Gmina Goworowo

dziś jest: 07 lipca 2022
Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Wakacje z GOKSiR

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Poniżej kilka propozycji.
Więcej na naszej stronie oraz profilu FB.

poniedziałek, 04-07-2022, 09:23 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 108
Zapraszany na Goworowo na rockowo

piątek, 01-07-2022, 23:58 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 40
„Nie ma lipy” prezentuje album swojego koła

Koło gospodyń wiejskich „Nia ma lipy” w Lipiance serdecznie zaprasza społeczność gminy Goworowo na spotkanie z okazji podsumowania realizacji projektu pod hasłem „Naładowani działaniami”

Będziecie mogli razem z mieszkańcami Lipianki przy ognisku obejrzeć wyjątkowy album. Co on zawiera dowiecie się wyłącznie podczas spotkania.

Przygotowaliśmy dla Was ognisko, zabawy integracyjne i kolejną wyjątkową atrakcję w postaci popisu muzycznych zdolności mieszkańców Lipianki.

Widzimy się w niedzielę, 26 czerwca b.r. o godz. 15:00 na placu Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance.

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy.Start - Mazowsze Lokalnie

 

 

piątek, 24-06-2022, 15:05 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 44
Poznaj nowe rozwiązania dla Ciebie, dla Twojej gminy!

 

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możesz współtworzyć własny system energetyczny?

Czy wiesz jak jeszcze bardziej zminimalizować problem śmieci?

Porozmawiamy też o technologiach informacyjno – komunikacyjnych.

O tym wszystkim możesz dowiedzieć się podczas spotkania, 23 czerwca 2022 r. o godz. 14:00 w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Informacje przedstawią pracownicy Fundacji AgriNatura i Społecznego Instytutu Ekologicznego.

W spotkaniu może wziąć udział każdy, jest bezpłatne… i BARDZO WAŻNE!!

Szczegółowe zagadnienia:

wtorek, 14-06-2022, 14:38 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 97
Spotkanie z panem prof. Mariuszem Jędrzejko w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie

 

fot. https://www.gosc.pl/

Drodzy Rodzice, Szanowani Państwo,

w ostatnim czasie nasiliły się problemy wychowawcze z częścią naszych uczniów będące skutkiem ich niewłaściwych zachowań na portalach społecznościowych, nadużywaniem smartfonów w szkole oraz podejmowaniem przez nich zachowań ryzykownych. Mając na uwadze dobro naszych uczniów,
a waszych dzieci, konieczne jest podjęcie działań profilaktycznych. Ich powodzenie jest warunkowane naszą współpracą oraz jednolitym stanowiskiem.

Serdecznie zapraszam Rodziców do szkoły w dniu 7 czerwca 2022 roku na krótkie 60 minutowe spotkanie z Dyrekcją Szkoły oraz zaproszonym przez nas ekspertem uzależnień panem prof. Mariuszem Jędrzejko.

Chcę Państwa zapewnić o wysokiej wartości tego spotkania oraz jego praktycznym wymiarze. Otrzymacie Państwo najnowszą i wiarygodną wiedzę o tym, jak technologie cyfrowe wpływają na rozwój dzieci i jak mogą ten rozwój zaburzać; jak wzmacniać dzieci w trudnych etapach rozwoju oraz obniżać ich poziom szkodliwych emocji; dlaczego dzieci nie mogą spożywać napojów energetyzujących oraz jakie zagrożenia narkotykowe pojawiły się ostatnio w naszym regionie.

Spotykamy się w stołówce szkolnej o godz. 17.00.

Po spotkaniu Pan Profesor zostanie w szkole na 2-godzinne bezpłatne konsultacje dla rodziców.

Z poważaniem,
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
mgr Barbara Marianna Grabowska

wtorek, 31-05-2022, 13:46 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 94
Podziękowanie

