Gmina Goworowo

dziś jest: 21 września 2021
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Zgłoszenia ruszyły! Widzimy się w Lipiance!

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu organizacji pozarządowych w Lipiance w dniach 9 – 10 października 2021 roku.

Spotkanie to dwudniowe wydarzenie obejmujące edukację, wymianę doświadczeń, wzajemne wsparcie i integrację sektora społecznego północno-wschodniego Mazowsza.

W programie wydarzenia pojawią się tematy związane z prowadzeniem i udziałem w konsultacjach społecznych, funkcjonowaniem rad pożytku publicznego, przyszłym okresem programowania. Drugi dzień spotkania dotyczyć będzie metody KLANZY tj. metod integracyjnych w pracy z grupą, w tym rozwijania umiejętności organizacji sytuacji początkowych w grupie, prowadzenia dyskusji, prowadzenia zabaw integracyjnych, ruchowych, muzycznych, organizowania imprez dla dużej grupy, zabaw z chustą, pozyskiwania informacji zwrotnej.

Miejsce spotkania: Ośrodek Edukacji Regionalnej w Lipiance, Lipianka , 07-440 Goworowo.

Szczegółowy program: już wkrótce.

REKRUTACJA:

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy najpóźniej do dnia 26 września 2021 roku. O zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu decyduje poprawnie wypełniony i przesłany formularz zgłoszeniowy, następnie kolejność zgłoszeń. Przy czym z jednej organizacji będą kwalifikowane maksymalnie dwie osoby, a każda kolejna osoba z danej organizacji będzie wpisywana na listę rezerwową i dopiero w przypadku wolnych miejsc będzie kwalifikowana do udziału w wydarzeniu. Biuro projektu, po otrzymaniu zgłoszenia, skontaktuje się z Państwem telefonicznie i poinformuje o wyniku rekrutacji. Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy – wypełnij.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator gwarantuje profesjonalnych trenerów, wyżywienie oraz nocleg .
Dojazd na miejsce szkolenia pozostaje w zakresie uczestników.

czwartek, 16-09-2021, 11:18 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 25
Szkolenia dla organizacji społecznych!!
Informujemy o nowej ofercie skierowanej do przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zachęcamy do skorzystania z doradztwa, szkoleń, mapy aktywności społecznych, czy wzięcia do udziału w spotkaniu organizacji w Lipiance (Ośrodek Edukacji Regionalnej).
Szczegółowe informacje dostępne są w poście i na stronach partnerów projektu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”, LGD „Zielone Sioło”, Projekt Radomir, Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny.
Trwa rekrutacja uczestników doradztwa i szkoleń, a już wkrótce rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w spotkaniu w Lipiance.
Kontakt z biurem projektu: ul. Polna 15, 07-405 Troszyn, e-mail, lgd@zascianekmazowsza.pl, tel. 297671825 lub 516-390-097
Do zobaczenia
czwartek, 02-09-2021, 13:34 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 56
15 sierpnia – ważne święta!

Dla Kościoła katolickiego jest to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W konstytucji apostolskiej czytamy: „Niepokalana Matka Boża zawsze dziewica Maryja, ukończywszy swoje ziemskie życie, została wzięta do chwały nieba z duszą i ciałem”.

Powszechnie święto to znane jest nam jako Matki Boskiej Zielnej, opiekunki bujnej roślinności i zbiorów. Przynosimy do świątyni własnoręcznie robione wianki oraz bukiety zrobione najczęściej z ziół, zbóż, polnych kwiatów. Kapłan odmawia nad nimi modlitwę błogosławieństwa i tak dopełnia się obrzęd uświęcenia ludzkiego trudu. Zwyczaj poświęcania tego dnia kwiatów, ziół i plonów zbóż, zgodnie z tradycją ma chronić domowników przed chorobami i nieszczęściem.

15 sierpnia jest też kluczową datą dla wszystkich pielgrzymujących. To właśnie ten dzień jest kresem trudów i wyrzeczeń tysięcy osób zmierzających pieszo do Częstochowy, gdzie odbywają się główne uroczystości związane z tym świętem.

Kolejne święto ważne dla naszego państwa – Święto Wojska Polskiego. Obchodzone w Polsce co roku od 1992r. Ustanowiono je na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Wielu historyków uważa ją za jedną z najważniejszych w dziejach świata, gdyż zwycięstwo Polaków pozwoliło powstrzymać sowiecką inwazję na całą Europę środkową. Z tej okazji w wielu miejscowościach odbywają się różnego rodzaju uroczystości i defilady oraz oddawana jest cześć poległym wówczas żołnierzom.

