Gmina Goworowo

dziś jest: 04 grudnia 2020
Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Konkurs „Postać z bajki”

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych.  Towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy  życiowe.

W związku z MIĘDZYNARODOWYM DNIEM POSTACI Z BAJEK”, Biblioteka Publiczna w Goworowie  zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Moja ulubiona postać z bajki”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej. Prace plastyczne należało wykonać dowolną techniką na kartkach bloku o formacie

czwartek, 03-12-2020, 10:59 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 42

„Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula.”

26 Listopada dzieci z grupy „Muchomorki” obchodził światowy „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”, pod czujnym okiem wychowawcy, pani Jolanty Romanowskiej. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia…Wirtualnie. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie było to możliwe. Dlatego też pani Wiesława Wasilewska przygotowała prezentację multimedialną złożoną ze zdjęć przesłanych przez rodziców. Ich bohaterami były właśnie ulubione przytulanki naszych trzylatków. Były misie małe, duże, białe, brązowe, zielone, itp. A każdy był piękny i wyjątkowy.

poniedziałek, 30-11-2020, 15:09 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 56
KONKURS EKO ROZSTRZYGNIĘTY!!
Celem zadania było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, zmian w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania człowieka. Chcieliśmy zachęcić dzieci do zdobywania i poszerzania wiedzy związanej z ekologicznymi działaniami i rozwiązaniami na rzecz klimatu, które są wykorzystywane na terenie gminy w której mieszkają.
Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VI z terenu powiatu ostrołęckiego.
Komisja oceniała: zgodność złożonej pracy z tematyką, oryginalność, kreatywność, estetyka pracy, wykorzystanie materiałów wtórnych (dodatkowo punktowane).
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami prac komisji konkursowej.
Kategoria I: klasa IV
I miejsce: Szymon Walczak
II miejsce: Mateusz Dąbkowski i Cecylia Pons
Kategoria II: klasa V
I miejsce: Kamil Sadowski
II miejsce: Zuzanna Żebrowska
Kategoria III: klasa VI
I miejsce: Rafał Minota i Dominik Ciskowski
Dziękujemy wszystkim autorom prac za udział w konkursie, ich zaangażowanie, pomysłowość oraz zaprezentowanie swoich zdolności plastycznych.
Wybór najlepszych prac przysporzył komisji konkursowej niemało kłopotu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Nagrody dla zwycięzców ufundował Powiat Ostrołęcki na wniosek Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.
W poniedziałek skontaktujemy się z zwycięzcami w celu ustalenia szczegółów.
piątek, 27-11-2020, 13:25 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 38
„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” w grupie 4-5-latków

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek i inne misie obchodzą swoje święto. Pluszowe misie to najwierniejszy przyjaciel, który zawsze pocieszy, rozbawi no i co najważniejsze nie zdradzi powierzonej mu tajemnicy.
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, wszystkie tak samo kochane i uwielbiane przez dzieci na całym świecie.
Chociaż „Dzień Pluszowego Misia” nie na długiej tradycji bo obchodzony jest od 2002 roku to wpisał się na stałe do kalendarza imprez naszego przedszkola. Dokładnie 24 listopada 2020 r. dzieci z grupy „Skrzaty” pod kierunkiem pani Wiesi wspólnie celebrowały to szczególne święto.

piątek, 27-11-2020, 08:04 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 40
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE „SKRZATY”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek który przypada 5 listopada dzieci wzięły udział w bajkowych zabawach i konkursach zorganizowanych dn. 6.11.2019 r. w naszym przedszkolu przez panią Barbarę Ostrowską. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