W imieniu organizatorów, dyrekcji i całej społeczności szkolnej, składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich Rodziców i przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie za liczne i czynne uczestnictwo, wsparcie oraz pomoc w przeprowadzeniu I Zdrowego Dnia Rodziny w naszej szkole. Szczególnie serdecznie dziękujemy również paniom z kół gospodyń wiejskich w Szczawinie, Goworowie i Brzeźnie za przepyszne i zdrowe soki i słodkości. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie za udostępnienie profesjonalnego urządzenia do popcornu, Panu Marcinowi Kalickiemu za zabawę z bańkami mydlanymi, schronisku Canis w Kruszewie za możliwość zapoznania się z bardzo przyjaznymi czworonogami. Kochanym Rodzicom dziękujemy, że zadbali o to, aby nasze dzieciaki nie były głodne, a Pani Ewelinie Sadowskiej za cierpliwość i ogromne zaangażowanie w profesjonalne upiększanie malowaniem małych buziaków. Dziękujemy również księdzu proboszczowi Stanisławowi Siemionowi za udzielenie dyspensy i wyrozumiałość okazaną młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Kochani, z wielką radością patrzyliśmy na gwarne korytarze naszej szkoły, uśmiechnięte twarze dzieciaków i rodziców, szczególnie po tak długim czasie odizolowania. Jesteśmy szczęśliwi, bo Wasza obecność w miejscu, które jest drugim domem naszych pociech, świadczy o tym, że jesteście obecni w każdym momencie, zależy Wam na dobrej współpracy ze szkołą oraz troszczycie się o dobre wychowanie dzieci. Przy tym również, dajecie im bardzo dobry przykład. Pamiętajmy, dzieci są wyśmienitymi obserwatorami i zwykle nie robią tego, co im mówimy. One robią to, co my robimy.
Raz jeszcze serdecznie wszystkim dziękujemy i prosimy o Waszą obecność w życiu szkoły, bo tylko w ten sposób możemy wspólnie zadbać o dobre wychowanie i edukację naszych dzieci.
Zapraszamy również do wspólnej modlitwy podczas mszy świętej zamówionej od dyrekcji i grona pedagogicznego w intencji dzieci z naszej szkoły i ich rodziców, która odbędzie się dnia 12 czerwca o godz. 9.00.

Podpisano
Dyrekcja i Społeczność
Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika
w Goworowie

wtorek, 31-05-2022, 13:31 | autor: Adam Dąbrowski SP Goworowo
Liczba odsłon: 74
Festyn „Dzień Ziemi – Lipianka 2022r.”

Zapraszamy uczniów klas IV-VII Szkół Podstawowych  z terenu powiatu ostrołęckiego do wzięcia udziału w festynie poświęconym obchodom Dnia Ziemi w tym roku  pod hasłem: ” Inwestuj w naszą planetę.”

Festyn odbędzie się w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance 19 maja 2022 r. w godz. 10-13. 

Zgłoszenia przyjmujemy  do 29 kwietnia w GOKSiR w Goworowie, więcej informacji tel. 29 761 52 46 Beata Bednarczyk

Dla najaktywniejszych uczestników nagrody rzeczowe!

Nagrody finansuje Powiat Ostrołęcki. 

 

Przyjaciele przyrody, które wspierają wydarzenie, poprzez swoją obecność w dniu festynu:

 • Leśni Agronauci- Agnieszka i Marek Milewscy
 • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce
 • Adam Karamuz – Mistrz Pszczelarstwa
 • Koło Łowieckie „Kormoran”
 • Nadleśnictwo Ostrołęka – Lasy Państwowe
 • Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi
 • Salon samochodowy OSCAR w Ostrołęce
 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej
 • KGW ” Nie ma lipy” z Lipianki

Zgłoście swoja szkołę i sprawdźcie sami co dla Was przygotowali:)

regulamin

poniedziałek, 11-04-2022, 13:39 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 321
Wielkanocne przygotowania do świąt na szlacheckim zaścianku
W sobotę, 9 kwietnia,Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie wraz z lokalnymi organizacjami zorganizował warsztaty wielkanocne w ramach programu „Polskie tradycje doroczne”.
W Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance, w którym edukujemy, bawimy i twórczo spędzamy czas, tak właśnie wypełniona był ten dzień.
Wikariusz parafii Goworowo ks. Wojciech Kurek oprócz życzeń świątecznych, został poproszony o komentarz do przeczytanej opowieści wielkanocnej. Jej puenta wg autora Paulo Coelho brzmiała: „Jak to zwykle bywa z marzeniami, wypełniły się sny trzech libańskich cedrów, ale nie tak, jak same drzewa to sobie wyobrażały.” Żeby z pełną świadomością przeżyć czas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiejnocy, członkinie Towarzystwa Przyjaciół Goworowszczyzny przypomniały o symbolice tradycji wielkanocnych.
Czas na zajęcia manualne! Pani Iwona Kuśmierczyk instruowała, jak powinna wyglądać tradycyjna palma charakterystyczna dla kultury szlacheckiej. Członkinie z kół gospodyń wiejskich z Lipianki i Żabina zadbały o dekoracje eko i na słodko. Panie z Ukrainy uszyły kolorowe koguciki.
O polskich tradycjach wielkanocnych na szlachcie można będzie przeczytać w najnowszym wydaniu biuletynu „W dolinie Orza”. Zajrzyjcie na stronę Gminy Goworowo – tam będzie wersja elektroniczna lub poszukajcie w wersji papierowej.
Dziękujemy lokalnym organizacjom za włączenie się w przygotowania i organizację warsztatów.
opr. Agata M.GOKSiR w Goworowie

