Gmina Goworowo

dziś jest: 21 października 2019
Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców oraz dzieci wznowiliśmy w tym roku szkolnym zajęcia rytmiczno-taneczne prowadzone przez pana Jarosława Śliwowskiego ze Studia Tańca „ESTRADA” z Ostrołęki. Bezpłatne zajęcia dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola będą odbywały się raz tygodniu w każdą środę po godzinie 13:30. Pierwsze zajęcia odbyły się 9 września 2019 r. Liczymy, że tak jak w ubiegłym roku zajęcia przypadną do gustu naszym przedszkolakom i chętnie podejmą próbę nauki prostych układów tanecznych.

środa, 16 Październik 2019, 10:44 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 39
Jesienne warsztaty w GOKSiR w Goworowie

Ach ta jesień… piękna, złota, kolorowa. Zachęca dzieci i dorosłych do spacerów, zajęć i zabaw. Przedszkolaki lubią kreatywne zajęcia, dlatego też 9.10.2019r. odbyły się „ jesienne warsztaty” artystyczne zorganizowane przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie. Dzieci wykonały z przygotowanych liści drzewa jesienne, ludziki z kasztanów i ślimaczki. Elementami, które dodatkowo uatrakcyjniały eksponaty były ozdoby z plasteliny, jarzębiny, żołędzi. Wyobraźnia podpowiadała najmłodszym bardzo dużo ciekawych pomysłów.

środa, 16 Październik 2019, 10:41 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 32
„POLICJANT W PRZEDSZKOLU”

Dnia 4.10.2019.r przedszkolaki odwiedził pan policjant Sławomir Subczyński, który jest dzielnicowym w Komendzie Policji w Goworowie. Pan policjant opowiedział o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, jak również o niebezpieczeństwach jakie mogą spotkać dzieci w miejscach takich jak: plac zabaw, podwórko, dom.

czwartek, 10 Październik 2019, 08:36 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 45
„OWOCOWA UCZTA”

Jesień zagościła już w ogrodzie, w sadzie ale także w parku i lesie. Przedszkolaki w ostatnich dwóch tygodniach gromadziły dary pani jesieni w przedszkolnych kącikach przyrody. Przynosiły owoce z sadu i warzywa z ogrodu. Poznawały ich wygląd, zapach ale również smak. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Sezon na pyszne dary pani jesieni trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Dlatego też dzieci z grupy „Muchomorki” z panią Barbarą Ostrowską wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową, natomiast dzieci z grupy „Skrzaty” z panią Jolantą Romanowską przygotowały szarlotkę.

czwartek, 10 Październik 2019, 08:33 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 51
Wzmacniamy swoje otoczenie

Dziś w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance dzień dla pszczołowatych.
A mianowicie, wspólnymi siłami z kołem gospodyń wiejskich w Lipiance i pacjentami ośrodka MONAR w Lipiance wzmocniliśmy otoczenie w rośliny sprzyjające pszczołowatym. W bio ogrodzie znajdziecie rodzime gatunki drzew owocowych, krzewów i ziół. Odnowiliśmy ściany w sali edukacyjnej, gdzie wkrótce zaprosimy Was na warsztaty pszczelarskie.
Działamy w projekcie „Pozytywna pszczoła” w ramach programu grantowego „Wzmocnij swoje otoczenie”.

Projekt Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji „Pozytywna pszczoła” został dofinansowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. http://raport.pse.pl/pl/

piątek, 04 Październik 2019, 17:59 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 175
„Mówię NIE wszystkiemu co ZŁE” – teatrzyk w przedszkolu

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim wspaniałe przygody z teatrem, które sprawiają dzieciom wiele radości. Harmonogram teatrzyków został dobrany tak, aby był spójny z kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020. Pierwsze spotkanie z teatrem rozpoczęło się 23.09.2019r. wraz z pierwszym dniem jesieni. Przedszkolaki wzięły udział w teatrzyku pt.: „Mówię nie – wszystkiemu, co złe” w wykonaniu Agencji Artystycznej Galana i Agencji Art -Metandia. Podczas oglądania bajek takich jak: „Zosia Samosia”, „Jaś i Małgosia”, „Leń” , „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznej zabawy, obowiązujących reguł oraz najważniejszych wartości, jakimi są: dobro, pomoc słabszym, wrażliwość.

czwartek, 03 Październik 2019, 10:09 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 58
„Sprzątanie Świata”
Okres przedszkolny, to czas ogromnej aktywności emocjonalnej i poznawczej u dzieci. Należy o tym pamiętać i wykorzystać to ukazując naszym małym pociechom potęgę i piękno otaczającego świat. Warto wzbudzać w dzieciach pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie innych oraz otaczającej przyrody. Dlatego też, od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” która w tym roku przypada w dniach 20-22 września. W dniu 20 września nasze przedszkolaki w atmosferze ogromnego zaangażowania przyłączyły się do akcji i oczyszczały najbliższą okolicę .Dzieci pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worka ,natomiast Panie, zaopatrzone w rękawiczki zbierały wskazane śmieci .Mimo,że nasza okolica z każdym rokiem staje się coraz bardziej zadbana to śmieci niestety łatwo było znaleźć .

Opracowała: Jolanta Romanowska
Zdjęcia:Anna Brejnak

czwartek, 03 Październik 2019, 10:05 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 39
Udział przedszkolaków w VIII edycji „Narodowego czytania”
Każdy przedszkolak od urodzenia potrzebuje objaśniania tego, co go otacza.Bardzo ważne okazuje się wówczas korzystanie z literatury dziecięcej,która przekazuje wzorce zachowania, prowokuje do rozmowy a także pomaga oswoić się z zasadami.Znane nam wszystkim powiedzenie: „Książka jest najlepszym przyjacielem”,jest mimo upływu czasu i wszechobecnej komputeryzacji nadal aktualne, literatura pozwala bowiem zarówno dziecku,jak i dorosłemu zdystansować się wobec własnych przeżyć, daje wewnętrzną siłę, pomaga nieśmiałym. Nade wszystko jednak, obcowanie z książką stanowi źródło olbrzymiej przyjemności.Wiedzą o tym dobrze przedszkolaki z naszego przedszkola .W ciągu całego roku szkolnego biorą one udział w wielu akcjach propagujących czytanie.
W dniu 6.09.2019 dzieci z grupy „Skrzaty” wybrały się po raz kolejny do Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie.Tym razem przedszkolaki wzięły udział w ósmej już edycji Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej.

czwartek, 03 Październik 2019, 10:02 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 60
Zapraszamy na pokaz

czwartek, 26 Wrzesień 2019, 12:21 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 31
Uczniowie z Pasiek w Centrum Nauki Kopernik

Dnia 24 września uczniowie klas II – VIII ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Na wstępnie udaliśmy się na pieszą wycieczkę po Warszawie. Oprowadzał nas pan przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał o zabytkach. Zwiedzaliśmy Stare Miasto. Oprócz tego uczniowie mogli zobaczyć Pałac Prezydencki, pomnik polskiego astronoma Mikołaja Kopernika; byli na Placu Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

środa, 25 Wrzesień 2019, 10:57 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 51
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011