Gmina Goworowo

dziś jest: 04 lipca 2020
Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Kolejny projekt trafia do „Pszczelej krainy w Lipiance!

Grupa nieformalna „Szeptuchy” po raz kolejny włączyła się w działania proekologiczne. Za priorytet przyjęły sobie uaktywnienie społeczności lokalnej, zwłaszcza rolników i młode pokolenie, aby poprzez edukację i osobiste zaangażowanie poprawić jakość życia i bezpieczeństwo, zadbać o rozwijanie zainteresowań oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.  Zobaczcie co przygotowali dla Was wraz z partnerami:

7 lipca 17:00-19:00

Dzieci i młodzież udadzą się do mieszkańców Lipianki i Cisku aby spisać przepisy kulinarne na potrawy z miodem oraz przepisy na ziołową apteczkę na bazie miodu i ziół. Zebrane przepisy trafią do publikacji, którą będziecie mogli otrzymać podczas eko majówki.

8 lipca 10:00-13:00

Budujemy domki dla pszczołowatych razem z druhami z OSP  w Lipiance

29 lipca 10:00 -13:00

Wolontariusze z drużyny harcerskiej i młodzież z Lipianki poprowadzą zabawy integracyjne i grę terenową.

1 sierpnia – Eko majówka, podczas której będziemy chwalić się efektami projektu. Członkinie kgw w Lipiance przekonywać będą do dbania o swoje środowisko. Skosztujecie miodowych ciasteczek i dowiecie się jak je upiec. Wieczorem potańcówka przy muzyce w wykonaniu Arki Arka.

4 sierpnia 10:00-13:00

Szeptuchy wraz z dziećmi i młodzieżą nauczą Was jak te miodowe pyszności upiec.

5 sierpnia 13:00-15:00

Szeptuchy pokażą i wykonają z Wami scrapbookingowe cudeńka z materiałów recyklingowych. Nie spóźnijcie się! :)

18 sierpnia  10:00-13:00

W nasadzeniu roślin miododajnych w naszym bio ogrodzie w Lipiance pomogą nam podopieczni MONAR Lipianka.

Wszystko to w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Samorządu Województwa Mazowieckiego.

inf. A Majk

piątek, 03-07-2020, 17:15 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 15
Goworowskie cuda natury!

Od kilku lat Krzysztof Guzik bacznie przygląda się i zamyka w kadrze najpiękniejsze zakątki natury i architektury goworowskiej gminy. Zajrzyjcie do galerii pod tym linkiem http://goworowo.pl/tematy/zabytki-krajobrazy, obejrzyjcie zdjęcia autorstwa pana Guzika. Pozostaje tylko ruszyć w ślad za kadrowymi ujęciami Narwi, Dzbądzka i wielu innych ciekawych miejsc. Do zobaczenia na szlaku.

Za dostarczone zdjęcia dziękujemy panu Krzysztofowi i życzymy nieustającego zapału w poszukiwaniu kolejnych kadrów.

Jeśli ktoś z Was posiada zdjęcia swojej najbliższej okolicy, nawet takie sprzed lat to zachęcamy do tworzenia największej galerii „cudowności” gminy Goworowo.

Skontaktuj się z instruktorem w GOKSiR w Goworowie  Rafałem O.  Tel. 297615246. Pozwól zobaczyć swoją miejscowość i zachwycić się nią!

 

inf. A Majk

piątek, 03-07-2020, 13:57 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 37
Goworowo na Rockowo on-line!

Tegoroczna XXV edycja, ze względów bezpieczeństwa odbędzie się bez udziału publiczności. Możecie obejrzeć występy wszystkich zespołów online na facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. Zachęcamy do oglądania i komentowania ;)

czwartek, 02-07-2020, 13:40 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 23
Rowerowym szlakiem po Gminie Goworowo

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie odświeżył dla Was szlak rowerowy na trasie Goworowo – Daniłowo – Kruszewo – Cisk – Lipianka. Trasa rozpoczyna się na nowym placu targowym nad rzeką Orz.  Została uzupełniona w znaki informujące tak, aby żaden z podróżników nie zabłądził ;) Na szlaku znajdziecie miejsca, gdzie można odpocząć, przygotować posiłek (altana w Kruszewie nad rzeką Narew, parking leśny w Cisku, altana przy Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance).

Dlaczego warto???

Według statystyk i badań, jazda na rowerze dłużej niż godzinę, redukuje poziom stresu, poprawia krążenie i przyśpiesza procesy regeneracyjne w naszym organizmie. Ma więc wymierne korzyści.

Wyprawy rowerowe to zupełnie inne spojrzenie na odpoczynek i urlop, które oprócz walorów widokowych mają też wpływ na nasze zdrowie. Jazda szlakiem rowerowym, to zdrowe, czyste powietrze, miejsca widokowe i ciągła zmiana obrazów.

