Gmina Goworowo

dziś jest: 04 lipca 2020
Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
GOKSiR’ owy punkt pomocy dla studentów!

UWAGA STUDENCI!

GOKSiR’ owy punkt pomocy rozszerza swoją działalność! Już niedługo czeka Was obrona prac dyplomowych. W tym roku obrona ta odbywać się będzie w trybie on-line, dlatego Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie Wam pomoże ! Zapewnimy dla Was potrzebny sprzęt w postaci : stałego łącza internetowego, komputerów, kamerek, mikrofonów, ekranów, rzutników itp. oraz zadbamy o odpowiednie warunki aby sprawnie, w ciszy i spokoju udało Ci się obronić pracę.

Więcej informacji w GOKSiR w Goworowie.
Tel : 29 761 52 46

czwartek, 18-06-2020, 10:03 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 113
DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W GOWOROWIE

SZANOWNI RODZICE !
Uprzejmie informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu 2020 r. planowany jest dyżur wakacyjny dla dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Goworowie oraz oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie. Przedszkole Samorządowe w Goworowie pracuje w formie dyżuru łączonego w miesiącu sierpniu 2020 r. Oznacza to, że na dyżur mogą być zgłaszane dzieci zarówno z jednej jak i drugiej jednostki.

Rodziców zainteresowanych zgłoszeniem dziecka na dyżur wakacyjny do Przedszkola Samorządowego w Goworowie prosimy o zgłoszenie dziecka telefonicznie pod numer 29 761 50 51 do dnia 10.06.2020 r. do godz. 15:30 lub  mailowo na adres przedszkole.goworowo@op.pl.

Z uwagi na ograniczenie działalności przedszkola w związku z pandemią COVID-19 placówka zobowiązana jest  do organizowania pracy opiekuńczo-wychowawczej w rygorze wytycznych GIS z dnia 4 czerwca 2020 roku. W związku z powyższym przedszkole dysponuje liczbą 16 miejsc.
W przypadku zgłoszenia większej liczby dzieci o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur decydują kryteria wymienione w karcie zgłoszeniowej, która znajduje się na stronie internetowej przedszkola : psgoworowo.przedszkolowo.pl
Rodzice dzieci zakwalifikowanych zostaną poinformowani  telefonicznie.

Z poważaniem
Dyr. Wiesława Wasilewska

wtorek, 09-06-2020, 13:07 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 46
Rusza nabór do oddziału sportowego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

Po rocznej nieobecności klasy sportowej w przestrzeni szkolnej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, ruszamy z rekrutacją na nowy rok szkolny 2020/2021. Po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego na utworzenie w klasie IV profilu sportowego w zakresie piłki siatkowej (dziewczęta) i piłki nożnej (chłopcy) rozpoczynamy długo oczekiwany nabór. Nawiązując do wspaniałych tradycji i sukcesów sportowych uczniów naszej szkoły pragniemy zaprosić obecnych III-klasistów do fantastycznej sportowej przygody. Zachęcam Rodziców uczniów do rozważenia i przeanalizowania naszej propozycji skierowanej do uzdolnionych sportowo młodych adeptów gier zespołowych. Proszę zapoznać się z dokumentami i zawartym w nich harmonogramem postępowania rekrutacyjnego. Naszą ambicją i celem nadrzędnym jest dbanie o właściwy i harmonijny rozwój uczniów w sferze nie tylko psycho-społecznej i emocjonalnej, ale też fizycznej. Rozwijamy się w każdej dziedzinie, mając na uwadze poszukiwanie nowych kierunków i wyznaczając sobie ambitne cele. Jak to mawiał klasyk:

„Przez sport do wiedzy”. Niech zatem ta nowa sportowa inicjatywa zyska akceptację społeczną i będzie najlepszą reklamą zdrowego stylu życia i Naszej szkoły – Szkoły Promującej Zdrowie. Ze sportowym przesłaniem i radosnym pozdrowieniem:

„Nie musisz być wielki, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielki”

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Więcej informacji na stronie naszej szkoły www.spgoworowo.edu.pl 

 

poniedziałek, 08-06-2020, 22:59 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 46
W Lipiance powstaje „Pszczela kraina”

W Lipiance, przy Ośrodku Edukacji Regionalnej, powstaje „Pszczela Kraina”. To efekt pracy mieszkańców tej wsi: koła gospodyń wiejskich, ochotniczej straży pożarnej oraz lokalnych instytucji: Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie i Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny.

