Gmina Goworowo

dziś jest: 22 sierpnia 2019
Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Informacja dla uczestników wyjazdu w góry

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie zaprasza na wycieczkę krajoznawczą w Tatry.

W programie: Sarnia Skała, Zakopane, Czerwone Wierchy, spływ pontonami po Dunajcu, wjazd na Palenicę, Szczawnica.

7 – 8 – 9 września 2019r.                 Cena 450 zł/os.

(sobota-poniedziałek)

 

Wyjazd w piątek o godz. 23.30 z Ostrołęki, godz. 24.00 spod GOKSiR w Goworowie, powrót we wtorek ok. godz. 3.00). W dniu przyjazdu otrzymamy śniadanie i suchy prowiant, kwaterujemy się i ruszamy na szlak. Proszę zabrać strój kąpielowy.

Cena zawiera: nocleg i wyżywienie, usługę przewodnicką, przejazd, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW.

Zapisy, informacje, wpłaty: GOKSiR w Goworowie, ul. Szkolna 16a, Tel. 29 76 15 246, kontakt: Agata Majk

wtorek, 20 Sierpień 2019, 10:06 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 12
Gwiazdy dla Goworowa!

Specjalnie dla Was! 15 września podczas „Pożegnania lata – Dożynki” wystąpią:

Godz. 18:00 Kabaret FIFA RAFA.

Młoda formacja prezentująca humor uniwersalny dla widzów w każdym wieku. Poruszają w skeczach problemy życia codziennego z nutką absurdu, ukazując  przy tym rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Na swoim koncie mają ponad 45 nagród.

 

 

 

 

Godz. 19:00 Zespół FARBA.

Zespół w czteroosobowym składzie, początkowo grający i tworzący muzykę rock. Z czasem do swojej twórczości zaczęli dodawać elementy elektro popu. Ich pierwszy i największy przebój to piosenka pt. ,,Chcę tu zostać”. https://www.youtube.com/watch?v=yihUfPJ_WiY

poniedziałek, 19 Sierpień 2019, 15:52 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 38
50 tys. dla naszych organizacji

W czwartek, 1 sierpnia w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Zaścianek  Mazowsza” w Troszynie, reprezentanci organizacji pozarządowych podpisali umowy na realizację działań w ramach przedsięwzięcia ISKRA – Inicjatywy w Społecznościach Kształtujące Rozwój ich Aktywności. Gminę Goworowo reprezentowali: Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny oraz Stowarzyszenie osób i rodziców osób niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią”. W sumie do gminy Goworowo trafiło 50 tys. zł. Granty będą realizować: „Ponikiewianki” z Ponikwi Dużej, „ZaRadne Kruszewianki” z Kruszewa, „Jesteśmy Betanią” z Czarnowa, GOKSiR w Goworowie oraz jego filia – świetlica „Info bank” w Brzeźnie. W swoich świetlicach, remizach, klubach będą oferować wydarzenia z wykorzystaniem zakupionych akcesoriów do gier i zabaw integracyjnych, sprzętu muzycznego czy wyposażenia kuchni.
Ale za nim uzyskali granty na realizację swoich projektów, grupy inicjatywne otrzymały szereg godzin szkoleniowo – doradczych, po których przystąpili do wypełniania formularza wniosku o uzyskanie grantu. Cierpliwie poczekali na etap rozstrzygnięcia i już z pełną parą ruszyli do działania.

inf. opr. Agata Majk

zdj. LGD

piątek, 09 Sierpień 2019, 19:20 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 29
Zobaczcie kto tworzy gminne dożynki

Wójt Gminy Goworowo zaprosił do współorganizacji rolniczego święta organizacje działające na terenie gminy Goworowo. Podczas wspólnego spotkania swój udział zadeklarowały koła  gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i kluby seniora. To one będą prezentować dorobek swoich małych wspólnot, a tym samym sprawią, że ten dzień będzie pełen atrakcji i sportowych emocji. Sportowych, bo w tegorocznym Turnieju Aktywnych Społeczności weźmie udział 13 lokalnych organizacji.  Czekamy na potwierdzenie udziału gości z sąsiednich gmin. Nagrody dla aktywnych społeczności ufundowali Stowarzyszenie „Sąsiad” i Powiat Ostrołęcki.

Jeśli chcecie im pomóc, dołączcie do nich. Stwórzcie razem moc dobrej zabawy.

Kibicujcie kołom gospodyń wiejskich z: Żabina, Kobylina, Szczawina, „Kaczeniacy” z Kaczki, „Dziewczyny jak maliny” z Brzeźna, Czernia, „Ponikiewianki” z Ponikwi Dużej, „Stokrotki” z Cisku, Klubom seniora: „Rozmaryn” z Szarłatu, „Jesienne kwiaty” z Goworowa, „Szlachetne serca” z Kunina, Stowarzyszeniom: „Sąsiad”, „Jesteśmy Betanią”.

Do zobaczenia 15.09.2019 r. na placu parafialnym przy kościele.

Organizatorzy: Wójt Gminy Goworowo, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Sąsiad”, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Powiat Ostrołęcki.

piątek, 09 Sierpień 2019, 19:14 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 101
Warsztaty kulinarne w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance

Za nami kolejne wakacyjne spotkanie dla dzieci, które odbyło się w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.
Warsztaty kulinarne to cudowne doświadczenie i wspaniała zabawa. Instruktorka w OER, próbowała zainspirować uczestników do kuchennych eksperymentów. Wspólnie przygotowali placki z cukinii i ziemniaków.
Następnie odbyły się warsztaty techniczne. Z niepotrzebnych puszek dzieci przygotowały mały gadżet ogrodowy, który przyda się podczas wakacyjnego grilowania. Powstały oryginalne pojemniki na sztućce.
Wspaniała zabawa, mnóstwo radości, taniec i gimnastyka w jednym. Tak pokrótce można scharakteryzować zajęcia ZUMBA.
To był udany dzień, o czym świadczą uśmiechnięte buzie dzieci 

piątek, 09 Sierpień 2019, 10:04 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 42
Rowerem przez Lipiankę!

