Gmina Goworowo

dziś jest: 19 lutego 2019
Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Zobacz jak działają inni. Zapisz się na wyjazd!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.WIZYTA STUDYJNA
MOWES – Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza wszystkich chętnych „działaczy” z naszego regionu na wizytę studyjną w gminie Węgorzewo.
Wyjazd szkoleniowy organizujemy m.in. w celu w podpatrzenia dobrych praktyk ekonomii społecznej na Mazurach na przykładzie młodej Spółdzielni Socjalnej SWIETA w Ogonkach. W programie wiele atrakcji, warsztaty, szkolenia i integracja, a przede wszystkim poznamy jak działa Forum Sołtysów „Gromada” oraz wiejskie organizacje na terenie gminy Węgorzewo. Naszym przewodnikiem będzie Pani Alicja Rymszewicz, sołtys Sołectwo Trygort i prezes Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Trygort. Dodam tylko, że Forum Sołtysów jest laureatem nagrody „Super Samorząd”.

Wyjeżdżamy 4 marca w godzinach rannych i wracamy ok południa następnego dnia czyli 5 marca.
Wyjazd jest całkowicie bezpłatny i lista jest wciąż otwarta, czekam na zgłoszenia pod nr tel. 607 084 012.
Zapraszam liczba miejsc ograniczona

niedziela, 17 Luty 2019, 10:02 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 6
Szkolenie dla rolników

MAZOWIECKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO ODDZIAŁ OSTROŁĘKA

POWIATOWY ZESPÓŁ DORADZTWA ROLNICZEGO
w OSTROŁĘCE

zapraszają na szkolenie:

Dodatkowe wymogi dla rolników – dyrektywa azotanowa

i ramowa dyrektywa wodna.

11 luty 2019 r. godz. 12.00, w sali GOKSiR w Goworowie ul. Szkolna 16 a

 

Bogumiła Bałas

Stażysta Doradca PZDR Ostrołęka               

MODR Oddział Ostrołęka PZDR w Ostrołęce    

Kontakt: Tel : 723 436 173

piątek, 25 Styczeń 2019, 15:32 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 37
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Terminy i kryteria rekrutacji do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas I  szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Goworowo na rok szkolny 2019/2020

Terminy rekrutacji do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Goworowo określa Zarządzenie Nr 6/2019 Wójta Gminy Goworowo z dnia 18 stycznia 2019 r. w sprawie: ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2019/2020 do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Goworowo.

piątek, 25 Styczeń 2019, 13:16 | autor: Urszula Ropelewska-Plotzke U.G. Goworowo
Liczba odsłon: 44
Życzenia od Szkoły w Pasiekach

poniedziałek, 24 Grudzień 2018, 09:02 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 46
Jasełka w Pasiekach

Jaśniejące blaskiem Światło Nocy Betlejemskiej

Otworzyło nam Niebo

Dając świadectwo swojej miłości

Wzbogacajmy się o tę miłość ,

Pamiętając, że każdy człowiek jest kimś jedynym, niepowtarzalnym

A miarą jego wartości nie jest to kim jest, ale to, czym dzieli się z innymi’’

Jan Paweł II

Boże Narodzenie jest najbardziej  oczekiwanym i niezwykle ważnym czasem w polskiej tradycji. To wówczas gasną wszelkie spory i nieporozumienia, a narodzony Jezus jednoczy wszystkie serca. Tuż  przed świętami 19 grudnia w naszej szkole odbyły się  Jasełka – „Ziarenko czułości” wprowadzające nas w magię świąt Bożego Narodzenia.

Zgromadzona publiczność szkolna oraz zaproszeni goście z wielkim skupieniem oglądali wędrówkę Maryi i Józefa,  oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły wykonane w doskonałym brzmieniu kolędy i pastorałki zarówno te tradycyjne jak  również współczesne.

poniedziałek, 24 Grudzień 2018, 09:01 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 65
Wesołych Świąt

poniedziałek, 24 Grudzień 2018, 07:30 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 70
Kunin – życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

niedziela, 23 Grudzień 2018, 22:21 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 50
HEJ KOLĘDA, KOLĘDA.

„Podzielić się opłatkiem,

powiedz mi, co to znaczy?

To dobrze życzyć innym

I wszystko im przebaczyć.