„Pszczela kraina” to nie tylko pasieka z kilkoma ulami. To szereg działań edukacyjnych, warsztatowych, happeningi.

poniedziałek, 25-05-2020, 09:19 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 76
Kunin – życzenia Wielkanocne

piątek, 10-04-2020, 17:13 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 122
DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GOWOROWIE.

W dniu 28.02.2020r. nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Goworowie obchodzili święto związane z obchodami Patrona Szkoły. W tym ważnym dniu nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wzięcia udziału w akademii poświęconej Mikołajowi Kopernikowi. Dzieci dowiedziały się kim był, posłuchały też krótkiej historii związanej z życiem i odkryciami wielkiego Astronoma. Miały też możliwość obserwować wprowadzenie i uroczyste wyprowadzenie sztandaru szkoły. Dzięki obecności tego dnia w szkole „Skrzaty” mogły zrozumieć, że bycie uczniem to przywilej ale też obowiązek. Spotkanie w szkole miało też na celu realizację kolejnego punktu z programu adaptacyjnego dla grupy starszaków „Przekroczyć próg szkoły”.

Opracowała: Jolanta Romanowska

Zdjęcia: Anna Brejnak

wtorek, 24-03-2020, 15:08 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 125
„JAK FELEK UZALEŻNIENIA PRZEZWYCIĘŻYŁ”.
wtorek, 24-03-2020, 15:06 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 129
GÓRA GROSZA 2019

Budowanie poczucia odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby innych to nadrzędne cele akcji charytatywnych, które uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. „Praca” dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!
Nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami już po raz siódmy zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. Akcja trwała od 26 listopada 2019 r. do 6 stycznia 2020 roku.

Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki by świadomie podjęły się dzieła niesienia pomocy dzieciom pozbawionym ciepła rodzinnego.

Akcja ta dała dzieciom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka. Zaangażowanie rodziców i dzieci z naszego przedszkola jak zwykle przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci z uśmiechem na twarzy przynosiły zebrane worki groszy. W ramach akcji udział wzięło 28 dzieci z 24 rodzin. Takiego wyniku jak w tym roku jeszcze nie było. Zebrano 820,20 złzł. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy akcji otrzymali podziękowanie w formie symbolicznych dyplomów. Wzorem lat ubiegłych trójka dzieci, które przekazały największą górę grosza otrzymały skromne nagrody zorganizowane przez panią dyrektor. Najwyższa kwota przekazana przez uczestników zbiórki to 97,49 zł.

Cieszymy się, że rodzice i nasze przedszkolaki potrafią dzielić się z innymi i nie jest im obojętny los osieroconych dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za tak duże zaangażowanie i udział w akcji.

Opiekun akcji: Wiesława Wasilewska

Zdjęcia: Anna Brejnak

wtorek, 24-03-2020, 15:02 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 116
LEKCJA MUZYCZNA – „Muzyczne przygody pana Oskara”
wtorek, 24-03-2020, 15:00 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 126
POCZYTAJMY RAZEM, MAMA SŁOWA JA OBRAZEK – wystawa prac
„Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek” – to skutecznie promująca w naszym przedszkolu akcja pobudzająca zainteresowanie czytelnictwem naszych maluchów. Systematyczne wypożyczanie książek sprawdziło się i przyniosło zamierzony efekt. Wszystkie dzieci do chwili obecnej wypożyczyły co najmniej jedną książkę. Rekordzista do dnia 28 lutego na swoim koncie ma już ponad 15 pozycji. Cieszy nas również fakt, że dzieci chętnie podejmują się zadania związanego z rysowaniem obrazków do przeczytanych książek. Prezentujemy poniżej zorganizowaną już po raz drugi w tym roku szkolnym galerię prac dzieci, która organizowana jest raz na dwa miesiące. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Opiekun akcji : Wiesława Wasilewska

Zdjęcia: Anna Brejnak
wtorek, 24-03-2020, 14:57 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 131
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011