Gmina Goworowo

dziś jest: 22 sierpnia 2019
Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Wakacje z książką
Książka to źródło niezliczonej wiedzy, dobry sposób na relaks czy odpoczynek. W naszym przedszkolu dyżur wakacyjny dzieci rozpoczęły od intensywnej pracy nad stworzeniem własnej, autorskiej książki. W ramach realizowanego tematu kompleksowego „W krainie baśni i bajek” dzieci przez cały tydzień wcielały się w rolę ilustratora oraz autora własnej opowieści. Pracując na swoją książką odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczna w Goworowie by w otoczeniu książek, atmosferze ciszy i skupienia ułożyć tekst, nadać tytuł i zaprojektować okładkę. Efekty pracy wprawiły z zachwyt nie tylko nauczycieli, a również samych autorów. I chociaż praca nad książką wymagała dużo wysiłku warto było podjąć próbę. Powstałe dzieła będą już czwartą edycją autorskich książek przedszkolaków, które trafią do przedszkolnej biblioteczki.
Opracowanie: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia: Agnieszka Dudziec
środa, 10 Lipiec 2019, 08:47 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 81
Comiesięczne spotkania z panią bibliotekarką – „Czytamy polskie legendy”
Przedszkolaki w minionym półroczu miały możliwość uczestniczyć w comiesięcznym słuchaniu czytanych legend przez panią Ewę Wyrębek kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie. Pani Ewa odwiedzała nasze przedszkole w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca poczynając od marca, tylko ostatnie spotkanie odbyło się w środę 3.07.2019 r. Pani kierownik na spotkania zabierała ze sobą pacynkę Klementynkę, która bardzo przypadła dzieciom do gustu. Lubiły ją dotykać, głaskać, a także z nią rozmawiać. Dzieci z ciekawością słuchały polskich legend czytanych przez panią bibliotekarkę. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania, poszerzając przy tym swoje słownictwo, a także budując dłuższe wypowiedzi. Dziękujemy pani kierownik Ewie Wyrębek za poświęcony czas naszym przedszkolakom.

Opracowanie: Barbara Ostrowska
Zdjęcia Agnieszka Dudziec

środa, 10 Lipiec 2019, 08:44 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 60
Dni adaptacyjne w przedszkolu
środa, 10 Lipiec 2019, 08:40 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 70
Cykl zajęć komputerowych
środa, 10 Lipiec 2019, 08:34 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 59
Przedszkolaki na wycieczce w Łomży
Wczesnym rankiem wybrały się na całodniową wycieczkę do Łomży. Dzień pełen wrażeń rozpoczęły od wizyty w „PAPUGARNI”. Zanim dzieci udały się na spotkanie z rozkosznymi papużkami pracownicy papugarni udzielili krótkiego instruktażu. Dzieci dowiedziały się czego nie wolno robić, jak nie należy się zachowywać by nie płoszyć i niepokoić ptaków. Wizyta i spotkanie z papugami wymagały nie lada odwagi . Wszystkie dzieci pokonały strach, a latające nad głowami i zsiadające się na różnych częściach ciała ptaki nie zniechęciły przedszkolaków do pozostania z nimi przez godzinę. Dużo radości sprawiło dzieciom karmienie ptaków, które chętnie skubały swoją ulubioną karmę z małych pojemniczków trzymanych przez dzieci.
Pełne emocji i wrażeń po wizycie w papugarni przedszkolaki udały się do Teatru Lalki i Aktora na spektakl pt.” Zaczarowany Jeleń”. To okolicznościowa baśń, powstała z okazji 600-lecia nadania praw lokacyjnych Łomży opowiadająca o historii dzielnego Rycerza zamienionego w Jelenia, dokonującego niebywałych wyczynów, a także historia będąca daleko posuniętą interpretacją przekazów, legend, podań ludowych i przypowieści, dotyczących powstania herbu Łomży.
Wizytę w Łomży dzieci zakończyły zabawą w Parku Trampolin. Na początku jeden z trenerów udzielił instruktażu i przeprowadził rozgrzewkę. Duża hala wypełniona trampolinami z różnymi sektorami wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, które przez całą godzinę pod okiem nauczycieli i instruktorów nurkowały w gąbkach, skakały na trampolinach, grały w koszykówkę. Zabawa dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Po wielogodzinnych atrakcjach zmęczone, ale szczęśliwe i uśmiechnięte przedszkolaki wróciły bezpiecznie do przedszkola.
Opracowała: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia:Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec
wtorek, 25 Czerwiec 2019, 11:19 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 87
Goście w przedszkolu.
Wiosenna pogoda sprzyja poznawaniu Małej Ojczyzny, jaką jest gmina Goworowo dla naszych przedszkolaków. Nie zawsze jednak trzeba opuszczać mury przedszkola żeby przybliżyć sobie tradycje i poznać lokalną społeczność. Tak też było 17.06.2019.Tego dnia,to przedszkolaki miały zaszczyt gościć u siebie Panie z klubu seniora „Jesienne Kwiaty’’z Goworowa.Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak aktywni mogą być seniorzy. Z zaciekawieniem słuchały opowiadań o działalności Klubu, a także z wielką ochotą częstowały się wypiekami przyniesionymi przez Panie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaprezentowały przed gośćmi jedną z ulubionych piosenek.
Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał, docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Są też świetną okazją do realizacji kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Jednym z nich jest rozbudzanie u dzieci patriotycznych postaw i poznawanie społeczności lokalnej .
Opracowała: Jolanta Romanowska
Zdjęcia: Anna Brejnak
wtorek, 25 Czerwiec 2019, 11:14 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 86
Przedszkolaki z wizytą w Pałacu w Brzeźnie
Dzięki uprzejmości Państwa Marty i Henryka Runowskich właścicieli Pałacu w Brzeźnie dnia 17.06.2019r. przedszkolaki z Goworowa miały okazję zwiedzić ten piękny zabytek. Pałac został wybudowany ok. 1900 r. wg projektu L. Marconiego. „Jest to budowla klasycystyczna, stylem nawiązująca do architektury doby stanisławowskiej. Wystrój wnętrz to klasycystyczne sztukaterie i stolarka”. Budowla i okoliczne grunty do 1945 r. należały do rodziny Marchwickich. Od 2006 r. i przez kolejne lata nowi właściciele przeprowadzili remont zabytku i odnowili park. Pałac cieszy się niezwykłą precyzją i starannością wykończenia kojarzoną z twórczością architekta. Nasze przedszkolaki ze skupieniem i powagą słuchały ciekawostek o budowli, która przetrwała lata wojny. Widziały ponad stuletnie książki, maszynę do pisania, obrazy, portrety, zabytkowe zegary oraz mogły posłuchać płyty z gramofonu. Poprzez podejmowanie takich działań dzieci poznawały miejsca pamięci narodowej, uczyły się historii a także wzmacniały postawę patriotyczną. Nasi milusińscy mieli również okazję zwiedzić okalający park. Piękna pogoda zachęcała najmłodszych do zabawy na łonie natury. Takie wspólne zabawy uczą, jak współgrać z przyrodą. Dzieci uczestniczyły również w sadzeniu drzewa w parku na terenie Pałacu. Jest to drzewo upamiętniające wizytę naszych przedszkolaków, a za kilkanaście lat będzie wyjątkowe wspomnienie. Na koniec czekała na nich wielka uczta w postaci słodkiego poczęstunku przygotowana przez właścicieli Pałacu wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie, za przekazanie cennej wiedzy dzieciom oraz za możliwość zwiedzenia pięknego zabytku jakim jest Pałac w Brzeźnie.
Opracowała: Urszula Kordasz
Zdjęcia: Anna Brejnak
wtorek, 25 Czerwiec 2019, 11:10 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 95
Finał akcji „Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek” 2018/2019
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:41 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 82
Uroczyste zakończenie roku i pożegnanie pięciolatków
„Żegnamy się z przedszkolem,
salami, zabawkami.
A z największym żalem
z naszymi paniami.
Zaraz po wakacjach
będziemy już w szkole.
W myślach nam zostanie
przedszkole wesołe.”