„Jednym z ważnych fragmentów Bitwy Warszawskiej było zdobycie 15 sierpnia przez kaliski 203. Pułk Ułanów sztabu 4. Armii sowieckiej w Ciechanowie, a wraz z nim – kancelarii armii, magazynów i jednej z dwóch radiostacji służących bolszewikom do utrzymywania łączności z dowództwem w Mińsku. Szybko podjęto decyzję o przestrojeniu polskiego nadajnika na częstotliwość sowiecką i rozpoczęciu zagłuszania nadajników wroga, dzięki czemu druga z sowieckich radiostacji nie mogła odebrać rozkazów. Warszawa bowiem na tej samej częstotliwości nadawała przez dwie doby bez przerwy fragmenty Pisma Świętego i inne przypadkowo dostępne teksty. Brak łączności praktycznie wyeliminował więc 4. Armię z bitwy o Warszawę.”

(źródło:dzieje.pl)

inf.A.M.

niedziela, 15-08-2021, 18:32 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 82
WAKACYJNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Lipiec to miesiąc w którym w naszym przedszkolu odbywa się dyżur wakacyjny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Goworowo. Dzieci spędzają czas uczestnicząc w zajęciach tematycznych oraz wielu zabawach które sprawiają wiele radości i jednocześnie pomagają zintegrować grupę.

16 lipca w naszym  przedszkolu odbył się też Festiwal Piosenki Przedszkolnej z inicjatywy pani Jolanty Romanowskiej, który skierowany był do wszystkich naszych przedszkolaków. Głównym celem tego wydarzenia było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzanie u najmłodszych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej. Również dzięki wspólnym występom dzieci mogły się lepiej poznać i zaprzyjaźnić.
W konkursie wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób. Dzieci otrzymały zasłużone brawa, oraz drobne nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi!

Organizator i opracowanie: Jolanta Romanowska

Zdjęcia Anna Brejnak

poniedziałek, 26-07-2021, 08:12 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 96
Potańcówka w Lipiance

Przygotuj się na potańcówkę w Lipiance!

W jaki sposób?

Wystarczy wziąć udział w warsztatach tańców tradycyjnych, które poprowadzi tancerz, etnolog i antropolog kultury Piotr Zgorzelski.

Kiedy można do nas wpaść, żeby przypomnieć sobie jak wirować w tańcu?

16 lipca – piątek – godz. 16 – 20

17 lipca – sobota – godz. 17 – 20

… a od godz. 20 do północy potańcówka pod gwiazdami!

Gdzie jest ta najlepsza impreza sezonu letniego?

Zapraszamy Was do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance!

Na warsztaty i potańcówkę wstęp jest bezpłatny. Ale prosimy o zgłaszanie udziału w warsztatach, zadzwoń do GOKSiR w Goworowie 29 76 15 246.

Zaprezentują się także lokalne organizacje społeczne, chwaląc się swym rękodziełem, pasjami, przysmakami kulinarnymi. Dla dzieci bezpłatne atrakcje – zjeżdżalnia, gry.

Do miłego zobaczenia!

Spotkać się z Wami chcą: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Sąsiad”

 

Zadanie realizowane w ramach projektu „Mazowieckie prezentacje kulturalne – Lipianka 2021” współfinansowane przez Powiat Ostrołęcki i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

wtorek, 13-07-2021, 13:12 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 349
Harmonogram dyżurów animatora na Orliku – lipiec 2021 r.

Harmonogram dyżurów animatora na Orliku – lipiec 2021 r.

Rezerwacje na Orliku – lipiec 2021 r.

piątek, 02-07-2021, 09:09 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 140
Zakończenie Roku Szkolnego w oddziałach przedszkolnych

 

W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku 2020/21 w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B w Pasiekach
Część oficjalną rozpoczął Dyrektor Pan Adam Grabowski, który przywitał zebranych gości i  podziękował wszystkim rodzicom za współpracę, za życzliwość, za działania wspierające pracę szkoły. Następnie swoimi zdolnościami popisywały się przedszkolaki. Były wiersze, piosenki oraz tańce.
Po występach przyszedł czas na rozdanie dyplomów i książek, które uroczyście wszystkim przedszkolakom wręczył Pan dyrektor z wychowawcami.
Był to niezwykły dzień pełen radości i wielu miłych wrażeń. Pozostanie na długo w pamięci wszystkich wychowanków. Życzymy aby każdy dzień wakacji był miłą i bezpieczną przygodą.
Tekst : M. Gałązka
Zdjęcia: P. Szewczyk
poniedziałek, 28-06-2021, 09:08 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 116
Wyjazd intergracyjny

