Gmina Goworowo

dziś jest: 21 października 2019
Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
„Jesienne kwiaty” w euro parlamencie!

Goworowscy seniorzy przez pięć dni wizytowali w Brukseli. Najważniejszym punktem wyjazdu było spotkanie z europosłem Jarosławem Kalinowskim, ponieważ to właśnie unijny reprezentant zaprosił klub seniora do siedziby Parlamentu Europejskiego. Stało się to dzięki temu, gdyż na jednym ze spotkań z mieszkańcami powiatu ostrołęckiego, europoseł miał okazję poznać dorobek artystyczny klubu, wysłuchał ich autorskiego repertuaru i zaraz wystosował zaproszenie do goworowskich seniorów. W ten sposób chciał docenić ich zaangażowanie w tworzenie życia społecznego, podkreślając płynącą z nich radość życia. W Parlamencie Europejskim  klubowicze wystąpili na specjalne życzenie europosła, a o ich występie napisał na facebooku w ten oto sposób:
Takich barwnych, życzliwych i pełnych radości seniorów gościłem w Brukseli. Serdeczne dzięki dla wszystkich Jesiennych Kwiatów z Goworowa za piękny występ i cenne rozmowy. Do zobaczenia wkrótce.

Oprócz występu i wspólnych rozmów, klubowicze zwiedzili Brukselę i ościenne miejscowości.

Tekst Agata Majk

Fot. facebook.com/JaroslawKalinowski/

poniedziałek, 14 Październik 2019, 14:17 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 32
BIEGI PRZEŁAJOWE – ELIMINACJE GMINNE

09.10.2019r. na boisku Klubu Sportowego KS ” ORZ ” Goworowo, odbyły się BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – ELIMINACJE GMINNE. W zawodach udział wzięło 104 uczniów ze szkół podstawowych :

w Pasiekach  z opiekunem M. Długołecką

w Kuninie z opiekunem K. Drabot

w Goworowie z opiekunem E. Bieniecką, E. Reluga – Grabowską, A. Dąbrowską.

 

Dyplomy zwycięzcom biegu wręczył Wójt Piotr Kosiorek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie Jacek Dobrzyński oraz opiekunowie szkół.

środa, 09 Październik 2019, 15:09 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 110
ZMIANA GODZIN ZAJĘĆ Z JU JITSU I SAMOOBRONY!!!

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i kobiety.

 

ZMIANA GODZIN ZAJĘĆ Z JU JITSU I SAMOOBRONY!

JU JITSU, GODZINA 16:00 – 17:30

I i II GRUPA : 17 października, 7 listopada, 21 listopada, 5 grudnia, 19 grudnia.

 

SAMOOBRONA, GODZINA 16:00 – 17:30

10 października, 24 października, 14 listopada, 28 listopada, 12 grudnia, 20 grudnia.

 

ZAPRASZAMY !

 

 

wtorek, 08 Październik 2019, 09:48 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 83
AEROBIK

Zapraszamy na AEROBIK, zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek, godz. 19.00- 20.00 na hali sportowej w ZSP w Goworowie. Więcej informacji i zapisy w GOKSiR, tel: 29 761 52 46

poniedziałek, 07 Październik 2019, 07:49 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 109
Wzmacniamy swoje otoczenie

Dziś w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance dzień dla pszczołowatych.
A mianowicie, wspólnymi siłami z kołem gospodyń wiejskich w Lipiance i pacjentami ośrodka MONAR w Lipiance wzmocniliśmy otoczenie w rośliny sprzyjające pszczołowatym. W bio ogrodzie znajdziecie rodzime gatunki drzew owocowych, krzewów i ziół. Odnowiliśmy ściany w sali edukacyjnej, gdzie wkrótce zaprosimy Was na warsztaty pszczelarskie.
Działamy w projekcie „Pozytywna pszczoła” w ramach programu grantowego „Wzmocnij swoje otoczenie”.

Projekt Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji „Pozytywna pszczoła” został dofinansowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. http://raport.pse.pl/pl/

piątek, 04 Październik 2019, 17:59 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 175
Polskie centrum gotowania w Lipiance czeka na zgłoszenia!

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Powiat Ostrołęcki zaprasza seniorów z Mazowsza do udziału w najpyszniejszym konkursie w regionie.

Widzimy się 17 października 2019 r. w POLSKIM CENTRUM GOTOWANIA W LIPIANCE  czyli w Ośrodku Edukacji Regionalnej.

Celem konkursu „Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne Seniorów” jest umożliwienie seniorom pełnego korzystania z istniejących form aktywności kulturalnej oraz przekazanie wiedzy i doświadczenia w przygotowywaniu tradycyjnych potraw młodemu pokoleniu.

Ocenie konkursowej będą poddane potrawy charakterystyczne dla regionu. Uczestnik wykonuje jedną potrawę z jednej kategorii wykonawczej: 1. danie pochodzenia roślinnego, zwierzęcego – danie główne, zupy, przystawki; 2. ciasta i desery; 3. napoje bezalkoholowe i alkoholowe; 4. sałatki, surówki.

Jednym z najważniejszych kryteriów oceny jest zgodność prezentowanej potrawy z występowaniem jej w regionie. Seniorzy muszą dołączyć pisemną informację  z historią pochodzenia dania lub legendę wraz z recepturą. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni przez Komisję Konkursową i uhonorowani nagrodami POWIATU OSTROŁĘCKIEGO I WÓJTA GMINY GOWOROWO.

Prosimy o jak najszybsze dokonanie wyboru prezentowanej potrawy i zgłoszenie do Organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 10 października 2019 r: ul.Szkolna 16a, tel. 29 76 15 246, goksirgoworowo@op.pl.

UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

W pierwszej kolejności przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie od uczestników.

środa, 02 Październik 2019, 14:40 | autor: Rafał Ostrowski GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 874
Jesienne warsztaty w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance

czwartek, 26 Wrzesień 2019, 15:20 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 48
Jesienne warsztaty w świetlicy INFO-BANK w Brzeźnie

czwartek, 26 Wrzesień 2019, 15:16 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 39
Uczniowie z Pasiek w Centrum Nauki Kopernik

Dnia 24 września uczniowie klas II – VIII ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Na wstępnie udaliśmy się na pieszą wycieczkę po Warszawie. Oprowadzał nas pan przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał o zabytkach. Zwiedzaliśmy Stare Miasto. Oprócz tego uczniowie mogli zobaczyć Pałac Prezydencki, pomnik polskiego astronoma Mikołaja Kopernika; byli na Placu Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

środa, 25 Wrzesień 2019, 10:57 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 51
Wójt Gminy Goworowo dziękuje za włączenie się we współorganizację Dożynek

Dożynki to święto wszystkich mieszkańców Naszej gminy, a szczególnie rolników, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.

Wójt Gminy Goworowo Piotr Kosiorek dziękuje za czynne włączenie się w organizację, dzięki czemu Dożynki  były okazją do wspólnego kultywowania pięknych wiejskich tradycji oraz wyrażenia szacunku dla pracy rolnika:

poniedziałek, 23 Wrzesień 2019, 14:37 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 204
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011