Gmina Goworowo

dziś jest: 15 kwietnia 2021
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
„RAZEM PRZYWRÓCIMY NASZĄ ZIEMIĘ”- KONKURS EKOLOGICZNY

 

 

Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród obywateli i obywatelek. To doskonała okazja, aby poruszyć temat naszej więzy z naturą, możliwości ochrony przyrody i klimatu z uczniami i uczennicami.

Jesteśmy  pokoleniem, które żyje w sposób świadomy, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody.

Zacznijmy działać! Dołączcie do nas!

„RAZEM PRZYWRÓCIMY NASZĄ ZIEMIĘ”

Weźcie udział w KONKURSIE EKOLOGICZNYM :)

Dla kogo? Dla uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej

 

 

Co trzeba zrobić?

  • ”Kompośniaczek” – samodzielne lub z pomocą rodziców wykonanie kompostownika.
  • „Moja czysta okolica-to moja gmina”- wyrusz wspólnie z rodzicami na sprzątanie najbliższej okolicy bądź lasu, nagraj  krótki filmik przedstawiający Waszą wykonaną pracą, który również będzie nawoływał do dbania o nasze środowisko.
  • „Domek dla zapylaczy”- domek należy zbudować z materiałów naturalnych (przyrodniczych) np. trzcina, glina, drewno, szyszki, patyki, kora, mech itp.

Czyż to nie proste? Na Wasze prace czekamy do 10.05.2021

Komisja konkursowa nagrodzi trzy najlepsze prace w każdej kategorii.

Fundatorem nagród jest Powiat Ostrołęcki.

Regulamin konkursu dzień ziemi-regulamin

czwartek, 15-04-2021, 10:50 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 12
Obowiązkowe szkolenie dla organizacji społecznych!

Prowadzisz, zarządzasz, działasz w lokalnej organizacji?

Te szkolenie jest dla Ciebie obowiązkowe!

Prowadzenie księgowości i sprawozdawczości finansowej.

Zgłoś się i skorzystaj z bezpłatnej oferty szkoleniowej.

Aby zgłosić chęć udziału w szkoleniach należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy: formularz zgłoszeniowy- przejdź

Spotkania odbędą się w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy ZOOM.

Link z dostępem do spotkania zostanie przesłany na adres e-mail wskazany w formularzu zgłoszeniowym.

Szkolenia zostaną przeprowadzone przez Katarzynę Adamską – DutkiewiczWiceprezeskę i Główną Księgową Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Fundacja od 1996 roku prowadzi działalność oświatową i naukową, przede wszystkim w zakresie wspierania różnych form aktywności służących zdobywaniu przez obywateli umiejętności współuczestniczenia w kształtowaniu demokratycznego społeczeństwa, promowanie poprzez aktywizację środowisk lokalnych, postaw obywatelskich, wyrażających się w braniu odpowiedzialności za otaczającą nas społeczność i jej problemy.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” zachęca również do korzystania z bezpłatnych porad Certyfikowanego Doradcy Lokalnego – Anny Tyszki, która ukończyła cykl edukacyjny w ramach Programu FRSO i służy pomocą w zakresie zasad funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Szczegółowych informacji udziela:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”
ul. Polna 15, 07-405 Troszyn
tel. 29 767-18-25
e-mail: lgdzascianekmazowsza@wp.pl

Oto tematy szkoleniowe i terminy:

czwartek, 08-04-2021, 11:48 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 128
Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

piątek, 02-04-2021, 20:40 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 35
WIELKANOCNE PALMY

Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu dzieci zarówno podczas zajęć eukacujnych, zajęć z języka angielskiego czy religii poznawały zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Jednak pandemia COVID-19 niejednokrotnie zmuszała nas do zmiany  nie tylko zasad funkcjonowania przedszkola, ale również do zmian kultywowanych w naszym przedszkolu tradycji. Jedną z nich było wspólne przygotowywanie  palm wielkanocnych czy pisanek. Najczęśniej odbywało się to w formie warsztatów dla członków rodzin naszych przedszkolaków pod czujnym okiem twórczyni ludowej pani Czesławy Lewandowskiej. W tym roku  z uwagi na obostrzenia pandemiczne, warsztaty wyłącznie dla dzieci miała poprowadzić mama naszego przedszkolaka z grupy 3-latków pani Michalina. Chcieliśmy również przy tej okazji  wypromować ukryte talenty. Pani Michalina przygotowała  wcześniej pakiet startowy w postaci wzorcowej palmy i kwiatów z krepiny. Ponieważ palma wymagała dużej ilości kwiatów do pomocy  w ich przygotowaniu zaangażowano wszystkich rodziców, którzy po otrzymaniu przygotowanych zestawów skręcili kwiaty w domu. Wszystko było gotowe. Termin warsztatów ustalony. Jednak koronawirus i tym razem  zmusił nas do zmiany planów.  Warsztaty niestety się nie odbyły, ale  palmy wielkanocne trafiły do domu każdego naszego przedszkolaka.  Stało się tak dzięki wyjątkowej osobie. Pani Michalina wykonała samodzielnie palmy w domu i przekazała je  nauczycielom. W ten sposób palmy zagościły w domach naszych przedszkolaków.

Dziękujemy bardzo  Pani Michalinko!