,, Jeszcze tydzień, jeszcze drugi –
skończy się nauka
i w zielonych wrotach lata
kukułka zakuka”
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Na zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Pasiekach została zorganizowana wycieczka integracyjna dla najmłodszej grupy wiekowej.
21 czerwca w poniedziałek grupa 0a, 0b oraz klasa 1 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Leśnej Zagrody w Janopolu. Podróż wywołała w dzieciach dużo pozytywnych emocji. Już sam przejazd autokarem był dużą atrakcją. Na miejscu przywitali ich bardzo sympatyczni właściciele . Dzień rozpoczął się od zapoznania z miejscem, zabawy na placu zabaw. Ogromną atrakcją okazała się kuchnia błotna, gdzie dzieci zamieniły się w kucharzy i kelnerów. Zabawa przyniosła wiele radości. Następnie każde dziecko otrzymało watę cukrową. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na jazdę konną. Dzieci wyczekiwały jej od momentu przyjazdu. Kolejnym punktem programu były zabawy integracyjne : przeciąganie liny, taniec z krzesłami. Nie zabrakło też muzyki. Dzieci chętnie śpiewały i tańczyły do swoich ulubionych utworów.  Następnie uczniowie  mogli pogłaskać owieczkę, poobserwować króliki, kozy, barany, konie. Właścicielka Leśnej Zagrody chętnie udzielała odpowiedzi na pytania dotyczące zwierząt. Po skończonej zabawie przyszedł czas na poczęstunek – uczniowie otrzymali kiełbasę z grilla. Na zakończenie grupa przedszkolna pożegnała właścicieli oraz zwierzęta śpiewając im ulubioną piosenkę. Dzieci wróciły do szkoły zmęczone, ale uśmiech przez cały czas nie schodził im z twarzy.

czwartek, 24-06-2021, 10:24 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 129
Kunin – Dzień Dziecka

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Tego dnia szczególną uwagę poświęcamy sprawom dzieci, to one są najważniejsze.

Wychowankowie grup przedszkolnych oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie spędzili Dzień Dziecka bardzo aktywnie. Na dobry początek nauczyciele zorganizowali gry i zabawy reintegracyjne w klasach, z powodu trwającej pandemii nie mogliśmy świętować wspólnie z całą społecznością szkolną. Na nowo poznawaliśmy swoich najbliższych kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki. Wszystkim uczniom dopisywały humory, śmiech roznosił się po całym budynku szkoły.

Następnie, w niewielkich grupach, uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się na ognisko. Wspólnie spędzony czas, żywe rozmowy, zabawy na świeżym powietrzu sprzyjały odbudowywaniu relacji po trudnych miesiącach zdalnej nauki. Pomimo różnych niedogodności Dzień Dziecka 2021r. uważamy za dzień wesoły, ciekawy i bardzo udany.

Tekst: S. Kopania

Zdjęcia: S. Kopania, A, Kanclerz

poniedziałek, 21-06-2021, 10:36 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 130
Szkolny Konkurs Językowo – Plastyczny

W maju został zorganizowany konkurs promujący jeden ze sposobów uczenia się nowych słówek poprzez ich zobrazowanie. Konkurs polegał na zobrazowaniu znaczenia słowa z języka angielskiego z wykorzystaniem ciekawej techniki plastycznej.  Wybór słowa w języku angielskim był dowolny. Uczniowie przygotowali wiele estetycznych, pomysłowych i wykorzystujących różne materiały i techniki plastyczne prac.

 

 

 

Laureaci konkursu:

I  miejsce- Zuzanna Owczarek – klasa II

II miejsce- Dawid Jagodziński- klasa  I

III miejsce- Nikola Kowalska-  klasa I

Wyróżnienie otrzymali:

Wojciech Zęgota- klasa I

Kacper Dąbrowski – klasa III

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

Tekst i foto: Ewelina Zych

 

piątek, 18-06-2021, 09:35 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 117
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011