Gmina Goworowo

dziś jest: 27 czerwca 2019
Imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy
Wakacyjna oferta GOKSiR

Przedstawiamy wakacyjną ofertę ” WAKACJE Z GOKSiR ”

Ponadto codziennie czeka na Was stół do tenisa, sala komputerowa i plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki.

Ilość miejsc na każde zajęcia ograniczona.

Więcej informacji na naszej stronie www.goksirgoworowo.pl lub facebook

Tel. kontaktowy:  29 761 5246

wtorek, 25 Czerwiec 2019, 12:46 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 31
Gramy na rockowo na nowym placu targowym. Do zobaczenia!

sobota, 22 Czerwiec 2019, 09:28 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 22
Zobacz Goworowo w 3D i retro fotografii!

Takiej wystawy jeszcze nie było w Goworowie.

W poniedziałek, 24 czerwca zapraszamy na wystawę zdjęć trójwymiarowych, na których zobaczycie nasze małe Goworowo. Wystarczy przyjść do Urzędu Gminy w Goworowie na godz. 12:00, dostaniecie specjalne okulary i już można będzie zobaczyć w 3D.

Kolejna propozycja.

Tego samego dnia udamy się na spacer po Goworowie z retro fotografią. Przygotowaliśmy kilka fotografii Goworowa sprzed lat wydrukowanych na specjalnej folii. Ta technika pozwoli zobaczyć, jak zmieniła się miejscowość.

Zapraszamy. Przyjdźcie koniecznie.

Poniedziałek, 24 czerwca, godz. 12:00

Urząd Gminy Goworowo

Do zobaczenia

Realizatorem projektu „Goworowo w trzech wymiarach” są: Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny w partnerstwie z PHU Bursztyn Anna Sadowska i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Zrealizowany przy współfinansowaniu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

inf. Agata Majk – Koordynator projektu

piątek, 21 Czerwiec 2019, 11:07 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 25
Kunin – 43 Rocznica Kapłaństwa ks. Proboszcza Józefa Kacperskiego

KAPŁAN – to on w imieniu Boga przyjmuje nas do wspólnoty wierzących, on uczestniczy we wszystkich sakramentach od chrztu świętego po sakrament chorych – przez bierzmowanie, pokutę, Eucharystię i sakrament małżeństwa. Przez cały czas obecny jest w naszym życiu, jest świadkiem naszych radości, sukcesów, wszelkich życiowych porażek, udziela nam rad i czasami napomina. We wszystkich momentach naszego życia Chrystus przychodzi do nas za pośrednictwem kapłana.

6 czerwca 2019r. uczestniczyliśmy we Mszy Świętej koncelebrowanej przez siedmiu kapłanów, którzy dziękowali Bogu za 43 lata posługi kapłańskiej. Jednym ze świętujących rocznicę kapłanów był  Ksiądz Proboszcz Józef Kacperski. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuninie przygotowali oprawę liturgiczną Mszy Świętej, a następnie przedstawili program słowno-muzyczny pt. „Zamyślenia o kapłaństwie”. Były życzenia od uczniów, pracowników szkoły, samorządowców, strażaków, Klubu Seniora i wspólnot parafialnych.

środa, 12 Czerwiec 2019, 12:26 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 126
Kunin – Dzień Dziecka profilaktycznie i na sportowo

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole miały na celu promowanie zdrowego stylu życia. Impreza odbyła się 3 czerwca 2019r. na boisku szkolnym we współpracy z rodzicami, a także zaproszonymi gośćmi.

Na rozgrzewkę zumbę poprowadził pan Ireneusz Pepłowski. Następnie odbyły się zawody w biegach sprinterskich w czterech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali medale, a najlepsi dodatkowo zostali wyróżnieni złotymi pucharami.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokaz przybyłej do szkoły Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuninie. Najmłodszym czas umiliły skoki na trampolinie.

środa, 12 Czerwiec 2019, 12:15 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 146
Kunin – Wycieczka Do Łomży

Dnia 16 maja 2019 r. dzieci z przedszkola i uczniowie klasy I uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Głównym celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Miś  Tymoteusz” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci  oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój, podobnie jak zabawa i książka.

Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się, i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera Tymoteusza.

Wyjazd do  teatru wzbudził w dzieciach wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy na twarzach i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Jedną z atrakcji wycieczki była wizyta w Papugarni. Dzieci podziwiały przepiękne papugi duże i małe, i słuchały ich głośnego „gadania”. Oswojone ptaki siedziały dzieciom na głowie, na rękach i ramionach.

Spotkanie z papugami było niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Sali Zabaw „Mrowisko”. Tam czekało na dzieci wiele ciekawych atrakcji. Pobyt w sali zabaw pozwolił  doskonalić sprawność fizyczną dzieci oraz doskonale bawić się w radosnej atmosferze.

Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Tekst: Anna Kozłowska

 

 

 

 

środa, 12 Czerwiec 2019, 11:57 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 38
Kunin – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie Na Wsi”

Wielki sukces osiągnęła Dominika Kozłowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Kuninie, która wykonała pomysłową pracę plastyczną techniką kolaż i zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi”.

Głównym organizatorem konkursu na Mazowszu był Oddział Regionalny KRUS w Warszawie. Tegoroczna edycja, przebiegająca pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.Celem konkursu była popularyzacja pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz poszerzanie ich wiedzy na temat bezpieczeństwa na terenach wiejskich.

Laureatka odebrała pamiątkowy dyplom oraz atrakcyjną nagrodę rzeczową.

Dominice serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.

Tekst Sylwia Zięba

środa, 12 Czerwiec 2019, 11:53 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 36
Goworowo na Rockowo

 

 

Zapraszamy amatorskie zespoły, grające muzykę wyłącznie na żywo do udziału w festiwalu muzyki rockowej „Goworowo na Rockowo”.
Kartę zgłoszeniową można wysłać drogą mailową, pocztą lub złożyć w GOKSiR w Goworowie, nie później niż 15 czerwca 2019r.

 

Regulamin i karta zgłoszenia

wtorek, 11 Czerwiec 2019, 13:11 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 77
Warsztaty z Genialnym Umysłem

Czas na kolejne wydarzenie z życia młodzieżowego projektu „Goworowo w trzech wymiarach”.  Zapraszamy młodzież na spotkanie ze zwycięzcą programu telewizyjnego „Genialny Umysł”.  Tomasz Bielawski opowie Wam o pasji do stereoskopii, wspólnie zrobicie zdjęcia Goworowa w technice 3D. Potem z powstałych anaglifów przygotujemy wystawę fotografii w 3D. Obejrzeć ją można będzie w specjalnych okularach. Już wkrótce zapraszamy na otwarcie wystawy.

Goworowo w 3D? Takiego jeszcze nie widzieliście!

Do zobaczenia 15 czerwca (sobota) o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Realizatorem projektu są: Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny w partnerstwie z PHU Bursztyn Anna Sadowska i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Zrealizowany przy współfinansowaniu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

środa, 05 Czerwiec 2019, 16:01 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 50
Festyn w Pasiekach

W 27.05.2019r. do Szkoły Podstawowej w Pasiekach zawitały całe rodziny. Powodem całego zdarzenia był festyn rodzinny, którego organizatorami była Rada Rodziców, uczniowie oraz Rada Pedagogiczna.

Okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej był Dzień Matki i Dzień Taty. Organizatorzy postanowili połączyć te dwa ważne dni w jeden i spędzić go wspólnie z całymi rodzinami. Pogoda tego dnia była idealna, frekwencja dopisała, dzięki temu uczestnicy mogli miło spędzić czas korzystając z przygotowanych atrakcji.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitał dyrektor szkoły Adam Grabowski i zaprosił do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Przedszkolacy i uczniowie z klas I-VIII zaprezentowali wiersze, piosenki, inscenizacje oraz życzenia, które dedykowane były dla mam i tatusiów.

Po części artystycznej, uczniowie oraz Rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Organizacją poczęstunku zajęli się niezawodni rodzice naszych dzieci, którym bardzo dziękujemy.

wtorek, 04 Czerwiec 2019, 08:15 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 85
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011