poniedziałek, 11-04-2022, 12:35 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 253
Zajęcia taneczne dla wszystkich!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „GMIINNY OŚRODEK KULTURY, SPORTU REKREACJI w GOWOROWIE ZAPRASZA NA WARSZTATY TANECZNE 1-DNIOWE HARMONOGRAM: 11.00-13.00 GRUPA DZIECIĘCA (OD 5 LAT) 14.00-16.00- GRUPA MŁODZIEŻOWA (OD 12 LAT) 17.00-19.00- LADIES NIGHT 18+) co BĘDZIE? KAŻDE ZAJĘCIA ROZPOCZNĄ SIĘ ROZGRZEWKĄ ORAZ ROZCIĄGANIEM. BĘDZIEMY PRACOWAC NAD TECHNIKA DANEJ FORMACJI, KTÓRĄ WYKORZYSTAMY w PÓ“ŹNIEJSZEJ CHOREOGRAFII LADIES NIGHT NOWOŚĆ NA TYCH ZAJĘCIACH KOBIETY BĘDĄ MOGŁY POZNAĆ TAŃCE LATINOAMERYKAŃSKIE. NAUCZYĆ SIĘ PODSTAWOWYCH KROKÓW, KTÃRE ZOSTANĄ WYKORZYSTANE w CHOREOGRAFII. KOSZT 1 ZAJĘĆ 5 ZŁ 9 KWIETNIA (SOBOTA) ŚWIETLICA w GOWOROWIE ZAPISY SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: GOKSIR 29 761 52 46”Kiedy szukamy dla siebie jakiejś formy aktywności, zwykle zastanawiamy się, co sprawi nam najwięcej radości. A tak się składa, że taniec… to czysta radość!

Skorzystajcie z 2 godzinnej dawki radości i energii.

Zapraszamy na warsztaty taneczne z instruktorką i tancerką Aleksandrą Wójcik

w najbliższą sobotę 9 kwietnia

w ŚWIETLICY W GOWOROWIE.

Oto jak przedstawia się harmonogram zajęć dla poszczególnych grup:

 • godz. 11 – 13 dzieci w wieku od 5 lat,
 • godz. 14 – 16 grupa młodzieżowa od lat 12,
 • godz. 17 – 19 Ladies night od lat 18.

Koszt zajęć w każdej grupie to tylko 5 zł/os.

Potwierdź swój udział – zadzwoń do GOKSiR w Goworowie, tel. 297615246,

                                                                                                                  … i widzimy się w sobotę :)

czwartek, 07-04-2022, 13:53 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 225
Warsztaty wielkanocne w Lipiance.

 

Zapraszamy na twórcze przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zostawcie na chwilę trzepanie dywanów i mycie okien :).
Złapcie za rękę koleżankę, sąsiada, babcię … i razem z nami spędźcie ten dzień.
Dzieciaki! Mamy dla Was małe wyzwanie – w naszym ogrodzie ukryliśmy niespodzianki!! Trzeba będzie je odnaleźć!
Do zobaczenia w sobotę, 9 kwietnia (sobota) w Lipiance, w godz. 10 – 13.
Poznajcie współorganizatorów programu:
> KGW „Pierożanki” z Żabina – razem z nimi udekorujecie babeczki, baranki,
> Iwona Kuśmierczyk – mistrzyni w wykonywaniu tradycyjnych palm,
> KGW „Nie ma lipy” z Lipianki –  eko dekoracja,
> GOKSiR – przeczyta opowieść wielkanocną i zadba o stoisko papierowe dla najmłodszych,
> Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny – przypomni o symbolice tradycji wielkanocnych i przeprowadzi konkurs wiedzy.
A kto będzie Gościem specjalnym? Dowiecie się w sobotę.

Warsztaty wielkanocne realizowane są w ramach programu GOKSiR w Goworowie „Polskie tradycje doroczne”.

czwartek, 07-04-2022, 13:37 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 218
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011