Gmina Goworowo

dziś jest: 25 listopada 2020
Imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM WOŚP !

10 stycznia 2021r. po raz kolejny w naszej gminie, odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Goworowie. W tym roku ” GRAMY Z RADOŚCIĄ ” dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy !

Sztab Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie poszukuje wolontariuszy!

Jeśli ktoś z Was, chciał by pomóc podczas 29. finale to ułatwimy Wam rekrutację!

Aby zostać wolontariuszem wystarczy kilka prostych kroków!

Oczywiście szukamy osób odpowiedzialnych i sumiennych!

Poniżej znajduje się ANKIETA WOLONTARIUSZ 29. FINAŁU WOŚP. Ankietę należy wypełnić i dostarczyć do GOKSiR w Goworowie do 4 grudnia 2020r.

ankieta-wolontariusza-29-finalu (1)

Regulamin wolontariusza

regulamin-wolontariusza-29-finalu

Więcej informacji i wskazówek w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. tel : 29 761 52 46

 

 

środa, 25-11-2020, 09:49 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 36
Zgłoś swoją organizację!

Mapa Aktywności Społecznych ciągle wzbogaca się o nowe organizacje, a wśród nich podmioty z terenu gminy Goworowo: Stowarzyszenie Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Jesteśmy Betanią”, Ochotnicza Straż Pożarna w Goworowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Ponikiewianki” w Ponikwi Dużej, Ochotnicza Straż Pożarna w Ponikwi Dużej, Uczniowski Klub Sportowy TROPS w Goworowie, ZaRadne Kruszewianki z Kruszewa, Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Sąsiad”, Klub Sportowy Orz Goworowo, Koło Gospodyń Wiejskich „Nie ma lipy” w Lipiance, itd.

Zobacz, kto z naszych wspólnych znajomych jest na mapie http://www.mapaaktywnoscispolecznych.pl/

Jeśli Twoja organizacja jeszcze nie zaznaczyła obecności na mapie aktywności społecznych Północno – Wschodniego Mazowsza, to wystarczy kliknąć w ten link http://www.mapaaktywnoscispolecznych.pl/dodaj-organizacje/ , wpisać kilka podstawowych danych, zatwierdzić regulamin i wysłać zgłoszenie.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji służą pomocą przy zgłoszeniu Twojej organizacji, zadzwoń – 297615246, zrobimy to „od ręki”.

piątek, 20-11-2020, 11:12 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 18
Dla Was te życzenia!

piątek, 20-11-2020, 09:20 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 38
Ojcowie polskiej Niepodległości

Polska niepodległość ma wielu ojców. W szczególny sposób wyróżniają się dokonania Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego.

Ich zaangażowanie na frontach I wojny światowej, działalność dyplomatyczna, polityczna i społeczna doprowadziły do powstania II Rzeczypospolitej. Wskazanie tylko kilku z grona najbardziej zasłużonych w tym czasie osób jest zawsze pewnym uproszczeniem..

Ojcowie polskiej niepodległości, urodzeni pod różnymi zaborami, różnili się przynależnością społeczną i religijną, reprezentowali różne poglądy polityczne, a mimo to potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu, jakim była niepodległość. Spierali się na wielu płaszczyznach i nie zawsze potrafili ze sobą współpracować. Ale pozostając wiernymi własnym poglądom, wykorzystali sprzyjające okoliczności zewnętrzne, by spełnić marzenia Polaków o wolności.

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://niepodlegla.dzieje.pl/postacie , gdzie znajdziecie dzieje tych sześciu oraz pozostałych bohaterów Polski, które dobrze ilustrują meandry polskiej drogi do niepodległości.

wtorek, 10-11-2020, 14:26 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 107
Konkurs „Ekologiczne rozwiązania w Twojej gminie”

W związku z zaistniałą sytuacją wynikającą z wystąpienia pandemii COVID-19, nie mogliśmy   zrealizować festynu ekologicznego pod nazwą „Dzień Ziemi- Lipianka 2020”.  Wychodząc naprzeciw okolicznościom  mamy dla Was inną alternatywę.

Dla kogo ? Konkurs skierowany jest  dla uczniów klas IV-VI z terenu powiatu ostrołęckiego.

 

Co trzeba zrobić ?  Praca konkursowa ma być pracą techniczno – plastyczną wykonaną samodzielnie w formie albumu przedstawiającego ekologiczne rozwiązania, na terenie swojej gminy, które pomagają chronić środowisko.

