Gmina Goworowo

dziś jest: 25 stycznia 2020
Imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła
Szkolenie online na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice i Nauczyciele,

Ministerstwo Cyfryzacji i NASK zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.

Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie

 Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!”.

czwartek, 23-01-2020, 10:34 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 15
JAK ZIMĄ DBAMY O ZWIERZĘTA – WYCIECZKA DO LASU

Leśnik sarnom wyniósł siano
i sól do solniczki,…..
Cisza w lesie coraz głębsza,
pochowały się zwierzęta.
Co też zimą będą jadły?
Czy też o nich ktoś pamięta?
Pan leśniczy dba o sarny
w swej leśnej zagrodzie.
My o ptaki dbać musimy,
lecz w naszym ogrodzie.
S.Szuchowa

Dnia 16 .01.2020r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu w miejscowości Jemieliste. Dzięki uprzejmości leśniczego pana Ireneusza Kucińskiego dzieci dowiedziały się jak w naturalnym środowisku zwierzęta zimą pozyskują pożywienie. Jednocześnie mogły samodzielnie włączyć się w akcję dokarmiania zwierząt. Na spotkanie ze zwierzętami dobrze się przygotowały. Zabrały kosze pełne warzyw, owoców, ziarna, chleba i innych przysmaków przyniesionych wcześniej do przedszkola.

piątek, 17-01-2020, 10:42 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 45
Jasełka w Kościele w wykonaniu przedszkolaków

W dniu 12 stycznia przedszkolaki z grupy „ Skrzaty” pod kierunkiem nauczycielek pani Jolanty Romanowskiej, pani Urszuli Kordasz i pomocy nauczyciela pani Anny Brejnak wystąpiły z jasełkami w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie. Dzięki uprzejmości proboszcza Stanisława Siemiona przedstawienie odbyło się po niedzielnej mszy świętej dla dzieci.

piątek, 17-01-2020, 10:39 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 49
Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnowie

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter minionych świąt młodsza grupa „Muchomorki” wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie z przedstawieniem jasełkowym. Dzieci zaprezentowały swoje skromne umiejętności przed podopiecznymi, a także pracownikami.

piątek, 17-01-2020, 10:14 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 26
Mobilne planetarium w przedszkolu

We wtorek 7 stycznia dzieci z przedszkola w Goworowie uczestniczyły w seansie edukacyjnym pt.” Podróż na księżyc, czy w głąb oceanu?”. Pokaz odbył się w mobilnym planetarium w specjalnej kopule o kształcie kuli, która sprawiała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci zapoznały się z bohaterami ulicy Sezamkowej, w której żółty Wielki Ptak w prosty sposób opowiedział wiele ciekawostek o Układzie Słonecznym. Razem z Elmo dzieci spacerowały po planetach, obserwowały spadające gwiazdy i dowiedziały się jak znaleźć gwiazdę polarną. Poznawanie gwiazdozbiorów wywołało dużo pozytywnych emocji. Na zakończenie dzieci obejrzały krótki film o dinozaurach oraz wybrały się na przejażdżkę kolejką do wesołego miasteczka. Pokaz dostarczył naszym przedszkolakom wiele niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, a także zaspokoił ich ciekawość o kosmosie.

Opracowała: Urszula Kordasz

piątek, 17-01-2020, 10:11 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 24
Podaruj dziecku książkę

KAŻDY MA COŚ, CO MOŻE DAĆ INNYM”

28 grudnia zakończyły się akcje: „Podaruj dziecku książkę” oraz „Książka dla Seniora” gdzie zbieraliśmy książeczki, gry, puzzle  dla dzieci z Oddziału Dziecięcego Specjalistycznego Szpitala w Ostrołęce, Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” , Domu Dziecka- Arkadia oraz dla Dziennego Domu Seniora.

środa, 15-01-2020, 10:14 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 71
Informacje o pogodzie ze stacji meteorologicznej zainstalowanej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

Informacja o pogodzie ze stacji zainstalowanej w SP Goworowo

piątek, 03-01-2020, 11:03 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 72
Jasełka w Urzędzie Gminy

„To właśnie tego wieczoru, zło ze wstydu umiera,
Widząc jak silna i piękna jest Miłość, gdy pięści rozwiera.
To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków
Pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku…”

(Emilia Waśniowska „Wieczór wigilijny”)

19.12.2019 r. odbyła się uroczysta, jedyna taka w roku sesja Rady Gminy Goworowo. Jej wyjątkowy charakter wynikał miedzy innymi z tego względu, że połączona była ze staropolskim zwyczajem dzielenia się opłatkiem u progu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystą sesję licznie przybyli zaproszeni przez przewodniczącą Rady panią Krystynę Subczyńską goście, wśród których obecni byli czcigodni księża w osobie Proboszcza Parafii Goworowo i Kunina, kierownicy i dyrektorzy jednostek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Goworowo, sołtysi, strażacy oraz doktorzy z Przychodni Lekarskiej „VITA-MED.” Uroczystą sesję uświetnił występ naszych przedszkolaków, które pod kierunkiem pani Jolanty Romanowskiej , Urszuli Kordasz i pomocy nauczyciela pani Anny Brejnak wystawiły „Jasełka”.

czwartek, 02-01-2020, 12:18 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 108
Jasełka w przedszkolu

„Biały obrus już na stole
Na talerzu kluski z makiem
Płoną świeczki na choince
Czas podzielić się opłatkiem.”

17 grudnia przedszkolaki z grupy Muchomorki i grupy Skrzaty postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji . Wszyscy ulegli magii występów. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

czwartek, 02-01-2020, 12:14 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 57
Przedstawienie pt. „Czarodziejski worek św. Mikołaja”

18 grudnia odwiedził nas Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku z przedstawieniem Pt. „Czarodziejski worek św. Mikołaja”. Treści zawarte w przedstawieniu mówiły o tym, że zła królowa chciała zniszczyć święta, zesłała złą pogodę i św. Mikołaj się rozchorował. Dzieci pomocnicy Mikołaja i Elfinka zbierały do magicznego worka tyle uśmiechów dzięki którym święty wyzdrowiał. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie tylko ważne są prezenty świąteczne, ale także zdrowie, miłość i uśmiech. Przedstawienie wprowadziło dzieci w miły świąteczny nastrój.

Opracowała: Barbara Ostrowska

Zdjęcia: Anna Brejnak

czwartek, 02-01-2020, 12:09 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 39
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011