W piątek 14 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie pięciolatków w naszym przedszkolu. Na początku dzieci z grupy starszaków zaprezentowały ostatni swój występ przed publicznością w naszej placówce. Dzieci wspólnie z wychowawcą grupy panią Barbarą Ostrowską, a także przy pomocy pani dyrektor Wiesławy Wasilewskiej i pomocy nauczyciela Agnieszki Dudziec przygotowały przedstawienie pt.„Bezpieczeństwo w sieci”, które w obecnych czasach i szeroko rozwiniętych multimediach jest bardzo ważne. Dzieci zaprezentowały rodzicom na co w szczególności należy zwracać uwagę podczas korzystania z internetu. Następnie grupa młodsza pożegnała starszych kolegów przygotowanymi wierszami. Starszaki zaśpiewały na koniec piosenkę pt. „Hej przedszkole do widzenie” po której nie tylko nauczycielom, pracownikom ale także rodzicom i zaproszonym gościom zakręciła się łezka w oku. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, kredki, birecki, rożek obfitości i przyjaciela, którego mogą zabrać ze sobą do szkolnego plecaka. Upominki te wręczył pan wójt Piotr Kosiorek, pani dyrektor i wychowawca grupy. Pani dyrektor podziękowała serdecznie nagradzając statuetkami dwie panie p. Milenę Brejnak i p. Milenę Kuśmierczyk z Rady Rodziców za aktywną współpracę z przedszkolem przez cały rok szkolny. Następnie pani Milena Kuśmierczyk reprezentując Radę Rodziców podziękowała pani dyrektor, nauczycielom i personelowi przedszkolnemu za trud i opiekę jaką włożyli w wychowanie i rozwój ich dzieci. Na zakończenie Rada Rodziców wręczyła na ręce pai dyrektor upominek dla przedszkola w postaci gier edukacyjnych, puzzli i zabawek. Dziękujemy serdecznie przedszkolakom za wspólne lata spędzone w przedszkolu, rodzicom za miłą i owocną współpracę. Życzymy dalszych sukcesów w szkole.

Opracowała: Barbara Ostrowska
Zdjęcia:Anna Brejnak
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:38 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 87
Z wizytą w szkole podstawowej im. Mikołaja Kopernika
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:35 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 79
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011