Gmina Goworowo

dziś jest: 20 listopada 2017
Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda
Wycieczka do Ostrołęki na spektakl „Pinokio”

6 listopada 2017 r . dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Ostrołęki by na żywo spotkać się z aktorami Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Tym razem na deskach sceny Ostrołęckiego Centrum Kultury aktorzy łomżyńskiego teatru zaprezentowali bajkę „Pinokio”. Choć to bajka wszystkim dobrze znana, to całość przedstawienia wyraźnie skoncentrowana była na promowaniu wartości wychowawczych takich jak przyjaźń, miłość do rodziców i szacunek do drugiego człowieka.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy małego bohatera. Doskonale zapamiętały wszystkie niewłaściwe zachowania pajacyka, który w podążaniu za przygodą popełniał mnóstwo błędów.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z aktorami na długo pozostanie w pamięci dzieci. Bogatsze o nowe doświadczenia nie będą popełniały błędów, których skutki mogą przyczynić się do doświadczania przykrych doznań i rozczarowań.

Opracowała:  Wiesława Wasilewska

piątek, 10 Listopad 2017, 11:55 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 10
„Pamiętamy o zmarłych”

 

 

W piątek 3 Listopada 2017 r. dzieci z grupy „Muchomorków” i „Skrzatów” udały się na goworowski cmentarz. Celem wycieczki było oddanie hołdu poległym żołnierzom, pochowanym w zbiorowej mogile, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy.
Spacer alejkami cmentarza był ogromnym przeżyciem, dzieci szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, że w takim miejscu należy zachowywać się cicho i grzecznie.

 

Opracowała: mgr Barbara Ostrowska

piątek, 10 Listopad 2017, 11:51 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 11
„Spotkanie z Policjantem”

Dnia 25.10.2017.r do przedszkolaków z wizytą przyszedł pan policjant Sławomir Subczyński, który pełni służbę w Komendzie Policji w Goworowie.Pan policjant wygłosił pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym,a także niebezpieczeństw jakie mogą spotkać dzieci w miejscach takich jak:plac zabaw,podwórko,dom itp.Przedszkolaki z uwagą słuchały jak ważne jest przewożenie dzieci w foteliku samochodowym,jakie skutki niesie ze sobą jazda bez fotelika i bez zapiętych pasów.Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię bez sygnalizacji świetlnej,jak ważne jest noszenie światełek odblaskowych oraz znajomość numerów alarmowych.Na zakończenie spotkania pan policjant pokazał dzieciom film ,,GADKI”przedstawiający różne sytuacje i miejsca w których dzieci mogą być narażone na niebezpieczeństwa.W podziękowaniu za ciekawe i pouczające spotkanie przedszkolaki zaśpiewały panu policjantowi piosenkę ,,O ruchu drogowym.”

Opracowała: mgr Beata Piechocka

piątek, 10 Listopad 2017, 11:49 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 9
Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Pasiekach

Dnia 6 listopada w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.
Na boisku nauczyciele złożyli meldunek dyrektorowi szkoły, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę i halę.
W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi.
Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Próbna ewakuacja została zgłoszona do Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce 2 tygodnie wcześniej oraz obserwowana przez strażaków z OSP w Pasiekach
Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.
                                                                        Tekst, foto: M. Fidelis

piątek, 10 Listopad 2017, 10:55 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 12
Z wizytą w Przychodni Lekarskiej „VITA -MED”.

Dnia 19.10.2017.r dzieci z przedszkola wybrały się do Przychodni Lekarskiej ,,Vita-Med”w Goworowie.Po przychodni przedszkolaków oprowadzała pani Magdalena Dudziec,która jest pielęgniarką.Przedszkolaki odwiedziły gabinet zabiegowy,w którym mogły zobaczyć przyrządy jakich używają panie pielęgniarki w swojej pracy,następnie gabinet lekarza rodzinnego,a także gabinet fizjoterapii, w którym pacjęci ćwiczą na specjalnych przyrządach, aby wrócić do pełnej sprawności.Na koniec wizyty dzieci otrzymały w prezencie kolorowe piłeczki i naklejki ,,Dzielny pacjent”.Wizyta ta bardzo spodobała się przedszkolakom.

Opracowała: mgr Beata Piechocka

czwartek, 02 Listopad 2017, 09:32 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 22
Pasowanie na przedszkolaka i Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu.

 

 

Dnia 13 października w naszym przedszkolu odbyło się święto Edukacji Narodowej ale również „Pasowanie na przedszkolaka” uroczystość bardzo ważna dla nowo przyjętych dzieci do naszego przedszkola, jak również kolejny bardzo ważny etap adaptacyjny. Z tej okazji maluchy z grupy „Muchomorków” i starszaki z grupy „Skrzatów”, przygotowały program artystyczny pod opieką pani Barbary Ostrowskiej, dekoracje natomiast przygotowały pani Beata Piechocka i pani Wiesława Wasilewska.
Uroczystość odbyła się w piątek.. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Wśród niej nie zabrakło rodziców, rodzeństwa i Pani Wójt Małgorzaty Kulesza. Odświętnie ubrane maluchy pokonały niezwykle dzielnie swoją tremę. Najpierw zaprezentowały program artystyczny, odtwarzając krótkie przedstawienie o „Pani Jesieni, Muchomorku i Skrzaciku”, a także recytowały wiersze i śpiewały piosenki, później uroczyście ślubowały być dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Całości dopełniła Pani dyrektor przedszkola Wiesława Wasilewska, która „zaczarowanym” ołówkiem pasowała każdego malucha, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom.
Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec uroczystości, czekała na dzieci niespodzianka słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców panią Annę Brejnak i panią Edytę Bloch.

