Gmina Goworowo

dziś jest: 03 kwietnia 2020
Imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego
DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GOWOROWIE.

W dniu 28.02.2020r. nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Goworowie obchodzili święto związane z obchodami Patrona Szkoły. W tym ważnym dniu nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wzięcia udziału w akademii poświęconej Mikołajowi Kopernikowi. Dzieci dowiedziały się kim był, posłuchały też krótkiej historii związanej z życiem i odkryciami wielkiego Astronoma. Miały też możliwość obserwować wprowadzenie i uroczyste wyprowadzenie sztandaru szkoły. Dzięki obecności tego dnia w szkole „Skrzaty” mogły zrozumieć, że bycie uczniem to przywilej ale też obowiązek. Spotkanie w szkole miało też na celu realizację kolejnego punktu z programu adaptacyjnego dla grupy starszaków „Przekroczyć próg szkoły”.

Opracowała: Jolanta Romanowska

Zdjęcia: Anna Brejnak

wtorek, 24-03-2020, 15:08 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 29
„JAK FELEK UZALEŻNIENIA PRZEZWYCIĘŻYŁ”.
wtorek, 24-03-2020, 15:06 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 31
GÓRA GROSZA 2019

Budowanie poczucia odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby innych to nadrzędne cele akcji charytatywnych, które uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. „Praca” dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!
Nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami już po raz siódmy zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. Akcja trwała od 26 listopada 2019 r. do 6 stycznia 2020 roku.

Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki by świadomie podjęły się dzieła niesienia pomocy dzieciom pozbawionym ciepła rodzinnego.

Akcja ta dała dzieciom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka. Zaangażowanie rodziców i dzieci z naszego przedszkola jak zwykle przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci z uśmiechem na twarzy przynosiły zebrane worki groszy. W ramach akcji udział wzięło 28 dzieci z 24 rodzin. Takiego wyniku jak w tym roku jeszcze nie było. Zebrano 820,20 złzł. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy akcji otrzymali podziękowanie w formie symbolicznych dyplomów. Wzorem lat ubiegłych trójka dzieci, które przekazały największą górę grosza otrzymały skromne nagrody zorganizowane przez panią dyrektor. Najwyższa kwota przekazana przez uczestników zbiórki to 97,49 zł.

Cieszymy się, że rodzice i nasze przedszkolaki potrafią dzielić się z innymi i nie jest im obojętny los osieroconych dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za tak duże zaangażowanie i udział w akcji.

Opiekun akcji: Wiesława Wasilewska

Zdjęcia: Anna Brejnak

wtorek, 24-03-2020, 15:02 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 20
LEKCJA MUZYCZNA – „Muzyczne przygody pana Oskara”
wtorek, 24-03-2020, 15:00 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 20
POCZYTAJMY RAZEM, MAMA SŁOWA JA OBRAZEK – wystawa prac
„Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek” – to skutecznie promująca w naszym przedszkolu akcja pobudzająca zainteresowanie czytelnictwem naszych maluchów. Systematyczne wypożyczanie książek sprawdziło się i przyniosło zamierzony efekt. Wszystkie dzieci do chwili obecnej wypożyczyły co najmniej jedną książkę. Rekordzista do dnia 28 lutego na swoim koncie ma już ponad 15 pozycji. Cieszy nas również fakt, że dzieci chętnie podejmują się zadania związanego z rysowaniem obrazków do przeczytanych książek. Prezentujemy poniżej zorganizowaną już po raz drugi w tym roku szkolnym galerię prac dzieci, która organizowana jest raz na dwa miesiące. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Opiekun akcji : Wiesława Wasilewska

Zdjęcia: Anna Brejnak
wtorek, 24-03-2020, 14:57 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 24
Komunikat Dyrektora SP im. M. Kopernika w Goworowie

KONTYNUACJA REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS I W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
W GOWOROWIE ORAZ W JEJ FILII W SZCZAWINIE

SZANOWNI PAŃSTWO! DRODZY RODZICE!

Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację zagrożenia epidemiologicznego wirusem COVID-19, wyrażającą się m.in. zawieszeniem zajęć w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie oraz w jej Filii w Szczawinie, w trosce o zdrowie Państwa i pracowników obydwu jednostek informuję, że wprowadzamy ograniczenia organizacyjne związane z prowadzoną rekrutacją w celu zminimalizowania ryzyka zarażenia wirusem i czynimy to z wielką odpowiedzialnością za zdrowie całej lokalnej społeczności. Proponowane rozwiązania prewencyjne pozwolą Państwu na korzystanie z procesu rekrutacyjnego, według obowiązującego dotychczas harmonogramu, ustalonego przez Wójta Gminy Goworowo. W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem wprowadzamy z dniem 19 marca 2020 r. dwie możliwości:
– rekrutacja elektroniczna: Na szkolnej stronie internetowej www.spgoworowo.edu.pl, w zakładce Rekrutacja 2020 dostępne są wszelkie informacje oraz dokumenty do pobrania i wydrukowania. Proszę je wypełnić i w formie skanów lub fotografii przesłać na adres mailowy, uruchomiony do tego celu: rekrutacja@spgoworowo.edu.pl Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Goworowie lub u Pani kierownik Barbary Rutkowskiej w Filii w Szczawinie;
– rekrutacja papierowa: W dalszym ciągu można składać wypełnione dokumenty w formie papierowej, ale w ograniczonym kontakcie z pracownikami jednostek. Zarówno w Szkole Podstawowej w Goworowie, jak i w jej Filii w Szczawinie są przygotowane wydzielone miejsca, gdzie znajdują się stosowne druki do wypełnienia oraz przygotowane specjalne skrzynki (pudełka) do wrzucenia dokumentacji związanej z postępowaniem rekrutacyjnym.
Uwaga: W razie potrzeby zachęcam do kontaktu tel.: 29 7614061 lub mailowego: szkola@spgoworowo.edu.pl

Apeluję: Zachowajmy „zdrowy rozsądek”, rygorystycznie przestrzegajmy higieny i zachowajmy stosowny dystans w kontaktach z innymi osobami. Wierzę głęboko, że niebawem zagrożenie minie i wrócimy do pełnej funkcjonalności.

Z wyrazami szacunku i wiosennym pozdrowieniem
Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

czwartek, 19-03-2020, 07:49 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 32
OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych dotyczące zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie powoduje zmian w terminach postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do Przedszkola Samorządowego w Goworowie, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych prowadzonych prze Gminę Goworowo.

W w/w placówkach zgodnie z terminami wskazanymi w zarządzeniu Nr 6/2020 Wójta Gminy Goworowo        z dnia 28 stycznia 2020 r. wydawane i przyjmowane będą dokumenty rekrutacyjne.

W dniach 16-20.03.2020 r. dokumentacja rekrutacyjna do Przedszkola Samorządowego w Goworowie wydawana i przyjmowana będzie przez osoby upoważnione przez dyrektora przedszkola w godzinach 8:00-15:00.

Dokumentacja rekrutacyjna do oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika        w Goworowie Filii w Szczawinie wydawane będą w godzinach 8:00-12:00.

Z poważaniem

Wójt Gminy Goworowo

środa, 18-03-2020, 14:35 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 48
UDZIAŁ DZIECI W KONKURSIE PLASTYCZNYM ” PTAKI ZIMĄ” ZORGANIZOWANYM W SZCZAWINIE

We wtorek 26.02.2020r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Ptaki zimą” w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filia w Szczawinie. Organizatorem była pani Agnieszka Podleś, pani Dorota Sobotka oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie. Konkurs skierowany był do dzieci 3,4,5- letnich z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Goworowo. Celem było poznawanie ptaków z naszego otoczenia, wdrażanie zasad właściwego i bezpiecznego dokarmiania ptaków oraz rozwijanie zdolności manualnych.

piątek, 06-03-2020, 09:18 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 65
Udział w feryjnych zajęciach w GOKSiR

Dzieci korzystające z feryjnego dyżuru w naszym przedszkolu miały możliwość dwa razy uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie. 17 lutego uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem p. Rafałem Ostrowskim, dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci podczas ferii i co robić aby ich uniknąć.

piątek, 06-03-2020, 09:16 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 62
„PRZEKROCZYĆ PRÓG SZKOŁY”.

W dniu 7.02.2020r. przedszkolaki z grupy Skrzaty wraz z panią Jolantą Romanowską i panią Anną Brejnak odwiedziły dzieci z oddziału „0” , którego wychowawcą jest pani Dorota Dumała. Spotkanie to wynikało z realizacji programu „ Przekroczyć próg szkoły ”, jaki realizowany jest w naszym przedszkolu w grupie dzieci starszych. Jego celem jest ułatwienie adaptacji dzieciom, które po wakacjach opuszczą nasze przedszkole i staną się uczniami.

piątek, 06-03-2020, 09:12 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 47
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011