Gmina Goworowo

dziś jest: 25 lipca 2017
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Informacja

W maju 2017r. wznowione zostają zajęcia sportowo-rekreacyjne na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik 2012” przy Zespole Szkół Nr 1 w Goworowie po sezonie zimowym. Wszystkich chętnych do korzystania z obiektu zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach według aktualnego harmonogramu dyżurów pracowników GOKSiR w Goworowie, opublikowanego na stronie internetowej Zespołu Szkół Nr 1 w Goworowie (www.zs1goworowo.pl) oraz Urzędu Gminy Goworowo (www.goworowo.pl). Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Regulamin Orlika przy Zespole Szkół Nr 1 w Goworowie – sezon 2017

Terminarz rezerwacji na Orliku – sezon 2017

Ze sportowym pozdrowieniem
Dyrektor ZS Nr 1 w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

czwartek, 13 Lipiec 2017, 11:11 | autor: Adam Dąbrowski ZS Nr 1 w Goworowie
Liczba odsłon: 45
„Dni adaptacyjne w przedszkolu”

Celem głównym programu jest: „działanie pedagogiczne, które sprzyja rozładowaniu negatywnych doznań dziecka wywołanych gwałtownym rozstaniem z rodziną i brakiem wiedzy o nowym środowisku”.
Nasze przedszkole w miesiącu lipcu organizuje dni adaptacyjne dla rodziców i nowo przyjętych dzieci, podczas których następuje wzajemne poznanie się dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. W dniach 3,4 i 5 lipca dzieci przebywały w naszym przedszkolu z rodzicem ok. 2 godzin, w tym czasie przyszli wychowankowie wspólnie z opiekunami poznawały pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie sali, łazienki i placu zabaw. Rodzice bawili się wspólnie z dziećmi, brali udział w zorganizowanych zajęciach lub obserwowali zachowanie pociechy w czasie zabaw dowolnych.

Prowadząc dziecko do przedszkola przez cały pierwszy okres należy podkreślić dumę z jego postawy oraz z tego, że jest mądre, odważne i że doskonale da sobie radę. Znalezienie odpowiednich argumentów wspierających pewność siebie u dziecka jest sprawą ogromnej wagi. Nasz maluch, podobnie jak my wchodząc do nowego środowiska musi być dobrze zmotywowany, zarówno co do pozytywów pobytu w przedszkolu jak i co do poczucia własnej wartości.

Podstawowym zadaniem przedszkola jest włączenie rodziny poprzez odpowiednie jej przygotowanie do udzielenia pomocy dziecku w jego adaptacji do nowego środowiska społecznego. Przedszkole ma szansę uzupełniać oddziaływania wychowawcze domu rodzinnego, wspierać i pobudzać rozwój dziecka, wzmacniać i pielęgnować istniejące u dzieci uzdolnienia. Dlatego też konieczne jest współdziałanie dwóch środowisk – rodziny i przedszkola – rozpoczęte odpowiednio wcześnie, a wspomagające dziecko w płynnym przechodzeniu z jednego środowiska w drugie.

Opracowała: Barbara Ostrowska

czwartek, 06 Lipiec 2017, 12:43 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 16
„Pożegnanie Pani Krystyny Skalik w naszym przedszkolu”

 

 

27 czerwca 2017 r. podczas uroczystości „Dnia Rodziny’ pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę Panią Krystynę Skalik. Pani Krystyna pracowała w naszym przedszkolu na stanowisku intendentki od 1998r.
Pani dyrektor Wiesława Wasilewska podziękowała Pani Krystynie za wieloletnią pracę słowami napisanego na tę okoliczność wiersza.

„Czy wiecie moi kochani
dlaczego jesteśmy dzisiaj tak odświętnie ubrani?
TAK!
To prawda, rodzinne święto w przedszkolu obchodzimy.
Kochanych Rodziców w przedszkolu gościmy.
Lecz jeden jeszcze powód tego odświętnego nastroju
w naszym przedszkolu dzisiaj mamy.
Naszą Panią Krystynę przed odejściem na emeryturę pożegnamy.

Zanim jednak podziękowania piękne złożymy ,
co nieco o Pani Krysi opowiemy.
Bo ta nasza Pani Krysia kochana,
krząta się w przedszkolu od samego rana.
W magazynku produkty rozkłada,
Co włożyć do garnka pani kucharce wykłada.

