Gmina Goworowo

dziś jest: 25 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Turniej w szkole w Goworowie

Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej w Goworowie na turniej aktywnych szkół Multisport.

Mnóstwo dobrej zabawy z potworami z Galaktyki Bezruchu!

Zawalcz o tytuł zwycięskiej szkoły!

I RUNDA AKTYWNEJ SZKOŁY MULTISPORT,

Przyjdź na turniej 29 i 30.04.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie.

Podczas Rundy I nasi uczniowie weźmiesz udział w innowacyjnej, interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit +, wykorzystującej techniki multimedialne. Wykonując proste ćwiczenia (np. zwis na drążku, skok w dal z miejsca czy próbę równowagi), dzieci w warstwie fabularnej zmierzą się z potworami z Galaktyki Bezruchu.

Pamiętajcie, aby w tych dniach wziąć wodę, strój na w-f i zmienne obuwie.
Na zdjęciu godzinowy harmonogram turnieju dla poszczególnych klas.
Do zobaczenia
Kontakt do koordynatora: Dorota Ciskowska nauczyciel tel. 694886592.
środa, 24 Kwiecień 2019, 15:59 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 8
Wesołych Świąt

sobota, 20 Kwiecień 2019, 20:33 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 18
Wielkanocne wydzieranki
„Pisanki,kraszanki, jajka malowane,
nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. W Polsce pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne, których jest bardzo wiele. Jedną z takich tradycji jest zdobienie jajek. Na poniedziałkowych zajęciach 15.04.2019 r. przedszkolaki miały okazję poznać różne metody i sposoby ozdabiania jaj. Po krótkiej prezentacji pisanek, kraszanek, malowanek, naklejanek, drapanek, rysowanek przedszkolaki przystąpiły do pracy, której wynik był niezwykle zadowalający. Powstały piękne wydzierankowe kurczaki ozdobione krepinowymi osłonkami tworząc w efekcie końcowym oryginalny stroik wielkanocny. Wszystkie dzieci dumne ze swojej pracy z radością zabrały stroki do domu. Mamy nadzieje, że będą one ozdobą wielkanocnego stołu każdego przedszkolaka.

Opracowała: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia: Anna Brejnak
piątek, 19 Kwiecień 2019, 09:09 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 32
PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ O DNIU SŁUŻBY ZDROWIA
Przedszkolaki wraz z wychowawcami grup pamiętały o Dniu Służby Zdrowia przypadającego na 10.04.2019r. Z tej okazji wybrały się do Przychodni Vita-Med w Goworowie celem złożenia życzeń wszystkim pracownikom. Dzieci podziękowały za współpracę, opiekę i podejmowany trud w ratowanie zdrowia i życia. Na pamiątkę tej wizyty wręczyły wielkanocne zajączki.
Opracowała: Urszula Kordasz
Zdjęcia: Agnieszka Dudziec
piątek, 19 Kwiecień 2019, 09:05 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 29
Wielkanoc

 

,,Każde spojrzenie na krzyż niech niepokojem  zagości,

Bo wszystko w życiu to nic wobec tak wielkiej miłości”

 

Przez czterdzieści dni przeżywaliśmy w liturgii Kościoła okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania się do tajemnicy paschalnej Chrystusa- Jego zmartwychwstania, powstania z grobu do nowego życia. Tę tajemnicę poprzedza męka i śmierć Pana Jezusa na krzyżu, który z miłości do nas umarł na krzyżu by dać nowe życie  i pokazać drogę zbawienia..

