Gmina Goworowo

dziś jest: 02 marca 2021
Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki
Żołnierze Wyklęci
poniedziałek, 01-03-2021, 13:28 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 7
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczyctego

Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.

          Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

W piątek 26 lutego w obchody Dnia Języka Ojczystego włączyli się uczniowie klas 1-3 naszej szkoły. Podczas swoich zajęć poznawali tajniki wiedzy o języku polskim. Uczestniczyli także w zabawach z językiem. Uczniowie  ochoczo bawili się rozwiązując „kolorowe rebusy” oraz  gimnastykując swój język recytując  „łamańce językowe”. Zmagania z wierszykami okazały się trudne do pokonania, ale wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Największym zainteresowaniem cieszyły się balony z ukrytymi w środku zadaniami. Dużo frajdy sprawiło wszystkim ich przebijanie i odczytywanie zadań. Dzieci poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego.            

poniedziałek, 01-03-2021, 09:08 | autor: Mariusz Fidelis S.P. w Pasiekach
Liczba odsłon: 17
Zacny Jubileusz Pani Józefy

100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. Tego niesamowitego daru doświadczyła Pani Józefa Kosiorek z Goworowa.

Pani Józefa świętowała swoje 100 urodziny 20 lutego 2021r ! Tego dnia Jubilatka obchodziła je w gronie najbliższych.

Natomiast z „urzędowymi” życzenia do Pani Józefy udali się dziś (22 lutego) przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.

 

Specjalne gratulacje i życzenia kolejnych długich lat życia Jubilatce w imieniu Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przekazał dyrektor ostrołęckiej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski. Z życzeniami do Dostojnej Jubilatki udał się wójt Gminy Goworowo Piotr Kosiorek, sekretarz Gminy Antoni Mulawka oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Elżbieta Głogowska.

Pani Józefa została obdarowana płynącymi prosto z serca życzeniami, bukietami kwiatów i listami gratulacyjnymi.

100 lat to za mało… słowa tej popularnej piosenki doskonale wpisują się w ten Jubileusz. Ten czas przyniósł przeogromną skarbnicę prawdy, doświadczenia, miłości, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Jubilatce osoby. Pani Józefa urodziła troje dzieci, ma czworo wnuków i sześcioro prawnuków.

Pani Józefie składamy życzenia wszelkiej pomyślności oraz wielu kolejnych lat życia w zdrowiu, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych.

inf.A.Majk

poniedziałek, 22-02-2021, 15:48 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 244
„Dzień Babci i Dziadka”
Babciu powiedz jaka byłaś w swoich szkolnych latach
Czy wolałaś w szkole siedzieć czy na dworze ganiać
Czego bałaś się naprawdę z czego się cieszyłaś
I czy można cofnąć czas by zobaczyć jaka byłaś

Super by było tak wyczarować

By z małą babcią pospacerować
I z dziadkiem naszym małym chłopakiem
Na koniec świata iść górskim szlakiem.

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, to oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją, ale przede wszystkim bezgranicznie ich kochają. Dla wszystkich dziadków wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce dnia 28 stycznia  2021 r. odbyła się w naszym przedszkolu  uroczystość z okazji ich święta.

Ta niecodzienna uroczystość wpisana w tradycję  naszego przedszkola,  w tym roku ze względu na ograniczenia pandemiczne  nie pozwoliła nam cieszyć się obecnością naszych kochanych  babć i dziadków.  Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, by mimo wszystko mogli oni  poczuć się wyjątkowo. Przygotowaliśmy program artystyczny, życzenia oraz prezenty w postaci kalendarzy z wizerunkiem kochanych wnucząt i wyemitowaliśmy  przebieg całej uroczystość na żywo za pośrednictwem  Facebooka.

Na początek  głos zabrała pani dyrektor Wiesława Wasilewska, która w swoim krótkim wystąpieniu poza życzeniami  podziękowała  wszystkim babciom i dziadkom za wielkie cerce, oddanie, poświęcenie i  miłość jaką   obdarowują  swoje wnuki każdego dnia.  Po czym głos oddała przedszkolakom, które  do uroczystości przygotowywały się ponad dwa tygodnie.

