Gmina Goworowo

dziś jest: 27 czerwca 2019
Imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy
Przedszkolaki na wycieczce w Łomży
Wczesnym rankiem wybrały się na całodniową wycieczkę do Łomży. Dzień pełen wrażeń rozpoczęły od wizyty w „PAPUGARNI”. Zanim dzieci udały się na spotkanie z rozkosznymi papużkami pracownicy papugarni udzielili krótkiego instruktażu. Dzieci dowiedziały się czego nie wolno robić, jak nie należy się zachowywać by nie płoszyć i niepokoić ptaków. Wizyta i spotkanie z papugami wymagały nie lada odwagi . Wszystkie dzieci pokonały strach, a latające nad głowami i zsiadające się na różnych częściach ciała ptaki nie zniechęciły przedszkolaków do pozostania z nimi przez godzinę. Dużo radości sprawiło dzieciom karmienie ptaków, które chętnie skubały swoją ulubioną karmę z małych pojemniczków trzymanych przez dzieci.
Pełne emocji i wrażeń po wizycie w papugarni przedszkolaki udały się do Teatru Lalki i Aktora na spektakl pt.” Zaczarowany Jeleń”. To okolicznościowa baśń, powstała z okazji 600-lecia nadania praw lokacyjnych Łomży opowiadająca o historii dzielnego Rycerza zamienionego w Jelenia, dokonującego niebywałych wyczynów, a także historia będąca daleko posuniętą interpretacją przekazów, legend, podań ludowych i przypowieści, dotyczących powstania herbu Łomży.
Wizytę w Łomży dzieci zakończyły zabawą w Parku Trampolin. Na początku jeden z trenerów udzielił instruktażu i przeprowadził rozgrzewkę. Duża hala wypełniona trampolinami z różnymi sektorami wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, które przez całą godzinę pod okiem nauczycieli i instruktorów nurkowały w gąbkach, skakały na trampolinach, grały w koszykówkę. Zabawa dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Po wielogodzinnych atrakcjach zmęczone, ale szczęśliwe i uśmiechnięte przedszkolaki wróciły bezpiecznie do przedszkola.
Opracowała: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia:Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec
wtorek, 25 Czerwiec 2019, 11:19 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 16
Goście w przedszkolu.
Wiosenna pogoda sprzyja poznawaniu Małej Ojczyzny, jaką jest gmina Goworowo dla naszych przedszkolaków. Nie zawsze jednak trzeba opuszczać mury przedszkola żeby przybliżyć sobie tradycje i poznać lokalną społeczność. Tak też było 17.06.2019.Tego dnia,to przedszkolaki miały zaszczyt gościć u siebie Panie z klubu seniora „Jesienne Kwiaty’’z Goworowa.Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak aktywni mogą być seniorzy. Z zaciekawieniem słuchały opowiadań o działalności Klubu, a także z wielką ochotą częstowały się wypiekami przyniesionymi przez Panie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaprezentowały przed gośćmi jedną z ulubionych piosenek.
Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał, docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Są też świetną okazją do realizacji kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Jednym z nich jest rozbudzanie u dzieci patriotycznych postaw i poznawanie społeczności lokalnej .
Opracowała: Jolanta Romanowska
Zdjęcia: Anna Brejnak
wtorek, 25 Czerwiec 2019, 11:14 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 13
Przedszkolaki z wizytą w Pałacu w Brzeźnie
Dzięki uprzejmości Państwa Marty i Henryka Runowskich właścicieli Pałacu w Brzeźnie dnia 17.06.2019r. przedszkolaki z Goworowa miały okazję zwiedzić ten piękny zabytek. Pałac został wybudowany ok. 1900 r. wg projektu L. Marconiego. „Jest to budowla klasycystyczna, stylem nawiązująca do architektury doby stanisławowskiej. Wystrój wnętrz to klasycystyczne sztukaterie i stolarka”. Budowla i okoliczne grunty do 1945 r. należały do rodziny Marchwickich. Od 2006 r. i przez kolejne lata nowi właściciele przeprowadzili remont zabytku i odnowili park. Pałac cieszy się niezwykłą precyzją i starannością wykończenia kojarzoną z twórczością architekta. Nasze przedszkolaki ze skupieniem i powagą słuchały ciekawostek o budowli, która przetrwała lata wojny. Widziały ponad stuletnie książki, maszynę do pisania, obrazy, portrety, zabytkowe zegary oraz mogły posłuchać płyty z gramofonu. Poprzez podejmowanie takich działań dzieci poznawały miejsca pamięci narodowej, uczyły się historii a także wzmacniały postawę patriotyczną. Nasi milusińscy mieli również okazję zwiedzić okalający park. Piękna pogoda zachęcała najmłodszych do zabawy na łonie natury. Takie wspólne zabawy uczą, jak współgrać z przyrodą. Dzieci uczestniczyły również w sadzeniu drzewa w parku na terenie Pałacu. Jest to drzewo upamiętniające wizytę naszych przedszkolaków, a za kilkanaście lat będzie wyjątkowe wspomnienie. Na koniec czekała na nich wielka uczta w postaci słodkiego poczęstunku przygotowana przez właścicieli Pałacu wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie, za przekazanie cennej wiedzy dzieciom oraz za możliwość zwiedzenia pięknego zabytku jakim jest Pałac w Brzeźnie.
Opracowała: Urszula Kordasz
Zdjęcia: Anna Brejnak
wtorek, 25 Czerwiec 2019, 11:10 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 20
Finał akcji „Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek” 2018/2019
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:41 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 27
Uroczyste zakończenie roku i pożegnanie pięciolatków
„Żegnamy się z przedszkolem,
salami, zabawkami.
A z największym żalem
z naszymi paniami.
Zaraz po wakacjach
będziemy już w szkole.
W myślach nam zostanie
przedszkole wesołe.”