piątek, 27-11-2020, 08:01 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 54
„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI” W NASZYM PRZEDSZKOLU
Występy dzieci z okazji "Święta Niepodległości" „Kocham Cię, Polsko, za twą przeszłość sławną,
Którą przyniosły miecze Twe waleczne,
Za chrobre dzieje, co minęły dawno,
Lecz będą w pieśni aż po czasy wieczne
Kocham Cię, Polsko…”
Mimo panującej epidemii oraz ograniczeń wynikających z obostrzeń sanitarnych praca naszego przedszkola nie zwalnia tępa. 10 listopada w Przedszkolu Samorządowym w Goworowie obchodziliśmy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, a także aktywne przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu” i „Niepodległa do Hymnu” w ramach akcji MKO.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Wiesława Wasilewska, która powitała wszystkie zebrane dzieci i nauczycieli by następnie oddać głos naszym przedszkolakom, które pod czujnym okiem swoich pań przygotowały się na tę uroczystość niezwykle wyjątkowo.
Na początek dzieci 4-5-letnie z grupy „Skrzatów” pod kierunkiem pani Wiesławy Wasilewskiej zaprezentowały przygotowany program artystyczny, w trakcie którego nie mogło zabraknąć „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedszkolaki dumnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie deklamując piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Dowiodły także, że potrafią pięknie śpiewać i tańczyć w rytm krakowiaka. Niezwykle wymagająca publiczność złożona z grupy najmłodszych przedszkolaków nagrodziła występy gromkimi brawami.
Równie zachwycający występ zaprezentowały nasze 3-latki, które pod kierunkiem pani Jolanty Romanowskiej pięknie wyrecytowały najważniejszy dla każdego małego Polaka wiersz pt.„ Katechizm polskiego dziecka” oraz przepiękną pieśń pt. „Wielkie święto”.
Uwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie zorganizowanych w poszczególnych grupach rodzinnych konkursów pt. „Pokaz mody dla Biało-Czerwonej” oraz „Kotylion dla Biało-Czerwonej”.
Grupa 3-latków zaprezentowała niezwykle piękne stroje w brawach narodowych. Wszystkie dzieci wyglądały bardzo dostojnie, poważnie i niezwykle czarująco. Trudno było nie docenić wkładu i wysiłku zarówno dzieci jak i rodziców za wzięcie tak aktywnie udziału w tym konkursie. Wszystkie dzieci zdobyły pierwsze miejsca i otrzymały nagrody w postaci książki pt. „Polskie rymowanki”.
Dzieci 4-5-letnie zaprezentowały przygotowane wspólnie z rodzicami kotyliony. Wyłoniono trzy najciekawsze prace, za które dzieci otrzymały gry planszowe „Poznaję Polskę”. Wszystkie pozostałe dzieci otrzymały książki” pt. „Polskie rymowanki”.Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.
Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy transmitowaliśmy na żywo dla naszych rodziców, którym składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
Organizator i opracowanie: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia: Agnieszka Dudziec
piątek, 13-11-2020, 13:46 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 63
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

"Dzień postaci z bajek" - zabawy dzieci w koleMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
6 listopada w naszym przedszkolu również o bajkach i ich bohaterach pamiętały dzieci z grupy Muchomorki.
Tego dnia były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. M.in. dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle ukazujące postaci z bajek. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań, która sprawiła przedszkolakom wiele radości.

piątek, 13-11-2020, 13:38 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 70
Nabór do projektu! Możesz zdobyć konkretne umiejętności!

Projekt Mazowiecka Akcja Aktywizacja” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, realizowany na podstawie umowy zawartej z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.

Projekt RPMA.09.01.00-14-d344/19 realizowany jest przez EDULINK Sebastian Tabor w partnerstwie z Fundacją Akademia Kompetencji Europejskich.

WARTOŚĆ PROJEKTU: 959 748,00 zł

Dofinansowanie z UE: 911 760,00 zł

CEL GŁÓWNY/TERMIN: Podniesienie poziomu aktywności społecznej i zatrudnieniowej wśród 70 mieszkańców gmin poniżej progu defaworyzacji w woj. mazowieckim w okresie od 01.09.2020 do 31.08.2021 r.

GRUPA DOCELOWA:

– 70 osób (39 Kobiet, 31 Mężczyzn) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (zgodnie z definicją SzooP i regulaminu konkursu RPMA.09.01.00-IP.01-14- 086/19), preferowane bierne zawodowo.