Pod czujnym okiem swoich pań Barbary Ostrowskiej i Wiesławy Wasilewskiej  4-5- latki  z grupy „SKRZATÓW” przygotowały program artystyczny pt. „Babcia i dziadek w czasach PRL”, przywołujący wspomnieniami do lat dzieciństwa i młodości sowich kochanych babć i dziadziusiów. Przygotowana dekoracja również nawiązywała do czasów, w których  zakup papieru toaletowego był nie lada wyzwaniem, a pralka FRANIA symbolem luksusu i marzeniem każdej pani domu.    Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy 3-latków pod kierunkiem pani Jolanty Romanowskiej zaprezentowały się niezwykle wyjątkowo w tańcu z parasolami do utworu  „Preludium w deszczu”. Zatańczyły także piękny taniec przytupaniec do piosenki ” Babciu, babciu zrób tak”  i „Maryna gotuj pierogi”. Nie zabrakło także piosenek o babci i dziadku oraz tradycyjnego „Sto lat”.

Wierzymy, że przygotowany program artystyczny dostarczył  naszym babciom i dziadkom,dużo pozytywnych emocji i  miłych wrażeń, jak również w to, że w przyszłym roku  będziemy mogli  celebrować to wyjątkowe święto  wspólnie w przedszkolu.

Opracowała: Wiesława Wasilewska

Scenografia: Wiesława Wasilewska

Dekoracje: Wiesława Wasilewska, Barbra Ostrowska, Jolanta Romanowska

Zdjęcia: Agnieszka Dudziec i Anna Brejnak

piątek, 19-02-2021, 14:26 | autor: Wiesława Wasilewska Przedszkole Samorządowe w Goworowie
Liczba odsłon: 31
Ruszyła realizacja grantów z LGD „Zaścianek Mazowsza”

W dniu 11.01.2021 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ”Zaścianek Mazowsza” rozpoczęło podpisywanie umów z Grantobiorcami projektu pt. ISKRA – II.  Stowarzyszenie powierzyło do realizacji 21 grantów organizacjom i podmiotom z obszaru gmin: Czerwin, Goworowo, Rzekuń i Troszyn. Wszystkie dofinansowane zadania mają na celu integrację lokalnych społeczności i dotyczą  jednorazowych lub cyklicznych wydarzeń oraz doposażenia pomieszczeń. Wsparciem z terenu gminy Goworowo zostały objęte miejscowości: Czernie, Jawory Stare, Kaczka, Kobylin, Kunin, Lipianka, Rębisze Kolonia, Szczawin, Wólka Kunińska i Żabin. Umowy na realizację grantów podpisali wnioskodawcy: Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Sąsiad” oraz Hanna Siekierska z koła gospodyń wiejskich w Wólce Kunińskiej.

W dniu dzisiejszym dotarły pierwsze elementy wyposażenia miejsc integracji.  Krzesła, stoły oraz sprzęt AGD trafiły do Lipianki i Jawor Starych. Podczas dostawy sprzętu w OSP w Lipiance uczestniczyła Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” Marzena Jastrzębska i dyrektor biura LGD Anna Tyszka, Wójt Gminy Goworowo Piotr Kosiorek, Skarbnik Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny Agata Majk, Zarząd OSP w Lipiance – Marek Wieczorek, Mariusz Żebrowski, Paweł Petrykowski oraz instruktorka  z GOKSiR w Goworowie Anna Wachowska „koordynatorka” programu ISKRA w gminie Goworowo.

środa, 17-02-2021, 17:00 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 68
Pączki w tłusty czwartek, serduszka na Walentynki

W tłusty czwartek instruktorzy  GOKSiR podarowali  mieszkańcom gminy słodkie serduszka, upieczone i udekorowane własnoręcznie, składając przy tej okazji  życzenia na święto zakochanych. Obdarowali również członkinie koła gospodyń wiejskich w Lipiance oraz sołtysa wsi, przygotowanymi przez siebie pączkami.

środa, 17-02-2021, 14:27 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 30
29 Finał WOŚP

Pomimo pandemii, pomimo ograniczeń, pomimo śniegu i mrozu, działaliśmy cały dzień. Dzięki Waszym wielkim sercom, udało nam się pobić kolejny rekord!!!