środa, 01-07-2020, 11:10 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 17
Pierwsze miodobranie w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance

Dla każdego początkującego pszczelarza pierwsze miodobranie jest niezwykle emocjonującym momentem. Jesienią 2019r. pierwsze pszczoły zamieszkały w ogrodzie przy OER w Lipiance. Okres zimowy, wiosna, dbanie o dobry stan rodziny pszczelej i wiele innych sposobów opieki nad pszczołami opłacały się. Pozyskaliśmy 15 l.„złotego eliksiru”, czyli miodu.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

 

piątek, 26-06-2020, 15:31 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 38
Każdy TATA jest BOHATEREM dla swoich dzieci

  Wyjątkowe życzenia dla wszystkich Super Tatusiów!!! Niech moc będzie z Wami ;)

wtorek, 23-06-2020, 15:43 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 31
Wznawiamy zajęcia lekkoatletyczne na boisku Orlik

  Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z lekkoatletyki, które odbywają się  w każdy poniedziałek  o godz.17.00 na boisku Orlik w Goworowie.

Zajęcia prowadzi lekkoatletka Natalia Nowak.

Są one świetnym sposobem, aby zmobilizować siebie bądź dziecko do kontaktu ze sportem i regularnych ćwiczeń.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6 – 16 lat

6-10- lat o godz. 17.00

11-16 lat o godz 18.15

 

 

Zajęcia będą się odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii!

 

Zajęcia sfinansowane ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goworowie.

poniedziałek, 22-06-2020, 07:54 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 240
Papież, który zmieniał świat i ludzkie serca

Jeśli spotkaliście na swojej drodze papieża Jana Pawła II, uczestniczyliście w audiencji, pielgrzymce lub  we mszy świętej przez niego celebrowanej, napiszcie o tym do nas.

W swoich wspomnieniach podzielcie się tym, jak to spotkanie wpłynęło na Wasze życie, co czuliście, co wywarło na Was największe wrażenie. Mile widziane zdjęcia.

Z nadesłanych wspomnień powstanie publikacja z okazji obchodów 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, papieża św.Jana Pawła II.

Wspomnienia, zdjęcia i wypełnioną klauzulę wysyłajcie na maila Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie: goksirgoworowo@op.pl

Czekamy do końca lipca 2020r.

Zgoda uczestnika na PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH pobierz tutaj

czwartek, 18-06-2020, 12:11 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 59
GOKSiR’ owy punkt pomocy dla studentów!

UWAGA STUDENCI!

GOKSiR’ owy punkt pomocy rozszerza swoją działalność! Już niedługo czeka Was obrona prac dyplomowych. W tym roku obrona ta odbywać się będzie w trybie on-line, dlatego Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie Wam pomoże ! Zapewnimy dla Was potrzebny sprzęt w postaci : stałego łącza internetowego, komputerów, kamerek, mikrofonów, ekranów, rzutników itp. oraz zadbamy o odpowiednie warunki aby sprawnie, w ciszy i spokoju udało Ci się obronić pracę.

Więcej informacji w GOKSiR w Goworowie.
Tel : 29 761 52 46

czwartek, 18-06-2020, 10:03 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 113
Przedsięwzięcie ISKRA dla miejscowości z Gminy Goworowo

Informujemy, że w dniu 2 czerwca 2020 roku Rada Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” dokonała oceny wniosków złożonych w naborze nr I/2020/G w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”,  w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, przedsięwzięcie ISKRA – Inicjatywy w Społecznościach Kształtujące Rozwój ich Aktywności. W ramach naboru do biura LGD wpłynęło łącznie 24 wnioski. Wszystkie zostały wybrane do dofinansowania. Działania wskazane we wnioskach mieszczą się w zakresie objętym LSR i dotyczą:

  • organizacji wydarzeń integrujących społeczności danej miejscowości (5 grantów);
  • cyklicznych spotkań integrujących społeczność danej miejscowości (3 granty);
  • wyposażenie istniejących miejsc służących integracji społeczności danej miejscowości (16 grantów).

W ramach planowanych zadań grantowych zostanie wsparte 11 miejscowości z obszaru działania LGD z naszej gminy tj. : Pasieki, Wólka Kunińska, Żabin, Lipianka, Szczawin, Rębisze Kolonia, Czernie, Jawory Stare, Kunin, Kobylin, Kaczka.

Gratulujemy wszystkim Grantobiorcom.

W następnym etapie wszystkie zadania zostaną przekazane wraz z projektem grantowym LGD do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego celem dalszej weryfikacji. Podpisanie umów o powierzenie grantów z Grantobiorcami planowane jest na przełomie grudnia 2020 r. i stycznia 2021 r.

 

Źródło : http://zascianekmazowsza.pl/__trashed-4/

wtorek, 16-06-2020, 11:35 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 39
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011