Nagrody będą przyznane w trzech kategoriach wiekowych za miejsce I, II, III oraz sadzonki roślin dla wszystkich uczestników.

Ostatecznym terminem złożenia prac jest 13.11.2020 r.

Prace należy składać w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Regulamin konkursu w załączniku.

Więcej informacji tel: 29 761 52 46 – Beata Bednarczyk

R E G U L A M I N K O N K U R S U pdf

poniedziałek, 02-11-2020, 15:14 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 104
W grupie siła!

Wiedzieliście, że jedno zapełnione serce to ok. 130 kg plastikowych nakrętek? Dzięki mieszkańcom gminy Goworowo, udało się uzbierać już pół tony! Korki na bieżąco zostają przekazywane potrzebującym dzieciom. Jednak jest jeszcze wiele osób, które czekają na Waszą pomoc. Przypominamy, że serce znajduję się przy Urzędzie Gminy w Goworowie. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego pomagania!

czwartek, 29-10-2020, 13:12 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 67
Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży

  Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z lekkoatletyki, które odbywają się  w poniedziałki oraz środy o godz.17.00 na  boisku orliku w Goworowie.

Zajęcia prowadzi lekkoatletka Natalia Nowak.

Są one świetnym sposobem, aby zmobilizować siebie bądź dziecko do kontaktu ze sportem i regularnych ćwiczeń.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6 – 16 lat

6-10- lat o godz. 17.00

11-16 lat o godz 18.15

 

Zajęcia będą się odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii!

Zajęcia sfinansowane ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goworowie.

 

wtorek, 27-10-2020, 11:34 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 449
Najpyszniejszy konkurs w regionie

22 października, w Lipiance po raz kolejny odbył się konkurs kulinarny „Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne seniorów”.

Tegoroczna edycja miała odmienną formę, ponieważ wobec obowiązujących restrykcji związanych z pandemią, seniorzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu. Dostarczyli potrawy, które zostały ocenione przez komisję powołaną przez organizatora.

Na konkurs zostało zgłoszonych 40 potraw, w czterech kategoriach. Wyniki przedstawiają się następująco:

czwartek, 22-10-2020, 14:20 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 182
Kto śpiewa, dwa razy się modli

16 października, w kościele parafialnym w Goworowie, odbył się XXIV Festiwal Piosenki Religijnej. Data Festiwalu nie została wybrana przypadkowo. Czterdzieści dwa  lata temu, 16 października, arcybiskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła został nowym papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Bóg pozwolił, aby Karol Wojtyła pełnił swoją posługę wytrwale, z radością i miłością przez prawie 27 lat. W  festiwalu wzięły udział 3 zespoły, 10 solistów oraz p.Jerzy Gromadzki, który poza częścią konkursową uświetnił wydarzenie graniem na harmonijce.

Wszystkim występom przysłuchiwała się komisja w składzie: Agata Majk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie,  Adam Wołosz – muzyk, wokalista, autor tekstów, członek zespołu Droga na Ostrołękę oraz zespołu Zupa Grzybowa,  Radosław Szewczyk – muzyk, instrumentalista, nauczyciel w szkole muzycznej, Ks. Wojciech Kurek  – wikariusz w parafii Goworowo. Komisja wyłoniła najlepszych solistów i najlepsze zespoły spośród wszystkich uczestników i przyznała nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie:

poniedziałek, 19-10-2020, 11:24 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 125
Działasz? Chcesz działać? Skorzystaj z doradztwa!
Zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne aktywne społecznie, w tym KGW z terenu gminy Goworowo na konsultacje z doradcą Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”.
W najbliższy czwartek od godziny 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie będzie można skorzystać z porady m.in. z szeroko rozumianego zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych, pozyskiwania środków finansowych na działania społeczne oraz zarządzania finansami w organizacjach pozarządowych, zasad prowadzenia dokumentacji księgowej.
Dyżurować będzie Pani Anna Tyszka – od 10 lat dyrektor biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”, uczestniczka Programu „Doradcy lokalni Fimango”  https://frso.pl/doradcy-lokalni/ , doradczyni w ramach Ambasadorstwa Programu Mazowsze Lokalnie http://mazowszelokalnie.pl/ambasadorzy-fio-mazowsze-lokalnie/.
Prosimy o zgłoszenie chęci skorzystania z porady pod numerem tel. 297615246 – kontakt: Agata M.
wtorek, 13-10-2020, 11:21 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 67
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011