Gmina Goworowo

dziś jest: 22 września 2021
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Pożegnanie lata-Dożynki 2021

Dożynki, to święto plonów, podczas którego dziękujemy za ukończenie żniw i prac polowych. W Gminie Goworowo odbyły się 19 września 2021r. Tradycyjnie rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac, gdzie odbywała się  część rozrywkowo-kulturalna. Wójt Gminy Goworowo, Piotr Kosiorek otwierając Dożynki w szczególności  podziękował rolnikom naszej gminy za trud włożony w pracę na roli i wręczył medale „Zasłużony dla Rolnictwa” nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, o które wnioskował.

środa, 22-09-2021, 12:43 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 26
Zgłoszenia ruszyły! Widzimy się w Lipiance!

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu organizacji pozarządowych w Lipiance w dniach 9 – 10 października 2021 roku.

Spotkanie to dwudniowe wydarzenie obejmujące edukację, wymianę doświadczeń, wzajemne wsparcie i integrację sektora społecznego północno-wschodniego Mazowsza.

W programie wydarzenia pojawią się tematy związane z prowadzeniem i udziałem w konsultacjach społecznych, funkcjonowaniem rad pożytku publicznego, przyszłym okresem programowania. Drugi dzień spotkania dotyczyć będzie metody KLANZY tj. metod integracyjnych w pracy z grupą, w tym rozwijania umiejętności organizacji sytuacji początkowych w grupie, prowadzenia dyskusji, prowadzenia zabaw integracyjnych, ruchowych, muzycznych, organizowania imprez dla dużej grupy, zabaw z chustą, pozyskiwania informacji zwrotnej.

Miejsce spotkania: Ośrodek Edukacji Regionalnej w Lipiance, Lipianka , 07-440 Goworowo.

Szczegółowy program: już wkrótce.

REKRUTACJA:

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy najpóźniej do dnia 26 września 2021 roku. O zakwalifikowaniu się do udziału w spotkaniu decyduje poprawnie wypełniony i przesłany formularz zgłoszeniowy, następnie kolejność zgłoszeń. Przy czym z jednej organizacji będą kwalifikowane maksymalnie dwie osoby, a każda kolejna osoba z danej organizacji będzie wpisywana na listę rezerwową i dopiero w przypadku wolnych miejsc będzie kwalifikowana do udziału w wydarzeniu. Biuro projektu, po otrzymaniu zgłoszenia, skontaktuje się z Państwem telefonicznie i poinformuje o wyniku rekrutacji. Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy – wypełnij.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator gwarantuje profesjonalnych trenerów, wyżywienie oraz nocleg .
Dojazd na miejsce szkolenia pozostaje w zakresie uczestników.

czwartek, 16-09-2021, 11:18 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 29
„Pożegnanie lata Dożynki 2021r.”

czwartek, 16-09-2021, 08:03 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 111
Festyn Rodzinny „Akcja -Animacja” w Rębiszach Kolonia

czwartek, 02-09-2021, 14:33 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 112
Szkolenia dla organizacji społecznych!!
Informujemy o nowej ofercie skierowanej do przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zachęcamy do skorzystania z doradztwa, szkoleń, mapy aktywności społecznych, czy wzięcia do udziału w spotkaniu organizacji w Lipiance (Ośrodek Edukacji Regionalnej).
Szczegółowe informacje dostępne są w poście i na stronach partnerów projektu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”, LGD „Zielone Sioło”, Projekt Radomir, Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny.
Trwa rekrutacja uczestników doradztwa i szkoleń, a już wkrótce rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w spotkaniu w Lipiance.
Kontakt z biurem projektu: ul. Polna 15, 07-405 Troszyn, e-mail, lgd@zascianekmazowsza.pl, tel. 297671825 lub 516-390-097
Do zobaczenia
czwartek, 02-09-2021, 13:34 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 57
ZUMBA!

poniedziałek, 30-08-2021, 11:03 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 313
Komunikat dla podróżujących w góry z GOKSiR

Uwaga! Uwaga!

Jedziemy w Tatry, Gorce i Beskid Żywiecki.

Wyjazd: 27.08 piątek. godz. 23.20 – parking przy sklepie E. Lecrec w Ostrołęce

Godz. 24:00 – parking przy GOKSiR w Goworowie

Powrót: 31.08 ok. godz. 3.

 • W ośrodku noclegowym  dostępny jest aneks kuchenny z lodówką i czajnikiem. Ręczniki we własnym zakresie.
 • Proszę zwrócić uwagę, że na przyjazd (sobota) – mamy wykupione śniadanie, więc nie ma potrzeby zabierania plecaka kanapek. W restauracji będzie można skorzystać z porannej toalety, przebrać się.
 • Nie ma suchego prowiantu serwowanego przez Ośrodek wypoczynkowy. Organizator zapewni wodę mineralną i batoniki.
 • W odległości ok. 4 km od ośrodka wypoczynkowego usytuowany jest Kompleks Term „Bukowina Tatrzańska” – baseny zewnętrzne. Dla chętnych we własnym zakresie podaję cennik i zarazem przypominam o zabraniu zestawu kąpielowego.
 • Proszę o zapewnienie sobie środków ochrony osobistej.
 • Koniecznie zabierzcie do plecaka: okrycie głowy, kremy z dużym filtrem, dobre skarpety, twarde obuwie, plastry opatrunkowe, płaszcz przeciwdeszczowy …
 • Jeśli posiadacie Kartę Dużej Rodziny to proszę wziąć ze sobą.
 • Pakiety godzinowe na termach

Jeśli będzie nas min. 15 osób, to wtedy za 2,5 godz zapłacimy:

Dorośli – 50 zł

Młodzież 13-16 lat – 44 zł

Dzieci do lat 13 – 36 zł

Pozdrawiam i życzę mnóstwa wrażeń.

