapoznane z książką pod tytułem „Wiersze o zwierzętach”, która została przeczytana przez ich starsze koleżanki. Pokolorowały również przygotowane dla nich kolorowanki. Dzieci z przyjemnością wysłuchały wierszy i z wielkim zainteresowaniem oglądały nowe książki znajdujące się w zbiorach biblioteki. Jest ich mnóstwo: o zwierzętach, o księżniczkach i o innych bohaterach z dziecięcych marzeń. Nic tylko przychodzić i wybierać, do czego zachęca zawsze uśmiechnięta bibliotekarka.

sobota, 22 Czerwiec 2019, 10:02 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 39
Dzień Dziecka z Biblioteką

Dzień Dziecka z BibliotekąDnia 02 czerwca 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie wraz z Filiami wzięła udział w Festynie z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbył się na kompleksie boisk sportowych Orlik przy Szkole Podstawowej w Goworowie. Wśród licznych atrakcji jakie czekały na najmłodszych uczestników, biblioteka przygotowała warsztaty plastyczno-techniczne. Można było wykonać własnoręcznie zakładkę do książki, rozwiązać krzyżówkę lub quiz bajkowy, lecz największą frajdę sprawiło dzieciom wykonanie gniotek.

Na wszystkich uczestników czekały liczne nagrody. Bardzo dziękujemy za mile spędzony wspólnie czas.

środa, 12 Czerwiec 2019, 17:43 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 92
Czytamy dzieciom w bibliotece

Obraz PublicDomainPictures z Pixabay

4 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie w Filii Bibliotecznej w Lipiance pod hasłem: „Czytamy dzieciom w bibliotece”. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki. Następnie dzieci wysłuchały polskiej legendy o „Bazyliszku”. Po wysłuchaniu, dzieci oceniły zachowanie postaci występujących w legendzie, a także kolorowały obrazek bazyliszka. Na koniec ich pobyt w bibliotece nagrodzony został kolorowymi zakładkami do książek.

Dzieciaki zapowiedziały, że będą częstymi gośćmi biblioteki.

czwartek, 06 Czerwiec 2019, 16:46 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 64
Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w biblioteceWprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dnia 08.05.2019r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Kuninie wraz z opiekunkami, Panią Anną Wójcik i Panią Anna Kozłowską odwiedziły Filię Biblioteczną w Kuninie. Podczas wizyty dzieci poznały bibliotekę oraz zasady na jakich wypożyczane są książki. Z dużym zainteresowaniem oglądały księgozbiór przeznaczony dla nich. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci by móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty. W podziękowaniu za miło spędzony czas dzieci otrzymały słodki upominek.

 

 

 

środa, 05 Czerwiec 2019, 07:42 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 100
Gminny Konkurs Recytatorski

 

14 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbył się cyklicznie już organizowany, Gminny Konkurs Recytatorski. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka polskiego– p. Agnieszka Solmińska, a  współorganizatorem  Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie, która była także fundatorem nagród. Udział w nim wzięło 13 uczestników ze szkół podstawowych gminy Goworowo – uczniowie z Pasiek, Kunina i Goworowa. W tym roku uczniowie prezentowali recytację fragmentów prozy.

środa, 15 Maj 2019, 08:18 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 173
Wielkanocne życzenia

WielkanocWielkanocnej radości, pokoju, życzliwości,
budzenia się z wiosną marzeń i nadziei.
Książek i wzruszeń co  życie odmieniają
oraz pięknych chwil codzienności
życzą
Kierownik oraz Pracownicy
Gminnej Biblioteki Publicznej
w Goworowie

wtorek, 16 Kwiecień 2019, 16:11 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 122
Informacja o przeniesieniu Filii Bibliotecznej z Kruszewa do Lipianki

Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie informuje o przeniesieniu Filii Bibliotecznej z Kruszewa do Lipianki do budynku Ośrodka Edukacji Regionalnej (Lipianka 37A). Godziny otwarcia biblioteki:

Godziny otwarcia biblioteki w Lipiance

sobota, 23 Marzec 2019, 14:00 | autor: Jacek Olewiecki GBP w Goworowie
Liczba odsłon: 147
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011