Przy wigilijnym stole

niech obcy gość zasiędzie.

W twoim rodzinnym kole –

przy opłatku, kolędzie.”

[Mieczysława Buczkówna, „Przy Wigilii”]

Grudzień, jest to miesiąc najbardziej wyczekiwany nie tylko przez dzieci ,ale też przez dorosłych.Dzieje się tak dlatego ,że niesie ze sobą Boże Narodzenie- najbardziej magiczne święta ze wszystkich jakie obchodzimy w Polsce.Towarzyszy im wyjątkowa, podniosła atmosfera.Jest to też okazja do wspólnych spotkań i kolędowania.
Tradycyjnie jak co roku ,w naszym przedszkolu ,odbyło się spotkanie opłatkowe.W tym roku przedszkolaki, pracownicy przedszkola i rodzice spotkali się 14 grudnia .Uroczystość została uświetniona występami jasełkowymi grup ,Muchomorki i Skrzaty. Całość występów dopełniły barwne stroje oraz piękna scenografia. Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.Honorowymi gośćmi w tym dniu byli nie tylko rodzice ale też pan wójt Piotr Kosiorek który złożył wszystkim zgromadzonym życzenia.W imieniu Rady Rodziców kilka ciepłych słów przekazał też przewodniczący pan Danny Wauters.

piątek, 21 Grudzień 2018, 12:27 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 71
PRZEDSZKOLAKI EKSPERYMENTUJĄ
12 grudnia 2018 r. odbyły się w naszym przedszkolu drugie warsztaty z cyklu „Przedszkolaki eksperymentują”. Tym razem dzieci pod kierunkiem instruktorki ze Stacji Edukacyjnej Centrum Językowo-Edukacyjnego w Ostrołęce poszukiwały odpowiedzi na pytania: Skąd się wzięło mydło? Czym myto się w dawnych czasach?. Te wyjątkowe bardzo pachnące i kolorowe warsztaty, podczas których powstały przepiękne wielobarwne mydełka sprawiły dzieciom dużo radości. Dzieci mogły same decydować o kolorach, kształtach czy zapachach mydełek. Najpopularniejszym zapachem okazał się oczywiście zapach gumy balonowej.Z myślą o rodzicach chętnie wybierały zapach porannej kawy, a z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia zapachach pierników i cynamonu. Zorganizowane warsztaty były nie tylko pretekstem do wyzwalania u dzieci ciekawości poznawania i twórczego działania, ale przede wszystkim miały na celu przygotowanie przez dzieci świątecznych upominków dla swoich rodziców. Te pachnące i kolorowe upominki będą przekazane kochanym rodzicom już 14 grudnia na spotkaniu opłatkowym.
Opracowała: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia: Anna Brejnak

czwartek, 20 Grudzień 2018, 13:31 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 56
Teatrzyk pt. „Opowieść wigilijna”

W poniedziałek dnia 10 grudnia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z Suwałk z przedstawieniem pt. „Opowieść Wigilijna”. W przedstawieniu głównymi bohaterami byli dziadek i wnuczka Zuzia. Dziadek bardzo nie lubił Świąt Bożego Narodzenia i ich nie obchodził, był bardzo zrzędliwym i zgorzkniałym człowiekiem. Zuzia za wszelką cenę chciała obudzić w dziadku radość aby mógł poczuć magię świąt. Jednak nie było to takie łatwe, dziadek był bardzo uparty twierdził, że nie lubi świąt i nie będzie ich obchodził. Aż pewnego razu w jego domu pojawił się duszek o imieniu „Mufinka” który przekonał dziadka, że jeśli chce sprawić radość swojej wnuczce to powinien obchodzić święta Bożego Narodzenia i to będzie największy prezent dla Zuzi. Dziadek po długim rozmyślaniu w końcu zrozumiał, udekorował swój dom świątecznie, przygotował upominek dla Zuzi i wziął udział w Wigilii wspólnie z rodziną. Poczuł w końcu się dobrze, radośnie i stał się lepszym człowiekiem.
Przedszkolaki były zachwycone przedstawieniem, zrozumiały na czym polega magia świąt i jakie są tradycje Bożego Narodzenia.

Opracowała: Barbara Ostrowska

Zdjęcia: Anna Brejnak

czwartek, 20 Grudzień 2018, 13:28 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 53
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011