 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie

Agata M.

wtorek, 24-08-2021, 12:22 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 99
15 sierpnia – ważne święta!

Dla Kościoła katolickiego jest to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W konstytucji apostolskiej czytamy: „Niepokalana Matka Boża zawsze dziewica Maryja, ukończywszy swoje ziemskie życie, została wzięta do chwały nieba z duszą i ciałem”.

Powszechnie święto to znane jest nam jako Matki Boskiej Zielnej, opiekunki bujnej roślinności i zbiorów. Przynosimy do świątyni własnoręcznie robione wianki oraz bukiety zrobione najczęściej z ziół, zbóż, polnych kwiatów. Kapłan odmawia nad nimi modlitwę błogosławieństwa i tak dopełnia się obrzęd uświęcenia ludzkiego trudu. Zwyczaj poświęcania tego dnia kwiatów, ziół i plonów zbóż, zgodnie z tradycją ma chronić domowników przed chorobami i nieszczęściem.

15 sierpnia jest też kluczową datą dla wszystkich pielgrzymujących. To właśnie ten dzień jest kresem trudów i wyrzeczeń tysięcy osób zmierzających pieszo do Częstochowy, gdzie odbywają się główne uroczystości związane z tym świętem.

Kolejne święto ważne dla naszego państwa – Święto Wojska Polskiego. Obchodzone w Polsce co roku od 1992r. Ustanowiono je na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Wielu historyków uważa ją za jedną z najważniejszych w dziejach świata, gdyż zwycięstwo Polaków pozwoliło powstrzymać sowiecką inwazję na całą Europę środkową. Z tej okazji w wielu miejscowościach odbywają się różnego rodzaju uroczystości i defilady oraz oddawana jest cześć poległym wówczas żołnierzom.

„Jednym z ważnych fragmentów Bitwy Warszawskiej było zdobycie 15 sierpnia przez kaliski 203. Pułk Ułanów sztabu 4. Armii sowieckiej w Ciechanowie, a wraz z nim – kancelarii armii, magazynów i jednej z dwóch radiostacji służących bolszewikom do utrzymywania łączności z dowództwem w Mińsku. Szybko podjęto decyzję o przestrojeniu polskiego nadajnika na częstotliwość sowiecką i rozpoczęciu zagłuszania nadajników wroga, dzięki czemu druga z sowieckich radiostacji nie mogła odebrać rozkazów. Warszawa bowiem na tej samej częstotliwości nadawała przez dwie doby bez przerwy fragmenty Pisma Świętego i inne przypadkowo dostępne teksty. Brak łączności praktycznie wyeliminował więc 4. Armię z bitwy o Warszawę.”

(źródło:dzieje.pl)

inf.A.M.

niedziela, 15-08-2021, 18:32 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 84
Na pierogi do Żabina !!

… Żabin z tego słynie, że lepią pierogi najlepsze w gminie :)

Pierwsza edycja w 2020 r. pokazała, że można przygotować pierogi na sto sposobów. Gospodynie wykazały się kreatywnością i pokazały, że ich dania są nie tylko pożywne ale i smaczne. Zapraszamy przedstawicieli organizacji działających społecznie z terenu powiatu ostrołęckiego do zaprezentowania w konkursie pierogów.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w „pierogowym” spotkaniu?

 • zgłosić 2 osoby z organizacji
 • przygotować pyszne pierogi
 • przyjechać z potrawą do Żabina
 • świetnie się bawić

Widzimy się 7 sierpnia w Żabinie o godz. 17:00

Zapraszają Was: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Pierożanki” w Żabinie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie. Współorganizator: Powiat Ostrołęcki

Szczegółowy regulamin:

czwartek, 22-07-2021, 12:22 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 218
Mazowieckie Prezentacje Kulturalne w Lipiance

W sobotę 17.07.2021r. odbyły się Mazowieckie Prezentacje Kulturalne w Lipiance.

Podczas tego wydarzenia zaprezentowały swój dorobek  organizacje z terenu powiatu ostrołęckiego:

Koło Gospodyń Wiejskich w Czerniu,

Koło Gospodyń Wiejskich „Ponikiewianki” z Ponikwi Dużej,

Koło Gospodyń Wiejskich „Pokrzywki” z Pokrzywnicy,

Koło Gospodyń Wiejskich z Szczawina,

Koło Gospodyń Wiejskich „Kobylinianki” z Kobylina,

Koło Gospodyń Wiejskich „ Pierożanki” z Żabina,

Koło Gospodyń Wiejskich „Nie ma lipy” z Lipianki.

Warsztaty tańców tradycyjnych z Polski i Europy trwały dwa dni. A poprowadził je tancerz, etnolog i antropolog kultury Piotr Zgorzelski oraz Bogumiła Zgorzelska. Na akordeonie grał oraz śpiewał Robert Lipka.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia: OSP LIPIANKA WOLONTARIUSZE 😊

Zadanie pod nazwą „Mazowieckie prezentacje kulturalne” zostało sfinansowane przez Powiat Ostrołęcki, a jego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Sąsiad”.

poniedziałek, 19-07-2021, 15:22 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 134
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011