W piątek 14 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie pięciolatków w naszym przedszkolu. Na początku dzieci z grupy starszaków zaprezentowały ostatni swój występ przed publicznością w naszej placówce. Dzieci wspólnie z wychowawcą grupy panią Barbarą Ostrowską, a także przy pomocy pani dyrektor Wiesławy Wasilewskiej i pomocy nauczyciela Agnieszki Dudziec przygotowały przedstawienie pt.„Bezpieczeństwo w sieci”, które w obecnych czasach i szeroko rozwiniętych multimediach jest bardzo ważne. Dzieci zaprezentowały rodzicom na co w szczególności należy zwracać uwagę podczas korzystania z internetu. Następnie grupa młodsza pożegnała starszych kolegów przygotowanymi wierszami. Starszaki zaśpiewały na koniec piosenkę pt. „Hej przedszkole do widzenie” po której nie tylko nauczycielom, pracownikom ale także rodzicom i zaproszonym gościom zakręciła się łezka w oku. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, kredki, birecki, rożek obfitości i przyjaciela, którego mogą zabrać ze sobą do szkolnego plecaka. Upominki te wręczył pan wójt Piotr Kosiorek, pani dyrektor i wychowawca grupy. Pani dyrektor podziękowała serdecznie nagradzając statuetkami dwie panie p. Milenę Brejnak i p. Milenę Kuśmierczyk z Rady Rodziców za aktywną współpracę z przedszkolem przez cały rok szkolny. Następnie pani Milena Kuśmierczyk reprezentując Radę Rodziców podziękowała pani dyrektor, nauczycielom i personelowi przedszkolnemu za trud i opiekę jaką włożyli w wychowanie i rozwój ich dzieci. Na zakończenie Rada Rodziców wręczyła na ręce pai dyrektor upominek dla przedszkola w postaci gier edukacyjnych, puzzli i zabawek. Dziękujemy serdecznie przedszkolakom za wspólne lata spędzone w przedszkolu, rodzicom za miłą i owocną współpracę. Życzymy dalszych sukcesów w szkole.

