Gmina Goworowo

dziś jest: 28 maja 2018
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Teatrzyk pt. „Akademia Pana Kleksa”

17.05.2018 r. dzieci kolejny raz gościły w naszym przedszkolu teatrzyk „Magik” z Białegostoku z przedstawieniem pt. „Akademia Pana Kleksa”. Aktorzy jak zawsze bardzo zainteresowali i rozbawiali dzieci jednocześnie w trakcie spektaklu.
Do „ Akademii pana Kleksa” – trafia Adaś Niezgódka, chłopiec który ma wiecznego pecha. W szkole zostaje ulubieńcem profesora, gdyż okazuje się że jest niezwykle zdolnym uczniem. Adaś jest także powiernikiem szpaka Mateusza, który jest wielkim przyjacielem profesora. Mateusz opowiada chłopcu o swojej przeszłości – był księciem, ale zabił króla wilków i za karę wilki spustoszyły jego kraj, a on sam zamienił się w ptaka dzięki cudownej czapce bogdychanów, podarowanej mu przez doktora Paj-Chi-Wo. Niestety zgubił magiczny guzik od czapki i nie może znów być księciem. Od lat poszukuje magicznego guzika.

czwartek, 24 Maj 2018, 11:26 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 8
PRZEDSZKOLAKI ILUSTRATORAMI WIERSZY

15.05.2018r. przedszkolaki z Goworowa wraz z opiekunem grupy p. Urszulą Kordasz zrealizowały kolejne zdanie konkursu „ Przedszkole talentów”. Wysłuchały wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy, następnie same pięknie wyrecytowały wybrany wiersz „ Na straganie” J. Brzechwy. Tak bardzo spodobał im się pomysł wierszowania, że postanowiły zamienić się w ilustratorów i samodzielnie wykonały ilustracje do wiersza „ Na straganie”.

czwartek, 24 Maj 2018, 11:24 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 8
KONFERENCJA EDUKACYJNA DLA RODZICÓW

Dnia 11.05. 2018r w Przedszkolu w Goworowie odbyło się spotkanie z pracownikami Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Czerwinie: tyflopedagogiem, oligofrenopedagogiem, surdopedagogiem i rehabilitantem .Zagadnienia prezentowane na spotkaniu dotyczyły rozwoju dziecka, w tym zmysłów : wzroku, słuchu, mowy i sprawności ruchowej. Na spotkanie przybyły panie z GOPS  w Goworowie oraz rodzice. Każda z pań ze swojej dziedziny przygotowała pogadankę i prezentacje multimedialną na temat rozwoju dziecka.

czwartek, 24 Maj 2018, 11:15 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 7
Przedszkolaki na XXII Festiwalu piosenki religijnej

„Kto śpiewa dwa razy Pana Boga chwali”
Grupa „Muchomorki” 11.05.2018 r. wzięła udział w corocznym Przeglądzie Piosenki Religijnej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie. Dzieci pod kierunkiem p. Barbary Ostrowskiej przygotowały piosenkę pt. „Święty Uśmiechnięty” zespołu Arki Noego.

czwartek, 24 Maj 2018, 11:13 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 9
Debata pt.”Książka moim przyjacielem”

14 maja 2018 r. na zaproszenie pani Wiesławy Wasilewskiej gościliśmy w naszym przedszkolu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Goworowie, którzy pod kierunkiem pani Barbary Grabowskiej przeprowadzili debatę pt. „Książka naszym przyjacielem”. Uczniowie w formie krótkiego przedstawienia oraz pogadanki zapoznali dzieci z etapami powstawania książki, przypomnieli zasady korzystania i dbania o nie. Celem nadrzędnym spotkania było rozbudzenie zainteresowania dzieci książką jako sposobu na poszukiwanie, odkrywanie i spędzanie wolnego czasu. Wszystko za sprawą kontynuowanej od roku szkolnego 2015/2016 akcji „Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek” oraz konkursu „Zaczytane przedszkole” realizowanego w ubiegłym roku szkolnym.