– 100% osób doświadczających wielokrotnego wykluczenia, o umiarkowanym/znacznym stopniu niepełnosprawności, osoby z niepełnosprawnością sprzężoną lub osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi

– zamieszkujące (wg.Kodeksu Cywilnego) na obszarach (w gminach) poniżej progu defaworyzacji określone w Mazowieckim barometrze ubóstwa i wykluczenia społecznego.

– Minimum 30% uczestników to osoby z niepełnosprawnościami (21 UP).

– Uczestnikiem może być osoba, która nie korzystała i nie korzysta ze wsparcia oferowanego w projektach pozakonkursowych wyłonionych w naborze RPMA.09.01.00-IP.01-14- 079/19

WSPARCIE:

  • Indywidualna Ścieżka Rozwoju – 3 godziny zegarowe / osobę, dla 100% UP.
  • Poradnictwo specjalistyczne – 8 godzin zegarowych / osobę, dla 100% UP.
  • Wsparcie psychologiczne – 4 godziny zegarowe / osobę, dla 100% UP.
  • Szkolenia zawodowe z certyfikacją potwierdzającą nabycie kwalifikacji – 80 godzin szkolenia / osobę, dla 100% UP.
    Uczestnicy otrzymują stypendium za udział w szkoleniu zawodowym.
  • Staż zawodowy – 3 miesięczny staż u pracodawcy dla 70 osób. Uczestnicy otrzymują comiesięczne wynagrodzenie za odbywanie stażu.
  • Pośrednictwo pracy – 6 godzin zegarowych / osobę, dla 100% UP.

Dokumenty zgłoszeniowe:

poniedziałek, 02-11-2020, 15:17 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 81
Konkurs „Ekologiczne rozwiązania w Twojej gminie”

W związku z zaistniałą sytuacją wynikającą z wystąpienia pandemii COVID-19, nie mogliśmy   zrealizować festynu ekologicznego pod nazwą „Dzień Ziemi- Lipianka 2020”.  Wychodząc naprzeciw okolicznościom  mamy dla Was inną alternatywę.

Dla kogo ? Konkurs skierowany jest  dla uczniów klas IV-VI z terenu powiatu ostrołęckiego.

 

Co trzeba zrobić ?  Praca konkursowa ma być pracą techniczno – plastyczną wykonaną samodzielnie w formie albumu przedstawiającego ekologiczne rozwiązania, na terenie swojej gminy, które pomagają chronić środowisko.

Nagrody będą przyznane w trzech kategoriach wiekowych za miejsce I, II, III oraz sadzonki roślin dla wszystkich uczestników.

Ostatecznym terminem złożenia prac jest 13.11.2020 r.

Prace należy składać w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Regulamin konkursu w załączniku.

Więcej informacji tel: 29 761 52 46 – Beata Bednarczyk

R E G U L A M I N K O N K U R S U pdf

poniedziałek, 02-11-2020, 15:14 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 128
UROCZYSTE OBCHODY „DNIA NAUCZYCIELA” I „PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA”

„Nasza Pani jest kochana, zawsze ma dla dzieci czas.
Zwykle Pani śpiewa dla nas, ale dziś posłucha nas.
Pani umie radę znaleźć, kiedy ktoś kłopoty ma.
Pani się nie boi wcale ani myszy ani lwa”.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
14 października 2020 r. w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. Tradycyjnie uroczystość ta połączona została z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczyste obchody „Dnia Nauczyciela” i „Pasowania na przedszkolaka” grupy „Skrzatów” w tym roku szkolnym zapiszą się na kartach wydarzeń z życia naszego przedszkola jako wyjątkowe nie tylko za sprawą doniosłości tej uroczystości, ale przede wszystkim jej odmienności wynikającej z braku obecności zaproszonych gości i rodziców. Wszystko oczywiście z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii uroczystość była transmitowana na żywo i chociaż w ten sposób mogliśmy poczuć obecność naszych gości.

środa, 28-10-2020, 14:51 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 73
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011