Opracowała: Barbara Ostrowska
Zdjęcia:Anna Brejnak
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:38 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 31
Z wizytą w szkole podstawowej im. Mikołaja Kopernika
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:35 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 28
Wycieczka do lasu i na łąkę późną wiosną
W środę 12.06. 2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę krajoznawczą do leśniczówki w Pasiekach. Kiedy dojechaliśmy przywitał nas pan leśniczy Adam Staszczuk i przypomniał dzieciom o zasadach zachowania w lesie, a także na łące. Następnie wybraliśmy się spacerkiem po lesie oglądając roślinki, nasłuchując śpiewu ptaków, a także słuchając opowieści pana leśniczego o roślinach, zwierzętach i owadach zamieszkujących las i łąkę. Przedszkolaki w trakcie przechadzki miały możliwość udziału w zabawie, a jednocześnie ćwiczenia rzutu do celu szyszkami. Dzieciom mimo tego, że musiały odganiać od siebie mróweczki i inne małe owady wyprawa po lesie bardzo się podobała. Po spacerku zatrzymaliśmy się na łące na wiosenny piknik, dzieci usiadły na kocykach zjadły słodką bułeczkę, wypiły picie, a na deser skosztowały truskawki. Po posiłku miały możliwość pobiegania, zabawy w berka i pobawienia się przy chuście animacyjnej na wiosennej łące. Chętne dzieci zbierały wiosenne kwiaty z których robiły sobie bukieciki lub panie wyplatały wianuszki. Dzieci wymęczone, bogate o kolejną wiedzę przekazaną przez pana leśniczego i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
Organizator i opracowanie:Barbara Ostrowska
Zdjęcia :Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:31 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 27
Z wizytą w kinie 7D
Na seans filmowy wzmocniony dodatkowymi efektami takimi jak tryskająca woda, ruchome fotele, wiatr, bańki mydlane, rzeka pełna płynącej czekolady wybrały się nasze przedszkolaki 13.06.2019 r. do objazdowego kina 7D.
Cechą charakterystyczną kina 7D jest trójwymiarowy – efekt 3D, ale również dimension, czyli 7D. Oglądający wyświetlany seans widz odczuwa zmysłami- zapach, powiew powietrza, temperaturę, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7D to także niesamowite nagłośnienie, co jeszcze bardziej udziela się na odbiór tego, co widz widzi na kinowym ekranie. Dodatkowym efektem wzmacniającym są unowocześnione technicznie fotele – opcja poruszania fotelem do przodu i do tyłu, i na boki.
Na wiadomość o wizycie w kinie dzieci bardzo się ucieszyły. Chociaż niektóre nieco obawiały się efektów specjalnych to ciekawość zwyciężyła i wszystkie z radością obejrzały film pt.”Fabryka czekolady”.
Opracowała: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia :Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:28 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 26
III miejsce w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego
środa, 19 Czerwiec 2019, 15:26 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 30
Gra terenowa z udziałem harcerzy z Goworowa

11.06.2019r. przedszkolaki z Goworowa wzięły udział w grze terenowej z harcerzami ze Szkoły Podstawowej w Goworowie pod kierunkiem Pani Elżbiety Bienieckiej. Dzieci miały do wykonania 6 zadań. W każdym wyznaczonym punkcie musiały wykonać jedno zadanie. Pierwszym z nich było nadanie nazwy grupie, później pokonując trasę dotarły do fontanny w Goworowie na ul. Kościuszki. Tam musiały zaśpiewać hymn narodowy. Dzieci poradziły sobie doskonale. Następnie przy Cukierni Państwa Romanowskich czekała na nich zagadka, a mianowicie ułożenie puzzli przedstawiającej flagę Polski. To zadanie zostało również wykonane na 5 punktów.

środa, 19 Czerwiec 2019, 15:22 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 34
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011