Już zupka się gotuje, śniadanie przygotowane,
Potem pada pytanie bardzo nielubiane.
– Ile dzieci dzisiaj w grupie brakuje?
I myśli pani Krysia, myśli pozbierać nie może.
– Przy tak dużej liczbie nieobecnych dzieci,
pieniędzy na podwieczorek zabraknąć nie może.

I tak co dzień od lat prawie dwudziestu, nasza Pani Krysia droga,
zmagała się planowaniem żywienia w przedszkolu nieboga.
My dzisiaj za te wszystkie starania , serdecznie Pani Krysi podziękować chcemy:
Droga Pani Krysiu!
Bardzo dziękujemy.

Z wyrazami wdzięczności:
Pani dyrektor Wiesława Wasilewska,
Nauczyciele, Rodzice oraz Dzieci.

Opracowała:Wiesława Wasilewska

 

czwartek, 06 Lipiec 2017, 12:40 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 16
„DZIEŃ RODZINY 2017”
„Dzień Rodziny” to uroczystość , która na stałe wpisana jest w kalendarz imprez przedszkolnych. Odbyła się 27 czerwca 2017r. W przeciwieństwie do ubiegłego roku szkolnego uroczystość tą zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu, a nie w Ośrodku Rozwoju Regionalnego w Lipiance.
Tradycyjnie dzieci pod kierunkiem swoich pań nauczycielek : Sylwii Wilczewskiej, Katarzyny Gałązki , Natalii Zięby i Wiesławy Wasilewskiej przygotowały program artystyczny dla rodziców i zaproszonych gości . W czynnościach organizacyjnych nauczycielkom pomagała pomoc nauczyciela – pani Anna Brejnak.Drugą część spotkania w formie zabawy przy muzyce poprowadzili artyści ze Studia Artystycznego „BĄBEL – ZIOMBEL” z Siedlec . Wspólna zabawa rodziców z dziećmi, połączona z pokazem magicznych sztuczek , przerwą na słodki poczęstunek wszystkim przypadła do gustu.

Za wspólną zabawę, pomoc rodziców w czynnościach organizacyjnych dziękują:
Pani Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola Samorządowego w Goworowie

Szczególne wyrazy wdzięczności składamy również na ręce pana Rafała Ostrowskiego i Arkadiusza Kuśmierczyka pracowników Gminnego Ośrodka Kultury Sportu Rekreacji w Goworowie za pracę związaną z rozstawieniem ma placu przedszkolnym namiotu zabezpieczającego uczestników imprezy przed słońcem.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

czwartek, 06 Lipiec 2017, 12:37 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 18
Przedszkole otrzymało certyfikat – „ZACZYTANE PRZEDSZKOLE”

„ZACZYTANE PRZEDSZKOLE” to ogólnopolski konkurs dla przedszkoli oraz przedszkolaków organizowany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Nasze przedszkole zgłosiło swój udział w tym konkursie. Osobą odpowiedzialną za realizację zadań przewidzianych regulaminem konkursu była pani Wiesława Wasilewska. W terminie od 28 października 2016 r. do 28 kwietnia 2017 r. realizowane były niżej wymienione zadania.
1. Przeprowadzono debatę wśród dzieci przedszkolnych „ Książka naszym przyjacielem” przez grupę wolontariuszy z ZS Nr 1 w Goworowie pod kierunkiem pani Barbary Grabowskiej
2. Wykonano „Wielką Księgę Grupy” dokumentującą życie przedszkolne
3. Dnia 27.04.2017r. we współpracy z Gminą Biblioteką Publiczną w Goworowie zorganizowano w naszym przedszkolu gminny konkurs recytatorki pt. „Rodzinne wierszowanie”
4. Zgodnie z regulaminem konkursu w ramach zadania 4 w naszym przedszkolu powstały książki autorstwa naszych dzieci inspirowane spotkaniami z autorami książek dla dzieci oraz spotkaniami z pracownikami bibliotek- szkolnej i gminnej. Powstały książki pt.”Opowieść o wesołej i smutnej nutce”, której autorami były dzieci z grupy 5-latków oraz książki, których ilustratorami oraz autorami tekstów były pojedyncze przedszkolaki.
W ramach konkursu powstały książki pt.: „Rodzinka misiów”, „Całkiem nowa historia”, „Gdzie jest mama motyl”, „O biedronce, która zgubiła jedną kropkę”, „O zagubionym serduszku i zagubionej biedronce”.
Książki obecnie znajdują się w przedszkolnej biblioteczce i stanowią źródło inspiracji dla nowych przedszkolaków.
5. Prowadzono kącik wymiany książek w ramach zainicjowanej w roku ubiegłym akcji ”Poczytajmy razem , mama słowa ja obrazek. Zorganizowano „Dzień Postaci z Bajek” w ramach balu karnawałowego pod hasłem „BAL NIE Z TEJ BAJKI”.
6. Zapoznano dzieci z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza. W tym celu 19.04.2017 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola autorkę książek dla dzieci panią Joannę Brodowską, która wraz z przesympatyczną pacynką Malwinką zapoznała dzieci z fragmentem swojej książki oraz wprowadziła dzieci w świat i wyobraźni.
7. Zgłoszono jednego nauczyciela do udziału w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym”, który w okresie od 28.10.2016 r. do 28.01.2017r. przeprowadziło w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

