Gmina Goworowo

dziś jest: 10 grudnia 2019
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Międzypokoleniowe wydarzenie w Brzeźnie

… to KOLOROWY FESTIWAL MIKOŁAJKOWY!

Zapraszamy mieszkańców gminy Goworowo oraz Waszych Gości na premierę filmu z udziałem naszych mieszkańców. A co jest jego tematem? Tego dowiecie się już w najbliższą sobotę. Proszę przyjść do świetlicy „Info bank” w Brzeźnie, na godz. 12.00. Zobaczycie także wystawę zdjęć grupy międzypokoleniowej. Grupa ta przygotowała teleturniej wzorowany na telewizyjnej „Familiadzie”. Najmłodsi ucieszą się z festiwalu kolorów i malowania twarzy.

Do zobaczenia w sobotę, 7 grudnia o godz. 12.00 w świetlicy w Brzeźnie.

Zapraszają: Stowarzyszenie Praktyków Dramy „Stop – Klatka” oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Udział jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

inf.opr. A Majk

czwartek, 05-12-2019, 22:03 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 84
iTeatr w Szkole Podstawowej w Kuninie

Najwyższym stopniem rozwoju cywilizacji jest teatr.  

Jacek Dukaj

Czy fajnie jest oglądać i przeżywać sztukę teatralną? Pewnie, że tak! Zwłaszcza w towarzystwie swoich koleżanek i kolegów z klasy oraz wtedy, gdy teatr jest w szkole.
20 listopada 2019 roku dzieci z klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Kuninie uczestniczyły w  iTeatrze TVP. iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych transmitowanych na żywo, realizowanych przy wsparciu ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy widzów.

środa, 04-12-2019, 13:04 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 34
Spotkanie z szefem kuchni

W dniu 2 grudnia w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach odbyło się  spotkanie z SZEFEM KUCHNI dla klas 1-3.  Kucharz przybliżył dzieciom tajniki swojego zawodu. Uświadomił im, że do zadań kucharza, czy szefa kuchni należy wiele obowiązków, a osiągnięcie sukcesu w gastronomii to lata ciężkiej pracy, zdobywania doświadczenia, czasami poświecenia. Dzieci wzięły udział w quizie kulinarnym polegającym na odgadywaniu nazw prezentowanych warzyw i owoców, które były głównym tematem warsztatów. 

środa, 04-12-2019, 11:53 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 43
Warsztaty malowania bez użycia pędzla w świetlicy w Brzeźnie

 

Zapraszamy na warsztaty malowania bez użycia pędzla, które odbędą się 28.11.2019r. o godzinie 15.00  w świetlicy INFO BANK w Brzeźnie.

 

czwartek, 28-11-2019, 09:54 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 35
Wieczór pełen wróżb i magii w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance

W naszym Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance nie brakuje okazji do wspólnych zabaw.
27 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa czyli „ wieczór pełen wróżb i magii”.
Dzieci mogły poznać swoją przyszłość tą bliską i tą daleką kim będą w przyszłości .
Wśród atmosfery tańca i zabaw znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lipiance.

czwartek, 28-11-2019, 09:42 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 68
Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia realizuje w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie warsztaty kulinarne.

Warsztaty kulinarne dla dzieci w wieku szkolnym realizowane są przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Zadanie finansowane jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Warsztaty mają na celu nabywanie praktycznej wiedzy z zakresu prawidłowych nawyków żywieniowych. Do końca roku zostaną przeprowadzone warsztaty, które obejmą ponad 800 dzieci.
Zdrowie jest naszym najcenniejszym skarbem i powinniśmy o nie dbać niezależnie od wieku. Tymczasem badania potwierdzają, że m.in. niewłaściwe nawyki żywieniowe i brak ruchu sprzyjają wielu chorobom, w tym nadwadze i otyłości, które dotyczą aż co trzeciego polskiego ośmiolatka. Prawidłowe żywienie i aktywność fizyczna mają ogromne znaczenie nie tylko w profilaktyce różnych chorób ale także wpływają na prawidłowy wzrost i rozwój dzieci, ich funkcje poznawcze, zdolność do nauki. Ukształtowane w dzieciństwie prozdrowotne nawyki, w tym żywieniowe, zaprocentują lepszym zdrowiem w przyszłości.
Dzieci też mogą dbać o swoje zdrowie np. spędzając więcej czasu w ruchu, a mniej przez telewizorem, komputerem czy smartfonem oraz zdrowo się odżywiając. Warsztaty kulinarne to bardzo atrakcyjna forma nauki o zasadach zdrowego żywienia. Podczas takich zajęć przekazywana jest nie tylko wiedza teoretyczna z zakresu zasad zdrowego żywienia ale przede wszystkim w sposób praktyczny dzieci uczą się jak przygotować dobre dla zdrowia i jednocześnie pyszne potrawy czy posiłki.

Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020

wtorek, 26-11-2019, 21:31 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 30
XVII Wojewódzki Przegląd Legend Mazowsza

Wojewódzki Przegląd Legend Mazowsza „Chcecie wierzcie, lub nie wierzcie” to konkurs, który ma na celu pobudzenie społeczeństwa do poszukiwań i odkrywania uroków, tradycji, historii własnego regionu, najbliższej okolicy. W każdej miejscowości, dalszej, bliższej znajdują się miejsca cudowne, tajemnicze i urokliwe, trzeba je znaleźć i pokochać. Tegoroczna XVII edycja odbyła się 22 listopada w świetlicy w Brzeźnie. Na scenie zaprezentowali się: Grupa „Pasiaki za kurtyną” ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Kuninie oraz „Nadnarwianki” – seniorzy z Dziennego Domu Pobytu „Senior Vigor” w Różanie wraz z opiekunami. Wszystkie występy oceniła komisja, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór legendy pod kątem możliwości wykonawczych uczestników; umiejętność zaprezentowania zgodnie z legendą lub przekazami źródłowymi (m.in. zachowanie gwarowego brzmienia tekstów); warsztat aktorski (dykcja); wykorzystanie strojów i rekwizytów, reżyseria; i ogólny wyraz artystyczny. Nagrodzone zostały wszystkie grupy. Tytuł „Najlepsza Aktorka” trafił do Zuzanny Nowak ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, a tytuł „Najlepszy Aktor” do Huberta Szabłowskiego ze Szkoły Podstawowej w Kuninie. Komisja przyznała również specjalne wyróżnienie pani Halinie Błońskiej z grupy „Nadnarwianki”. Nagrody ufundowali: Powiat Ostrołęcki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie. A nagrody dla najlepszego aktora i aktorki Marszałek Województwa Mazowieckiego.

galeria

poniedziałek, 25-11-2019, 13:43 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 77
XVII Wojewódzki Przegląd Legend Mazowsza – zapraszamy

W każdej miejscowości, dalszej, bliższej znajdują się miejsca cudowne, tajemnicze i urokliwe, trzeba je znaleźć i pokochać.

Gminny Ośrodek  Kultury, Sportu i Rekreacji

w Goworowie

zaprasza na

XVII Wojewódzki Przegląd Legend Mazowsza

„chcecie wierzcie, lub nie wierzcie….” 

22.XI.2019 godz 10.00 sala widowiskowa – Świetlica w Brzeźnie

wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 21-11-2019, 09:28 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 39
Zapisujemy na wycieczkę do Warszawy!

Koło gospodyń wiejskich w Kobylinie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie zaprasza na wycieczkę do Warszawy.

W programie zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu w Wilanowie i ogród świateł, Zamek Królewski i Łazienki Królewskie.

Wyjazd 23 listopada (sobota) godz. 8:00 zbiórka przy GOKSiR w Goworowie.

Powrót ok. godz. 19

Koszt: 60 zł/os.

Prowiant we własnym zakresie.

Zapisy i wpłaty w GOKSiR.  Tel. 29 76 15 246.

wtorek, 19-11-2019, 22:21 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 46
Zaproszenie dla Kruszewa!

Sołtys wsi oraz ZaRadne Kruszewianki zapraszają mieszkańców Kruszewa na spotkanie integracyjne oraz informacyjne.

Chcemy pochwalić się nowym sprzętem, wspólnie urządzić salę spotkań, porozmawiać o naszych potrzebach i pomysłach na dalszą działalność, omówić sprawy bieżące wsi.

Spotkajmy się 23 listopada o godz. 15 w remizie strażackiej.

______________________________________________________________________________________________

Drodzy mieszkańcy, przypominamy o naszych małych działaniach.

W roku 2015 na czele z naszą Sołtys postanowiłyśmy zawiązać małą nieformalną grupę kobiet. Od razu przystąpiłyśmy do działania. W 2016 r. zaprojektowaliśmy ścieżkę turystyczną Quest – wyprawa odkrywców. Prowadzi przez nią wierszowany przewodnik z zagadkami w formie drukowanej ulotki. W ten sposób opisaliśmy walory Kruszewa i zachęcamy do odwiedzania. Pozyskane środki z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie przeznaczyliśmy na organizację warsztatów tworzenia wyprawy odkrywców oraz druk ulotki – przewodnika po wsi. Kolejne środki pozyskaliśmy na remont pomieszczenia w remizie strażackiej przeznaczonego na salę ogólnodostępną dla mieszkańców. Zdobyliśmy je w 2017 roku od Gminy Goworowo oraz z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie. Dzięki temu możliwe było nie tylko odnowienia jednej sal, ale także w porozumieniu z Ochotniczą Strażą Pożarną, wymiana okien i wyłożenie schodów gresem. Kolejne środki pozyskaliśmy na zakup sprzętu kuchennego, abyśmy mogli wypić ciepłą herbatę, a nawet upiec wspólnie ciasto. Zadbaliśmy też o ogrzewanie. Zakupiliśmy dwa parasole grzewcze na gaz. Na pewno dorośli i młodzież chętnie skorzystają ze sprzętu multimedialnego – głośnik, laptop, projektor. Jeśli zechcemy zorganizować sobie wieczór filmowy, potańcówkę lub obejrzeć mecz sportowy, nie będzie już z tym problemu. Dla najmłodszych mamy akcesoria do gier i zabaw. Zakup ten był możliwy ze środków pozyskanych z Lokalnej Grupy Działania „Zaścianek Mazowsza”.

My już mamy pomysły na kolejne działania,

poniedziałek, 18-11-2019, 15:47 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 57
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011