Gmina Goworowo

dziś jest: 19 marca 2019
Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili
Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) w Goworowie
Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika będzie reprezentować naszą gminę w Mazowieckim Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. Już niedługo nasi uczniowie wezmą udział w teście sprawnościowym EuroFit+, w ramach którego stawią też czoła potworom z Galaktyki Bezruchu
.
Szkoła jest miejscem, gdzie dzieci spędzają większość część czasu. Podobnie jak dom rodzinny, odgrywa też kluczową rolę w procesie kształtowania postaw i nawyków, dlatego tak ważne jest, by było to miejsce sprzyjające codziennej aktywności. W trosce o zapewnienie dzieciom jak najlepszego startu w dorosłe życie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika podjęła wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport i po przejściu 2-etapowego procesu kwalifikacji znalazła się w Rundzie I Turnieju ASM.
Aktywne Szkoły MultiSport to program, którego fundatorem jest firma Benefit Systems, a za realizację odpowiada Fundacja V4Sport z Wrocławia. Jego celem jest wpisanie ruchu w DNA szkół i ponowne wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. W pierwszej edycji programu na Dolnym Śląsku ponad 9 tysięcy dzieci wzięło udział w międzyszkolnym turnieju, w którym mierzyli się w multimedialnym teście sprawności fizycznej EuroFit+. Wykonując proste ćwiczenia, jak m.in. zwis na drążku, skok w dal czy bieg wytrzymałościowy, uczniowie stają do walki z potworami z Galaktyki Bezruchu.
Teraz pora na Goworowo. Zachęcamy do śledzenia losów naszej szkoły w Turnieju ASM i wspierania jej w realizacji aktywnych postanowień… Bo aktywne dzieci radzą sobie lepiej!
  Dorota Ciskowska
https://aktywneszkoly.pl
https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/
niedziela, 17 Marzec 2019, 19:35 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 3
Czwarty mecz kontrolny – Orz Goworowo

Orz Goworowo – Gladiator Słoszewo 2:3.

Bramki dla nas zdobyli: Kamil Kośnik i Jakub Zięba.

niedziela, 10 Marzec 2019, 10:04 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 18
Trenuj z nami JU JITSU!

 

 

 

 

 

W czwartek. w sali gimnastycznej  szkoły podstawowej w Goworowie odbyły się zajęcia ju jitsu dla najmłodszej grupy wiekowej.
Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zadzwoń i zapisz się w GOKSiR – 29 76 15 246.
W następny czwartek startuje kolejna grupa. Zajęcia rozpoczynają się w o godz. 16.15 i trwają do godz. 17.45.
Trenerem ju jitsu jest Wojciech Dudkowski.

Do usłyszenia. do zobaczenia.

piątek, 08 Marzec 2019, 10:56 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 26
Zapraszamy na sportowe spotkania

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania sportowe oldbojów.

Spotykamy się w każdy czwartek w godz. 19.00 -20.00 na hali sportowej ZSP w Goworowie .

Więcej informacji  w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, tel. 29 761 52 46

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Dąbrowskiemu za inicjatywę.

 

wtorek, 05 Marzec 2019, 12:12 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 35
Aktywne Szkoły MultiSport

Wiecie, że aktywne dzieci radzą sobie lepiej? W szkole, w domu, w życiu…! Dlatego postanowiliśmy wziąć udział w rekrutacji do programu Aktywne Szkoły MultiSport i udało się, 🎉dostaliśmy się do kolejnego etapu

Z radością informuję, że nasza szkoła pomyślnie przeszła pierwszy etap kwalifikacji do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM) i dostała się do rozgrzewki!

 

W związku z tym, we wtorek 05.03.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie w świetlicy szkolnej o godzinie 18.30 odbędą się Warsztaty Konsultacyjne z udziałem moderatora ASM. Rozgrzewka to moment budowania drużyny i przygotowania Planu Treningowego. Drużynę Aktywnej Szkoły, razem z dziećmi i nauczycielami, powinni tworzyć także rodzice, przedstawiciele lokalnych władz, mediów, a może nawet przedsiębiorców.

 

Na tym etapie, przy dużym wsparciu organizatorów, szkolna drużyna tworzy swój plan treningowy na czas udziału w programie, czyli propozycję wprowadzenia prostych, niskobudżetowych zmian, które niemal z dnia na dzień mogą przynieść efekt w postaci dodatkowych, aktywnie spędzonych minut w szkole.

Dorota Ciskowska

 

poniedziałek, 04 Marzec 2019, 13:30 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 18
Szkoła Podstawowa z Goworowa w Drużynie Energii

Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła zakwalifikowała się do etapu sportowego II edycji Drużyny Energii.

Każda z zakwalifikowanych szkół otrzyma na start nagrodę gwarantowaną – 40 kompletów strojów sportowych od New Balance. Stroje zostaną wysłane nie później niż do 5 marca, powinny zostać wykorzystane przy nagrywaniu filmów z ćwiczeniami od ambasadorów.