Podróżowanie rowerem to ogromna radość. Niezależnie od tego czy w pojedynkę, czy w grupie, zawsze z wyprawą taką wiąże się wiele wspomnień i przeżyć. Często przechodzimy lub przejeżdżamy autem nie zwracając uwagi na to, co kryje się za wysokim murem, za ścianą gęstego lasu czy za wzniesieniem. Zachwycamy się tym, co zobaczymy w trakcie wyjazdów, a nie doceniamy i pomijamy to, co ma do zaoferowania nasza okolica.
Instruktorki GOKSiR w Goworowie zabrały dzieci na wycieczkę rowerową nad rzekę Narew w Lipiance. Chciały im w ten sposób uświadomić, że warto poznawać uroki swojej małej ojczyzny.
Nad rzeką dzieci zregenerowały siły grając w gry planszowe oraz pijąc sok jabłkowy domowej roboty.
Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni, ale jednogłośnie stwierdzili, że zwiedzanie rowerem jest przyjemne, a z siodełka rowerowego widać znacznie więcej i lepiej.

czwartek, 08 Sierpień 2019, 15:16 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 55
Zaproszenie do współorganizacji Dożynek

Szanowni dyrektorzy instytucji, organizacji, przedsiębiorstw,

Wójt Gminy Goworowo w imieniu Organizatorów

zaprasza do uczestniczenia w imprezie „Pożegnanie lata – Dożynki 2019”,

która odbędzie się 15  września  2019 r.

na placu parafialnym  przy kościele.

 

            Zachęcam do współorganizacji święta rolników poprzez zorganizowanie stoiska informacyjnego o działalności Państwa jednostki.

            Odwiedzający stoisko informacyjne będą mogli zapoznać się szczegółowo z ofertą Placówki. Państwa obecność znacznie uatrakcyjni program obchodów święta rolników, a tym samym stworzy okazję do zapromowania produktów, usług, pozyskania klientów.

            Szczegółowych informacji udziela przedstawiciel Organizatora Agata Majk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, tel. 29 76 15 246.

            Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam do udziału w imprezie „Pożegnanie lata – Dożynki 2019” w Goworowie, jednocześnie dziękuję za współpracę przy organizacji ubiegłorocznej uroczystości dożynkowej.

                                                                                                       Z poważaniem

                                                                                                         Wójt Gminy Goworowo

                                                                                                              Piotr Kosiorek

sobota, 27 Lipiec 2019, 10:13 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 48
Zaproszenie na spotkanie w sprawie organizacji tegorocznych Dożynek

     Szanowni Sołtysi, Prezesi, Przewodniczący organizacji pozarządowych, grup nieformalnych działających w gminie Goworowo,

 

      Wójt Gminy Goworowo oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie zapraszają na spotkanie organizacyjne dotyczące imprezy „Pożegnanie lata – Dożynki 2019”.

      Dożynki to święto wszystkich mieszkańców Naszej gminy a szczególnie rolników, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Chcielibyśmy, żeby Państwo czynnie się w nie włączyli, aby stały się okazją do wspólnego kultywowania pięknych wiejskich tradycji oraz wyrażenia szacunku dla pracy rolnika. Pragniemy omówić z państwem formę i przebieg uroczystości dożynkowych. Bardzo liczymy na państwa współpracę, uwagi, pomysły. Bardzo zależy nam, aby społeczność Waszych wsi i stowarzyszeń włączyła się w przygotowanie i uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu.

Spotkanie odbędzie się 31.07.2019 r. (środa) o godz. 10.00 w sali GOKSiR w Goworowie, ul. Szkolna 16a.

Do zobaczenia.

Z poważaniem

Wójt Gminy

Piotr Kosiorek

sobota, 27 Lipiec 2019, 10:06 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 43
Seniorzy zdobywają nowe umiejętności

W Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance rozpoczęła się realizacja projektu „Seniorzy – pasjonaci życia”. Jak sama nazwa mówi odbiorcami działań są seniorzy z gminy Goworowo. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi oraz dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego, seniorzy zdobędą umiejętności posługiwania się komputerem, podstaw języka angielskiego. Zaplanowane są także międzypokoleniowe warsztaty artystyczne, wieczornica oraz tańce integracyjne i narodowe. W ofercie projektu są także zajęcia sportowo – relaksacyjne. Projekt zakończy się wyjazdem krajoznawczym.

W środę odbyły się pierwsze zajęcia komputerowe, a w piątek seniorzy poznawali zwroty grzecznościowe w języku angielskim.

Jeśli chcecie dołączyć do grupy seniorów, zgłoście się do GOKSiR w Goworowie – partnera projektu, Tel. 515136617.

poniedziałek, 22 Lipiec 2019, 16:08 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 99
Zapraszamy na warsztaty lepienia

Zapraszamy na warsztat lepienia i zdobienia donic ogrodowych.

Jeśli pogoda dopisze, warsztaty odbywać się mogą na zewnątrz w ciepłym słońcu z kubkiem dobrej kawy w dłoni. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Czekamy na dużych i małych mieszkańców naszej gminy oraz Waszych gości.

Do zobaczenia w najbliższą środę o godz. 12 w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Informacje: instruktor w OER w Lipiance tel. 500657533

 

 

poniedziałek, 22 Lipiec 2019, 11:46 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 82
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011