Za realizację wyżej wymienionych zadań przedszkole zgodnie z zasadami regulaminu otrzymało certyfikat „ZACZYTANE PRZEDSZKOLE”.

Opracowała: Wiesława Wsilewska

czwartek, 06 Lipiec 2017, 12:28 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 14
„POCZYTAJMY RAZEM, MAMA SŁOWA JA OBRAZEK”

 

 

 

 

 

 

”Poczytajmy razem , mama słowa ja obrazek” to zainicjowana w naszym przedszkolu w ubiegłym roku szkolnym akcja promująca rozwijanie zainteresowania czytelnictwem dzieci w wieku przedszkolnym.
W tym roku szkolnym kontynuowaliśmy akcję poszerzając ją o kilka dodatkowych zadań.
1. Opracowano wykaz autorów i tytuły bajek do czytania przez rodziców.
2. Organizowano raz w miesiącu wystawę prac plastycznych dzieci pt. „Moja ulubiona postać z bajki”.
3.Wznowiono zbiórkę używanych książek.
4.Opracowano harmonogram czytania bajek przez rodziców.

Zarówno w ubiegłym roku jak i w bieżącym roku szkolnym akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgodnie z zasadami książki wypożyczane były raz w tygodniu w każdy piątek. Osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie rejestru wypożyczeń były panie Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec. Dzieci bardzo chętnie wypożyczały książki i rysowały obrazki ilustrujące treść przeczytanej bajki. Również rodzice chętnie włączali się w realizację wyżej wymienionych zadań. Poza czytaniem bajek w przedszkolu uzupełnili naszą przedszkolną biblioteczkę o dodatkowe 63 książki. Łącznie przez dwa lata w ramach tej akcji zebrano ponad 100 książek.
Podsumowaniem tegorocznej akcji było wręczenie nagród najaktywniejszym czytelnikom, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Jacka Romanowskiego, Państwa Marzenę, Hannę Wiesława i Bogdana Nikodemskich oraz przedszkole.
Z grupy 3-4-latków nagrody otrzymali:
-za I miejsce z liczbą wypożyczeń 25 otrzymała Lena Rybaczyk
– za II miejsce z liczbą wypożyczeń 22 otrzymał Antoś Wyrębek
– za III miejsce z liczbą wypożyczeń 14 otrzymał Błażej Dąbrowski
Z grupy 5-latków nagrody otrzymali :
– za I miejsce z liczbą wypożyczeń 33 otrzymała Aleksandra Kanclerz
– za II miejsce z liczbą wypożyczeń 25 otrzymała Hanna Stachacz
– za III miejsce z liczbą wypożyczeń 21 otrzymała Lena Samsel i Maja Szatanek
Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

czwartek, 06 Lipiec 2017, 12:26 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 16
„POŻEGNANIE 5-LATKÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU”

„Skończyły się figle
skończyły swawole.
Żegnamy dziś nasze
kochane przedszkole”.

Pożegnanie 5-latków to jedna z tradycji naszego przedszkola.21 czerwca 2017 roku pożegnaliśmy grupę 26-icu 5-latków. Dzieci tradycyjnie pożegnały się z przedszkolem krótkim programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Wiesławy Wasilewskiej i Natalii Zięby. Tradycyjnie we wszystkich czynnościach organizacyjnych pomagała pani Anna Brejnak – pomoc nauczyciela.
Na pamiątkę i podsumowanie kilkuletniego pobytu w przedszkolu wszyscy tegoroczni absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy, biret , kredkę, odznakę przedszkolak i rożek słodyczy. Sponsorem słodyczy byli Państwo Nikodemscy z Goworowa oraz Pani Katarzyna Kwiatkowska – współwłaściciel Pawilonu Handlowego PERFEKT z Goworowa.
Na uroczystość pożegnania 5-latków przybyła Pani Małgorzata Maria Kulesza – Wójt Gminy Goworowo, która życzyła naszym przedszkolakom samych sukcesów na nowej drodze do dalszej edukacji.