Zasady

Rywalizacja odbywa się od lutego do czerwca, w pięciu etapach. Każdy etap zawiera po jednej propozycji ćwiczenia od ambasadorów (4 ćwiczenia w każdym etapie). Każdy z uczniów może wykonać dane ćwiczenie tylko raz.

poniedziałek, 04 Marzec 2019, 13:16 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 16
V Powiatowy Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców

V Powiatowy Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta  Gminy Goworowo został rozegrany 14 lutego 2019r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie.  Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród młodzieży oraz integracja zawodników  z powiatu ostrołęckiego. Ideą turnieju było również krzewienie sportowej rywalizacji w duchu „ fair play”. Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn jednak z przyczyn chorobowych przybyły cztery drużyny: SP Wąsewo, SP Ołdaki, ZSP Goworowo, SP Goworowo. Swoją obecnością zaszczyciła nas  Pani Elżbieta Półtorak  z Wydziału Promocji i Rozwoju  Starostwa Powiatu Ostrołęckiego, która reprezentowała  Starostę Powiatu Ostrołęckiego Stanisława Kubła oraz Wójt Gminy Goworowo – Pan Piotr Kosiorek. Wszystkich gości , zawodników i trenerów przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej – Pan Jacek Dobrzyński.  Następnie głos zabrała Pani Elżbieta Półtorak  i Wójt Gminy Goworowo.   Turniej uświetniła grupa taneczna ‘WKRĘCONE’  , która swoim występem zagrzała drużyny do walki.  Sędzią głównym zawodów był pan Jan Wyszkowski.  Turniej rozpoczęła Pani Elżbieta Półtorak honorowym  kopnięciem piłki .  Rozgrywki  rozegrano systemem „ każdy z każdym”.  Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji . Młodzi piłkarze wykazali się ogromnym poświęceniem i walecznością.

Kolejność rozgrywek:

  1. SP Goworowo – SP Wąsewo 8 : 1
  2. SP Ołdaki – ZSP Goworowo 1 : 1
  3. SP Goworowo – SP Ołdaki 4 : 0
  4. SP Wąsewo – ZSP Goworowo 2 : 2
  5. SP Goworowo – ZSP Goworowo 3 : 5

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP Goworowo

II miejsce – ZSP Goworowo

III miejsce – SP Ołdaki

IV miejsce – SP Wąsewo

Najlepszym bramkarzem turnieju został Maciej Gałecki  z SP Ołdaki, najlepszym zawodnikiem okazał się– Eryk Głażewski  ze zwycięskiej drużyny  z Goworowa oraz królem strzelców również z tej samej drużyny – Jakub Grabowski. Zwycięzcy i laureaci nagród indywidualnych otrzymali puchary, medale ,  dyplomy i statuetki oraz nagrody rzeczowe. Odebrali je z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej w Goworowie – Jacka Dobrzyńskiego  i  Sekretarza Gminy Goworowo – Antoniego Mulawki, który przybył na podsumowanie zawodów.  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom,  którzy przyczynili się do rozwijania pasji, opiekunom drużyn za  zaangażowanie i przybycie na turniej.   Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i wielkiego ducha walki.

Ze sportowym pozdrowieniem

Organizatorzy                                                                                                                                                                                                                                                                                   

czwartek, 28 Luty 2019, 13:51 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 28
Trzeci Sparing na plus – Orz Goworowo

ORZ – KS Pniewo 3:0 (Kośnik Kamil⚽️, Pazuła Hubert⚽️, Jakub Zięba⚽️)
Orz:
Brzozowski Mariusz – Bukowski Łukasz, Brzozowski Mateusz, Pazuła Hubert, Dziełak Bartosz, Godlewski Sebastian, Koziatek Paweł, Głogowski Mikołaj, Kośnik Kamil, Zięba Jakub, Szwed Kacper oraz Bałazy Bartłomiej, Gołębiewski Mateusz, Gruz Michał, Grabowski Konrad, Chełchowski Marek, Książek Przemysław, Godlewski Jarek, Tomaszewski Kamil, Drabot Daniel.

niedziela, 24 Luty 2019, 12:47 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 12
Drugi mecz kontrolny – Orz Goworowo

Orz Goworowo – FC 2012 Różan 2:0 (Chełchowski Marek, Szwed Kacper )
Orz:
Brzozowski Mariusz – Pazuła Hubert, Majkowski Daniel, Bukowski Łukasz, Dziełak Bartosz, Głogowski Mikołaj, Koziatek Paweł, Zięba Jakub, Godlewski Sebastian, Kośnik Kamil, Szwed Kacper oraz Gruz Michał, Gołębiewski Mateusz, Chełchowski Marek, Gąsiorowski Sylwester, Książek Przemysław, Gęsich Tomasz, Lewandowski Kamil, Grabiński Piotr, Godlewski Jarek, Drabot Daniel, Bałazy Bartłomiej.

poniedziałek, 18 Luty 2019, 12:56 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 13
Pierwszy mecz kontrolny – Orz Goworowo

Korona II Ostrołęka – Orz Goworowo 3:5 (Zięba , Gęsich T, Godlewski, Szwed)
Orz:
Brzozowski Mariusz – Brzozowski Mateusz, Majkowski Daniel, Bukowski Łukasz, Dziełak Bartosz, Gołębiewski Mateusz, Koziatek Paweł, Zięba Jakub, Godlewski Sebastian, Bałazy Bartłomiej, Szwed Kacper oraz Gruz Michał, Głogowski Mikołaj, Chełchowski Marek, Gąsiorowski Sylwester, Książek Przemysław, Gęsich Tomasz.

niedziela, 10 Luty 2019, 12:58 | autor: Anna Wachowska GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 6
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011