czwartek, 24 Maj 2018, 11:09 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 7
„Sport to zdrowie…”

Przedszkolaki z Goworowa doskonale wiedzą że „sport to zdrowie…” i z tej okazji 9.05.2018r. w ramach konkursu „ Przedszkole talentów” pod kierunkiem p. Urszuli Kordasz wzięły udział w grach sportowych zorganizowanych na boisku przedszkolnym. Dzieci doskonaliły swoją sprawność fizyczną wykonując różne zadania gimnastyczne. Dwie drużyny rywalizowały między sobą. Dzieci uczyły się współpracy z innymi, ćwiczyły koordynację ruchową, a co najważniejsze zajęcia sprawiły najmłodszym dużo radości.

czwartek, 24 Maj 2018, 11:05 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 5
II PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-RELIGIJNY „MÓJ PRZYJACIEL ANIOŁ STRÓŻ”

Anioły – to dobrzy ludzie, którzy poświęcaj się dla innych
Dają nie żądając w zamian nic
Anioły – to przyjaciele, którzy przy nas trwają, mimo niepowodzeń
Łzy z oczu osuszają
Aniołami – Jesteśmy my dla osób które kochamy
Dla nich nieba przychylam….

Dnia 10 maja 2018 roku w Samorządowym Przedszkolu w Goworowie odbył się konkurs plastyczno-religijny dla dzieci pod hasłem ,,Mój Przyjaciel Anioł Stróż”. W konkursie wzięło udział bardzo dużo dzieci, które swoje śliczne prace wykonały samodzielnie bądź z pomocą swoich rodziców.
Prace uczniów zostały nagrodzone nagrodą rzeczową i dyplomem z dedykacją dla każdego uczestnika.
Nagrody ufundowała Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Goworowie mgr Wiesława Wasilewska.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Organizator: Urszula Napiórkowska

Zdjęcia: Anna Brejnak

czwartek, 24 Maj 2018, 10:59 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 4
PASIEKI FESTYN 2018

środa, 23 Maj 2018, 08:05 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 9
Dzień Ziemi w Lipiance

W czwartek 17 maja w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance odbył się Dzień Ziemi. Koordynatorem tego wydarzenia była animator Beata Bednarczyk. W przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie quizach, konkurencjach sportowych oraz konkursie „Pożyteczne owady” brali udział uczniowie ze szkół w Goworowie, Pasiekach, Kuninie, Drwęczy, Borawem, oraz Ostrołęki. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Ostrołęcki i MPK Pure Home z Ostrołęki. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok. Podziękowania za współorganizację festynu kierujemy do: Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Nadleśnictwa Ostrołęka, pszczelarza Adama Karamuza i koła gospodyń wiejskich z Lipianki.

poniedziałek, 21 Maj 2018, 13:56 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 13
WYJAZD NA TERMY WARMIŃSKIE I DO ŚWIĘTEJ LIPKI!!!

GOKSiR w Goworowie serdecznie zaprasza na wycieczkę na Termy Warmińskie i do Świętej Lipki.
Wycieczka odbędzie się 19 maja w sobotę. Wyjazd o godz.8.00 spod GOKSiR w Goworowie.

Koszt wyjazdu to 135 zł/ os.       

Dzieci do lat 4  – 75zł/os.

W cenie wyjazdu: wstęp do basenów i saun, obiad 2 – daniowy, przejazd, ubezpieczenie.

Jest to doskonała okazja, aby odpocząć od codziennych obowiązków i odprężyć się korzystając z ofer ty, którą dają nam Termy Warmińskie.Dla tych, którzy chcą napełnić siły duchowe na pewno pomoże wyjazd do Sanktuarium w Świętej Lipce.

Zapisy i informacje: GOKSiR w Goworowie, tel. 29 76 15 246.

poniedziałek, 14 Maj 2018, 13:13 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 46
Strona 1 z 6912345...102030...Ostatnia »
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011