Opracowanie: Wiesława  Wasilewska

Organizator: Michalina Grabowska, Pani Dyrektor, wychowawcy gryp i pomoce nauczyciela

Zdjęcia: Anna Brejnak

wtorek, 30-03-2021, 11:16 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 80
CZY ŁATWO BYĆ KIEROWCĄ CIĘŻARÓWKI ?

W ramach realizacji spotkań ,,Poznajemy zawody”, dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca kierowcy samochodów ciężarowych oraz kto może zostać kierowcą tira. Przedszkolaki spotkały się z tatą Kajetana panem Adamem. Kierowca samochodu opowiedział o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci dowiedziały się, że wtedy kiedy one śpią pan Adam jedzie z towarem, żeby dowieźć go do sklepów. Dzieci miały możliwość obejrzeć dużą ciężarówkę z zewnątrz oraz w środku. Nie wiedziały, że w takim Tirze jest łóżko do spania, a także naczepa w postaci chłodni, która służy jako duża lodówka lub nawet zamrażalka, w zależności czy przewozi się mrożonki czy tylko rzeczy które wymagają schłodzenia.

Dziękujemy serdecznie panu Adamowi, który chętnie opowiedział przedszkolakom o swojej pracy.

Organizator i opracowanie: Barbara Ostrowska

Zdjęcia: Agnieszka Dudziec

wtorek, 30-03-2021, 11:14 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 52
Poznajemy zawód muzyka

Oglądając w piątek wóz strażacki przedszkolaki otrzymały zaproszenie do nowo powstałej świetlicy w Goworowie. W świetlicy pracownicy i wolontariusze pokazali przedszkolakom różne instrumenty muzyczne. Dzieci miały możliwość posłuchać brzmienia gitary basowej, elektrycznej, akustycznej, akordeonu, keybordu i perkusji. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat tych instrumentów. A najbardziej podobało się przedszkolakom jak Pani Natalia, Pan Damian i Pan Rafał zagrali jeden z wybranych utworów przez dzieci. Troszkę przedszkolaki zaszalały w rytm muzyki. Dziękujemy serdecznie za pouczające spotkanie z muzyką. Po powrocie do przedszkola „Skrzaty” i „Muchomorki” pytały, kiedy jeszcze tam się wybierzemy. Myślę, że gdyby nie pandemia Corona wirusa byśmy byli częstymi bywalcami w świetlicy w Goworowie.

Organizator i opracowanie: Barbara Ostrowska

Zdjęcia: Anna Brejnak

wtorek, 30-03-2021, 11:12 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 42
Poznajemy zawód strażaka

 W piątkowy ranek dn. 5 marca nasze przedszkole odwiedził jeden z tatusiów pan Rafał Ostrowski jednocześnie Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Goworowie. Opowiedział on o zawodzie jaki wykonuje. Przedszkolaki zarówno z grupy „Muchomorki” jak i „Skrzaty” z zaciekawieniem słuchali  opowieści o niebezpiecznej  pracy strażaka. Miały możliwość obejrzeć  różnego rodzaju stroje potrzebne do wykonywania zawodu tj. bojowe, koszarowe i galowe.  Dowiedziały się co robić w niebezpiecznych sytuacjach, a także utrwaliły numery alarmowe, które warto pamiętać. Następnie wybrały się na spacer do remizy strażackiej gdzie obejrzały wóz strażacki i dzięki uprzejmości pana strażaka Rafała poznały całe jego wyposażenie. Miały możliwość usłyszenia syreny z wieży strażackiej i kogutów umieszczonych na wozie bojowym. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach, przedszkolaki zapamiętają je na długo.

Organizator i opracowanie: Barbara Ostrowska

Zdjęcia: Anna Brejnak

wtorek, 30-03-2021, 11:10 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 48
„Rozświetlamy pamięć o Wyklętych”.

Przedszkolaki z grupy „Skrzaty” dnia 1 marca włączyły się w akcję „Rozświetlamy pamięć o Wyklętych”. Dzieci upamiętniły śmierć Żołnierzy Wyklętych przy pomnikach w naszej miejscowości zapalając wspólnie z wychowawcą Barbarą Ostrowską znicze przed pomnikiem w parku w Goworowie i na cmentarzu parafialnym w Goworowie, obydwa poświęcone są pamięci żołnierzom którzy zginęli podczas II wojny światowej. Zdjęcia zostały opublikowane na stronie  Muzeum Żołnierzy Wyklętych https://muzeumzolnierzywykletych.pl/rozswietlmy-pamiec-o-wykletych-dziekujemy-za-udzial-w-akcji/ Zachęcamy do obejrzenia pozostałych zdjęć.

Organizator i opracowanie: Barbara Ostrowska

wtorek, 30-03-2021, 11:08 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 44
Oferta kierunków kształcenia

wtorek, 23-03-2021, 11:26 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 57
Bezpłatna pomoc z angielskiego!

Uczniowie!!!!

Mamy dla Was propozycję – pomoc w nauce języka angielskiego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w odrobieniu lekcji albo chcesz skonsultować zadaną pracę domową, możesz zgłosić się do GOKSiR w Goworowie.
W każdy wtorek  czekać tu będzie nauczycielka z SP w Goworowie P. Lidia Nowak.
Zabierz ze sobą swoją książkę i zeszyt lub prześlij zadanie do konsultacji na adres lidianowak3@gmail.com
Czekamy na Was w GOKSiR.
Obowiązują zapisy, tel. 297615246
Zajęcia są bezpłatne.
środa, 10-03-2021, 14:03 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 85
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011