Do życzeń dołączają się wszyscy nauczyciele i pracownicy przedszkola.

Opracowała:Wiesława Wasilewska

poniedziałek, 03 Lipiec 2017, 14:11 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 13
Bitwa na piosenkę w naszym przedszkolu

 

Dnia 21 czerwca 2017r. w ramach podsumowania zajęć z języka angielskiego obył się konkurs pt. „Bitwa na piosenkę”. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego Aneta Kosek we współpracy z dyrektorem przedszkola panią Wiesławą Wasilewską.
Grupy „Muchomorki” i „Starszaki” zaprezentowały na zmianę pięć wybranych i lubianych piosenek, którym towarzyszyły ruch i gesty. Przedszkolakom sprawiło wiele radości pokazanie szerszej publiczności, jakich umiejętności nabyły podczas zajęć w mijającym roku przedszkolnym. Obydwie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Piosenki i rymowanki dają możliwość zabawy w grupie i efektywnego uczenia się całych zwrotów poprzez kojarzenie podobnych dźwięków. Dzieci dobrze się bawią, rozwijają wyobraźnię, koordynację ruchową, skojarzenia i umiejętności społeczne. Kontakt z językiem obcym w przedszkolu daje dzieciom szanse nabycia pozytywnych doświadczeń i rozwinięcia motywacji do nauki w późniejszej edukacji szkolnej.

Opracowała: Aneta Kosek

poniedziałek, 03 Lipiec 2017, 14:08 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 15
Wizyta w przychodni weterynaryjnej

6 czerwca 2017 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do przychodni weterynaryjnej Pana Tomasza Kowalczyka w Goworowie.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają leczenia. Przedszkolaki obejrzały gabinet, poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt i dowiedziały się, jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Opracowała: Sylwia Wilczewska

poniedziałek, 03 Lipiec 2017, 14:03 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 12
Lekcje wychowania fizycznego z gwiazdami sportu i telewizji.
Uczniowie klasy sportowej już dwa razy mieli możliwość uczestniczenia w lekcji wychowania fizycznego z gwiazdami sportu i telewizji. Były to nagrody za udział w konkursie. 9 kwietnia 2017 roku wzięli udział w programie „Rusz się przed świętami ze sportowcami” i ćwiczyli razem z:
• Kacprem „Kacpa” Lachowiczem
• Arturem Siódmiakiem
• Cezarym Trybańskim
• Małgorzatą Glinką-Mogentale
• Damianem Janikowskim
• Magdą Saad
Natomiast w grudniu uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie nasza klasa została oznaczona granatowo-czerwonymi czapkami i szalikami z napisem: „Witaj w klubie”. Nasi gimnazjaliści mieli możliwość jazdy na  łyżwach, zjazdach z 11 metrowej górki na pontonach. W tym wydarzeniu  swoją obecnością zaszczycili m.in.
• Minister Sportu i Turystki Witold Bańka
• Rafał Jonkisz – Mister Polski 2015
• Rafał Maślak – Mister Polski 2014
• Paulina Maziarz – Miss Polski 2016
• Diego Garcy – Mister Supernational 2016
• Agnieszka Włodarczyk – wybitna aktorka
• Anna Lucińska – utalentowana aktorka
• Andrzej Wrona – reprezentant Polski w piłce siatkowej
• Mariusz Czerkawski – najwybitniejszy polski hokeista w historii
• Urszula Radwańśka – tenisistka
• Kacper „Kacpa” Lachowicz – trener koszykówki
Klasa w bieżącym roku szkolnym brała również udział w meczu eliminacyjnego do mistrzostw Europy piłki ręcznej mężczyzn Polska – Białoruś w Płocku i Gdańsku Polska – Serbia.
Dorota Ciskowska
środa, 21 Czerwiec 2017, 09:10 | autor: Adam Dąbrowski ZS Nr 1 w Goworowie
Liczba odsłon: 27
Strona 1 z 5412345...102030...Ostatnia »
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011