Gmina Goworowo

dziś jest: 20 marca 2018
Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki
Wizyta strażaka w przedszkolu

 

Przedszkolaki od początku tygodnia miały możliwość zapoznania się z zawodem muzyka, sprzedawcy, aktora, fryzjera, urzędnika. Wszystkie poznane zawody są dla dzieci bardzo interesujące. Z niecierpliwością czekały jednak na zawód strażaka. Zaprosiliśmy do naszego przedszkola prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Goworowie p. Rafała Ostrowskiego.

poniedziałek, 12 Marzec 2018, 13:27 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 20
Z wizytą w Urzędzie Gminy Goworowo

W czwartek 8 marca  przedszkolaki wybrały się do Urzędu Gminy, aby poznać pracę urzędników, a także pracę pani Wójt Małgorzaty Kulesza. Dzień ten był szczególny, gdyż był to Dzień Kobiet. Korzystając z okazji chłopcy z naszego przedszkola przygotowali skromny upominek w postaci kwiatka dla pani Wójt i poprosili o przekazanie życzeń dla wszystkich pań pracujących w Urzędzie Gminy.

poniedziałek, 12 Marzec 2018, 13:24 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 21
Dzień Kobiet w naszym przedszkolu

Zaskakująco słodką niespodziankę z okazji „Dnia Kobiet” dla wszystkich pań z naszego przedszkola przygotowali Rodzice. Tradycyjnie 8 marca z okazji święta kobiet wszyscy obdarowują panie pięknymi bukietami. W naszym przypadku było zupełnie inaczej. Utalentowane mamy nawypiekały lukrowanych torcików i w orszaku małych dżentelmenów wręczyły każdej pani.

poniedziałek, 12 Marzec 2018, 13:20 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 18
Wizyta w salonie fryzjerskim

 

7.03. 2018 r w środę grupa Starszaków i Maluchów udały się do pobliskiego salonu fryzjerskiego. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zawodem fryzjera. Dzieci mogły zobaczyć jakie wyposażenie jest potrzebne do funkcjonowania salonu.

poniedziałek, 12 Marzec 2018, 13:15 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 18
Teatrzyk w przedszkolu

 

We wtorek 6.03.2018 r po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „MAGIK” z Białegostoku ze spektaklem „Wielkanocne przypadki zająca Sałatki”.

poniedziałek, 12 Marzec 2018, 13:12 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 13
Wzorowa łazienka w Pasiekach

.

Szkoła Podstawowa w Pasiekach odniosła sukces w realizacji programu społeczno-edukacyjnego „Wzorowa łazienka 2017”zainicjowanego przez markę Domestos. Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.

poniedziałek, 12 Marzec 2018, 10:06 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 17
Poznajemy zawód muzyka.

Pierwszy tydzień marca dla naszych przedszkolaków zaczął się bardzo intensywnie. W tym tygodniu czeka nas wiele spacerów i wycieczek do różnych zakładów pracy, a także odwiedzin w naszym przedszkolu przez osoby wykonujące ciekawe zawody. W poniedziałek 5 marca odwiedziliśmy Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. Dzieci poznały  zawód „Muzyka” oraz  instrumenty potrzebne do wykonywania tego zawodu.

czwartek, 08 Marzec 2018, 09:30 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 21
Wizyta przedszkolaków w sklepie wielobranżowym

Zgodnie z tematyką kompleksową „ Kim będę gdy dorosnę?” nasze przedszkolaki na zajęciach poznały różne zawody wykonywane przez ludzi. Tym razem miały okazję bliżej poznać zawód sprzedawcy. Dowiedziały się co robi sprzedawca i gdzie pracuje. Celem zajęć było również utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że praca ta jest pożyteczna dla społeczeństwa. W związku z powyższym 6.03.2018r. dzieci wybrały się na spacer do Pawilonu „ Perfekt” w Goworowie.

środa, 07 Marzec 2018, 10:41 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 24
„PRZEDSZKOLE TALENTÓW” – zadanie 7

6 marca 2018r. przedszkolaki z Goworowa przystąpiły do kolejnego zadania konkursowego „ Przedszkola Talentów” mającego na celu zorganizowanie zabawy w „ Mój mały sklep”. W sali został zorganizowany sklep wielobranżowy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach w których mogły wczuć się w rolę sprzedawcy i kupującego.

środa, 07 Marzec 2018, 10:39 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 24
Kunin – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Kuninie uczciliśmy pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. Cała społeczność szkolna oddała hołd „Niezłomnym” podczas uroczystego apelu. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia działającego w latach 1944-1963.

Na naszym terenie, w miejscowości Jurgi, na leśnej polanie  znajduje się pomnik, który jest symboliczną mogiłą partyzantów poległych 16 września 1951r.: Franciszka Kmiołka  pseud. „Bogdan”, Juliana Nasiadko, pseud. „Ostry”, Franciszka Ampulskiego, pseud. „Skra”. Należeli oni do jednego z oddziałów, który ukrywał się w lasach i walczył z władzą komunistyczną.

piątek, 02 Marzec 2018, 10:21 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 38
Strona 1 z 6312345...102030...Ostatnia »
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011