czwartek, 02 Listopad 2017, 09:28 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 25
Pasowanie na ucznia

26 października w Szkole Podstawowej im j. Korczaka w Pasiekach odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej, podczas którego 11 pierwszoklasistów zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też rodziców i innych zaproszonych przez dzieci gości. Na początku  uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Następnie Dyrektor Szkoły skierował do uczniów ciepłe słowa, witając ich w szeregach szkoły. Podniosłym momentem uroczystości było oczywiście ślubowanie pierwszoklasistów składane w obecności pocztu sztandarowego. Wiele emocji wzbudził także obrzęd pasowania pierwszaków na uczniów. Ceremonii tej dokonał dyrektor A. Grabowski. Dotknięcie ramienia każdego pierwszaka ogromnym ołówkiem wyrażało przyjęcie go do uczniowskiej społeczności. Wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie nowi uczniowie zrobili sobie  zdjęcie  i w radosnym nastroju udali się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

piątek, 27 Październik 2017, 11:14 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 21
Szkolny Skills Challenge

dav

Dnia 24.10.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie: Szkolny Skills Challenge ,,Mierz wysoko” 2017 organizowanym przez Fundację Marcina Gortata MG13 przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Impreza odbyła się w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie.

Wśród gości z „Gortata Team”, którzy przeprowadzili eliminacje do SCC2017 był brat naszego koszykarza – Filip.

Skills Challenge „Mierz Wysoko” jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych. Do końca listopada dzieci będą rywalizowały na specjalnie przygotowanym torze przeszkód na czas a uczniowie z najlepszym wynikiem pojadą na finał do Łodzi, który odbędzie się w grudniu.
Główną nagrodą SSC2017 jest wyjazd do USA na mecz Marcina Gortata.

piątek, 27 Październik 2017, 08:20 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 24
„W POSZUKIWANIU PANI JESIENI”

Las jest źródłem poznawania świata przyrodniczego.Dlatego przedszkolaki pod opieką Pań nauczycielek dnia 3.10.2017r. wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Pasiekach.Głównym celem wycieczki było spotkanie ,,Pani Jesieni” .Po lesie oprowadzał przedszkolaków pan leśniczy Ireneusz Kuciński i pan leśniczy Adam Staszczuk. Panowie opowiadali wiele ciekawostek o życiu lasu i ich mieszkańcach.Dzieci słuchały,obserwowały przyrodę z ogromnym zainteresowaniem , oglądały różne okazy przyrodnicze.Wiele radości sprawiły przedszkolakom wędrówki po leśnych ścieżkach na których zbierały skarby ,,Jesieni” kasztany, żołędzie, kolorowe liście, owoce jarzębiny,które po powrocie do przedszkola umieszczone zostaną w przedszkolnym kąciku przyrody. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję w bezpośredni sposób obserwować jak zmienia się las jesienią,poznać różne rodzaje drzew i ich nazwy.Poza wycieczką do lasu przedszkolaki wybrały się w poszukiwaniu „Pani Jesieni” do parku, sadu i ogrodu. W sadzie dzieci spotkały się z panem Waldemarem Stepnowskim,który pokazał dzieciom swój sad. Drzewa jabłoni , grusz i śliwek. Przedszkolaki były zachwycone odmianami owoców. Na koniec wizyty w sadzie pan Waldemar poczęstował dzieci smacznymi i soczystymi jabłkami. Wszystkie te wizyty zarówno w lesie jak i w sadzie dostarczyły dzieciom wiedzy na temat zmieniającej się przyrody podczas „Jesieni”.

Opracowała:mgr Beata Piechocka

piątek, 20 Październik 2017, 13:11 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 20
Zajęcia florystyczne – „Jesienny bukiecik”

 

Jesień to niezwykle czarująca pora roku. Zachwyca nas swoimi kolorami i niezliczoną ilością darów.
10.10.2017r. z inicjatywy Rady Rodziców, a w szczególności pani Krystyny Kordasz i Anny Bielickiej odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty florystyczne pod nazwą „Jesienny bukiecik”. Warsztaty poprowadziła pani Justyna Szymańska z kwiaciarni „KWIATKI Z CHATKI” z Wąsewa. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami pod czujnym okiem florystki podjęły wyzwanie skomponowania jesiennego bukietu. Powstały zachwycająco piękne prace. Wierzymy, ze kolejne warsztaty będą równie fascynujące i satysfakcjonujące wszystkich uczestników.

Opracowała: mgr Wiesława Wasilewska

 

 

piątek, 20 Październik 2017, 13:07 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 19
Strona 1 z 5612345...102030...Ostatnia »
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011