Gmina Goworowo

dziś jest: 10 grudnia 2019
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Ogłoszenie

Z dniem 1 grudnia 2019 r. (niedziela) zajęcia na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik 2012” w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie zostają zawieszone na okres przerwy zimowej, która potrwa do 29 lutego 2020 r. Wszystkich chętnych do korzystania z obiektu zapraszamy już dzisiaj w nowym roku kalendarzowym!

Ze sportowym pozdrowieniem!
Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

środa, 04-12-2019, 19:12 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 21
iTeatr w Szkole Podstawowej w Kuninie

Najwyższym stopniem rozwoju cywilizacji jest teatr.  

Jacek Dukaj

Czy fajnie jest oglądać i przeżywać sztukę teatralną? Pewnie, że tak! Zwłaszcza w towarzystwie swoich koleżanek i kolegów z klasy oraz wtedy, gdy teatr jest w szkole.
20 listopada 2019 roku dzieci z klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Kuninie uczestniczyły w  iTeatrze TVP. iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych transmitowanych na żywo, realizowanych przy wsparciu ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy widzów.

środa, 04-12-2019, 13:04 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 34
Europe Code Week 2019 w Szkole Podstawowej w Kuninie

Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Podczas tego wydarzenia promowana jest kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpraca poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

Europe Code Week trwał w tym roku od 5 do 20 października. Zarejestrowano 69787 wydarzeń a Polska znalazła się na drugim miejscu pod względem  liczby wydarzeń związanych z kodowaniem w stosunku do populacji.

Takie wydarzenia zarejestrowane zostały również ze Szkoły Podstawowej w Kuninie. Klasa III wraz z wychowawcą p. Dorotą Kubiak wzięła czynny udział w tegorocznym Code Week.

środa, 04-12-2019, 12:35 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 29
Spotkanie z szefem kuchni

W dniu 2 grudnia w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach odbyło się  spotkanie z SZEFEM KUCHNI dla klas 1-3.  Kucharz przybliżył dzieciom tajniki swojego zawodu. Uświadomił im, że do zadań kucharza, czy szefa kuchni należy wiele obowiązków, a osiągnięcie sukcesu w gastronomii to lata ciężkiej pracy, zdobywania doświadczenia, czasami poświecenia. Dzieci wzięły udział w quizie kulinarnym polegającym na odgadywaniu nazw prezentowanych warzyw i owoców, które były głównym tematem warsztatów. 

środa, 04-12-2019, 11:53 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 43
Kunin – Lekcja biblioteczna w filii Gminnej Biblioteki.

Lekcja biblioteczna w filii Gminnej Biblioteki, która mieści się w Szkole Podstawowej w Kuninie odbyła się 31 października 2019r. Uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią p. Dorotą Kubiak w ramach realizacji podstawy programowej odwiedzili filię Gminnej Biblioteki. Poznali tam sposoby katalogowania książek, szukali ich na półkach wg kart katalogowych, ćwiczyli umiejętność wyszukiwania informacji, oraz zostali zapoznani z nowoczesnym sposobem katalogowania księgozbioru, który jest wprowadzany w bibliotece.

środa, 04-12-2019, 11:49 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 48
Kunin – Uczniowie walczą o nagrodę w konkursie w ramach projektu Stop suszy!!! OGLĄDAJ – KLIKAJ- WSPIERAJ !!!

Uczniowie SP w Kuninie biorą udział w konkursie „Jak  Wy oszczędzacie wodę?”, organizowanym przez PGW  Wody Polskie w ramach projektu Stop suszy. Krystian, Marcin, Wiktor i Bartek nakręcili filmik o tym, jak można oszczędzać wodę. Każdy może wesprzeć naszych uczniów. Należy tylko nacisnąć „serduszko”, które znajdziemy pod filmem. Głosować można codziennie do 15.12.2019r. Film możesz obejrzeć klikając na zdjęcie poniżej, lub pod linkiem: http://konkurs-stopsuszy.wide-vision.pl/2019/11/28/nie-marnuj-wody-poznaj-nasze-metody/

 

 

NIE MARNUJ WODY – POZNAJ NASZE METODY

Oglądaj! – Klikaj! – Wspieraj!

poniedziałek, 02-12-2019, 12:11 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 23
Czytamy z Gangiem Słodziaków

Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ważną funkcję w rozwoju dziecka- pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Pasiekach świadoma tego tematu, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dla klas I-III szkół podstawowych, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Dzieci przez 21 dni czytały w domu, samodzielnie lub z pomocą rodziców, dowolne książki. Fakt czytania w domu był każdorazowo potwierdzany podpisem rodziców w mini- albumie. Wychowawca klasy przyznawał uczniom naklejki z wizerunkami Słodziaków za poświęcenie, co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie.    Dzieci, które zdobyły największą liczbę naklejek otrzymały nagrody, którymi były: maskotki „Słodziaków”, zakładki oraz książka pt. „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia leśnej polany”.                                                                                    Szczęśliwi zwycięzcy to uczniowie klasy II oraz III:

Klasa 2.:

– miejsce I – Kacper Dąbrowski

– miejsce II-  Damian Godlewski

– miejsce III – Norbert Skarzyński

Klasa 3.:

– miejsce I- Michał Plotzke

– miejsce II- Sebastian Podolak

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”

(Wisława  Szymborska)

Tekst, foto: J. Idzikowska

poniedziałek, 02-12-2019, 09:31 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 27
Warsztaty malowania bez użycia pędzla w świetlicy w Brzeźnie

 

Zapraszamy na warsztaty malowania bez użycia pędzla, które odbędą się 28.11.2019r. o godzinie 15.00  w świetlicy INFO BANK w Brzeźnie.

 

czwartek, 28-11-2019, 09:54 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 35
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

W dniu 25 listopada 2019r. Pluszowe Misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się i uczyć w dniu swojego święta.
To właśnie w poniedziałek przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, przywiązanie do pluszaków nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, bardzo duże, białe, różowe, brązowe, zielone, a każdy był piękny i wyjątkowy.

środa, 27-11-2019, 11:19 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 43
Spotkanie z muzyką poważną

„Muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Muzyka sprawia, że ludzie są mądrzejsi.” (Jeannette Vos „The Music Revolution”).
Podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa – także zabawa ruchowa i muzyczna. Wprowadza ona dziecko w świat sztuki i jednocześnie rozwija sferę motoryczną poprzez mowę, poczucie rytmu. Aby przedszkolaki w pełni mogły korzystać z atutów muzyki, rozumieć ją i poznawać, m.in. biorą udział w zajęciach muzycznych prowadzonych przez artystów z Agencji Artystycznej ,,MAT”   z Olsztyna.

środa, 27-11-2019, 11:12 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 33
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011