Zebraliśmy w tym roku 15 630,50 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pobicia tego rekordu. Naszym dzielnym wolontariuszom, którzy kwestowali na ulicach Goworowa, Wąsewa i nie tylko, sklepom i zakładom usługowym, w których były puszki stacjonarne: , BS GOWOROWO, STUDIO URODY EWELINA, SKLEP KACPEREK w Wąsewie, WYRÓB WĘDLIN  METODĄ  TRADYCYJNĄ  STANISŁAW  PODOLAK, CUKIERNIA ROMANOWSKI, PHU PERFEKT, OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW ALEKSANDRIA, PHU BURSZTYN, JAW-POL.

Dziękujemy również naszym lokalnym przedsiębiorcom, którzy podarowali gadżety i vouchery :
* Firmie KAMEX
* Klubowi Sportowemu Orz Goworowo
*Cukierni – Piekarni Romanowscy
* Gabinetowi Kosmetycznemu MD Nails /Małgorzata Dudziec
*  Firmie Jaw Pol
* Okręgowej  Stacji Kontroli Pojazdów Artur Dudziec
* Driver Barowi
*  Pawłowi  Sky Skibińskiemu
* Firmie  AHMOTO ADAM HOŁOZUBIEC
* Sylwii  Groszyk  (Fryzjerstwo & Kosmetyka, Goworowo, ul. Ostrołęcka 17 )
* Magdalenie Nowak  ( Fryzjerstwo & Kosmetyka, Goworowo, ul. Ostrołęcka 17).
* Firmie  Future is Now
* Firmie „Pradox” Michał Kaczmarczyk
*Pani  Danucie  Gołasiewicz
* Studiu  Urody Ewelina
* Sklepowi  Domator
* Stowarzyszeniu „ Zakręceni” z Wąsewa
* Salonowi  Kosmetycznemu  EN Ewelina Niegowska
* Klubowi  Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie
* Markowi  i Annie Dąbkowskim
* Konradowi Sujkowskiemu
* Sali Bankietowej Niebieskie Migdały z Ostrołęki
Podziękowania kierujemy do OSP w Goworowie za pomoc w organizacji Światełka do nieba.
Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za okazanie WIELKICH SERC
Dziękujemy!
Sztab 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie
czwartek, 04-02-2021, 15:50 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 66
Gramy z Orkiestrą !!!
piątek, 29-01-2021, 08:08 | autor: Rafał Ostrowski GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 74
Gramy z Orkiestrą!

UWAGA! DO WIELKIEGO FINAŁU POZOSTAŁO 7 DNI!

Już w niedzielę zagrają dla Was online na naszym fanpeagu :

* 16:00 ARKA ARKA

* 17:30 TUPOLEV

* 19:00 DROGA NA OSTROŁĘKĘ

* 20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Imprezę poprowadzi dla Was Wojciech Dudkowski!

Informujemy również, że podczas wielkiego finału na ulicach Goworowa znajdziecie naszych wolontariuszy!

Gramy z głową!

31 stycznia 2021 – 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Goworowo!

Sztab: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

poniedziałek, 25-01-2021, 14:32 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 73
Komunikat!! Już można wrzucać do puszek WOŚP!

Przed nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Już od dziś możemy wspierać WOŚP w naszej gminie. Pojawiły się puszki stacjonarne,

do których można wrzucać pieniądze i otrzymać czerwone serduszko!!

Znajdziecie je w:
➡️Banku Spółdzielczym w Goworowie,
➡️Przedsiębiorstwie Handlowo – Usługowym „Bursztyn” Anna Sadowska,
➡️Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Artur Dudziec,
➡️Przedsiębiorstwie Handlowo Usługowym „Perfect”'
➡️Sklepie spożywczo- przemysłowym Jaw-Pol Jan Wachowski.
➡️Cukierni – Piekarni Jacek Romanowski sp.j.
➡️ Studiu urody Ewelina – Ewelina Warszawin
➡️ Sklepie spożywczo – przemysłowym” Kacperek ” w Wąsewie – Joanna Rydel
Pamiętajcie! Razem WYGRYWAMY!!!!:) Liczymy na Wasze wielkie SERCE<3
poniedziałek, 25-01-2021, 14:28 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 77
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011