środa, 17 Kwiecień 2019, 09:46 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 132
DEKALOG MAŁEGO PATRIOTY

We wtorkowe popołudnie 9 kwietnia 2019 r.  nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele miejscowej 7 Goworowskiej Drużyny Harcerzy „Zorza” z opiekunką druhną panią Elżbietą Bieniecką na czele. Druhny w niezwykle zajmujący sposób opowiedziały dzieciom o idei harcerstwa oraz o tym, co to znaczy być harcerzem. Przedszkolacy z zainteresowaniem słuchali oraz brali aktywny udział w rozmowie z gośćmi. Harcerki pokazały mundur, uczyły komend harcerskich i opowiadały, co robią podczas zbiórek. Wszyscy razem przećwiczyliśmy pląsy harcerskie. W ramach realizacji konkursu „Przedszkole młodych patriotów” poprosiliśmy harcerki o wspólne ułożenie „Kodeksu małego patrioty”. 

czwartek, 11 Kwiecień 2019, 10:13 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 93
Z wizytą u rolnika

W piątkowe przedpołudnie 5.04.2019 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do zaprzyjaźnionego gospodarstwa wiejskiego państwa Fronczyków. Celem nadrzędnym wizyty było przede wszystkim poznanie pracy rolnika, ale także życia na wsi. Na spotkanie z naszymi bohaterami dzieci przygotowywały się cały tydzień. Podczas zajęć w przedszkolu poznawały rodzaje sprzętu wykorzystywanego w gospodarstwie rolnym dawniej i dziś, poszukiwały odpowiedzi na pytanie dlaczego uprawia się ziemię, jakie zwierzęta hoduje się i po.

czwartek, 11 Kwiecień 2019, 10:09 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 101
„Wielkanocna bajka – kto podbiera kurom jajka?” – teatrzyk
2 kwietnia 2019r.nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego AKADA z Suwałk z przedstawieniem pt: „Wielkanocna bajka czyli kto podbiera kurom jajka”. Aktorzy w humorystyczny sposób zachęcali do pomagania rodzicom w świątecznych porządkach. Przybliżyli dzieciom zwyczaje świąt wielkanocnych jakie panują w polskich domach. Przedszkolaki brały czynny udział w całym przedstawieniu, z czego były bardzo zadowolone.
Opracowała: Barbara Ostrowska
Zdjęcia: Anna Brejnak
czwartek, 11 Kwiecień 2019, 10:01 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 75
” Warsztaty wyplatania palmy wielkanocnej
Palma wielkanocna to tradycyjna ozdoba Świąt Wielkanocnych symbolizująca zmartwychwstanie i odkupienie. Wyplatanie palmy stało się także tradycją naszego przedszkola. Już od kilku lat pod kierunkiem zaprzyjaźnionej twórczyni ludowej pani Czesławy Lewandowskiej organizowane są wielopokoleniowe warsztaty, których nadrzędnym celem jest przybliżenie dzieciom kultury regionu, a w efekcie końcowym wykonanie palmy. Na warsztaty jak co roku przybyły licznie mamy, babcie i ciocie by wesprzeć naszych przedszkolaków w tej trudnej sztuce. Przed rozpoczęciem pracy pani Czesława udzieliła krótkiego instruktażu wykonania prostych kwiatków zwanych naparstnicami by następnie zademonstrować sposób wykonania palmy. Wszyscy uczestnicy bacznie przyglądali się i podziwiali precyzyjne ruchy mistrzyni, po czym z zapałem zabrali się do pracy. Po godzinie emocjonującej pracy powstały piękne, kolorowe, niepowtarzalne, oryginalne i absolutnie wyjątkowe palmy. Wierzymy, że te piękne działa dzieci z dumą zaniosą do Kościoła w Niedzielę Palmową.
Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za mile spędzony czas.
Opracowała: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia: Agnieszka Dudziec i Anna Brejnak
czwartek, 11 Kwiecień 2019, 09:49 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 69
Zdrowe jedzenie, zdrowe myślenie

Drugie śniadanie jest często niedocenianym lub pomijanym elementem codziennej diety, chociaż jego spożywanie przynosi same korzyści. Dzięki dodaniu tego posiłku do naszej diety unikniemy kilkugodzinnych przerw w jedzeniu, co pozytywnie wpłynie nie tylko na zdrowie, ale także na wyniki naszej nauki.

Zwykle nie mamy czasu na zjedzenie pożywnego, drugiego śniadania. Zamiast zabierać ze sobą samodzielnie zrobiony posiłek, kupujemy niezdrowe przekąski, które podjadamy do momentu, aż będziemy mieli okazję zjeść dobry obiad.

wtorek, 02 Kwiecień 2019, 11:42 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 63
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011