Gmina Goworowo

dziś jest: 25 listopada 2020
Imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty
Dobra runda w wykonaniu piłkarzy Orza!

 

Drużyna seniorów KS Orz Goworowo zakończyła zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 w B- klasie ostrołęckiej. Podopieczni trenera Waldemara Marczaka na półmetku rozgrywek plasują się na 2 miejscu w tabeli z 3 punktową stratą do lidera z Ołdak. Zespół z Goworowa zanotował następujące wyniki:

 

  1. Orz Goworowo – WKS Mystkówiec 3:4
  2. Iskra Zaręby Kościelne – Orz Goworowo 1:3
  3. Orz Goworowo – ULKS Ołdaki 2:4
  4. FC 2012 Różan – Orz Goworowo 2:4
  5. Orz Goworowo – Narew 1962 II Ostrołęka 2:0
  6. GLKS Lelis – Orz Goworowo 1:4
  7. Orz Goworowo – Świt Baranowo 2:1
  8. KS Pniewo – Orz Goworowo 4:4

 

Strzelcy bramek:

Jakub Zięba – 9

Cezary Gęsich – 7

Jakub Grabowski – 3

Eryk Głażewski, Hubert Pazuła, Łukasz Bukowski, Kamil Tomaszewski – 1

W rundzie wiosennej zapowiada się emocjonująca rywalizacja, ponieważ stawka jest bardzo wyrównana. W walce o awans do A-klasy liczy się aż 6 zespołów. Kadra Orza w tym sezonie składa się głównie z młodzieżowców wspartych kilkoma bardziej doświadczonymi zawodnikami. Mieszanka młodości z doświadczeniem przyniosła oczekiwany od wielu lat efekt w postaci drużyny, która grając ładną dla oka piłkę świetnie radzi sobie w rozgrywkach ligowych. Zespół jest aktualnie w trakcie przerwy jesienno- zimowej po której wznowi przygotowania do rundy wiosennej. Każdy z zawodników otrzymał od trenera indywidualny plan treningowy, który ma przygotować piłkarzy do wznowienia treningów.

Podsumowując zmagania na półmetku sezonu, śmiało możemy stwierdzić, że nasza drużyna może powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nastroje są bardzo dobre, niebawem przyjdzie czas na to aby podczas okresu przygotowawczego wypracować formę na drugą odsłonę sezonu 2020/2021. W raz z sukcesami sportowymi przyszły również sukcesy organizacyjne. Przed rozpoczęciem sezonu zarządowi udało się pozyskać środki na wykonanie automatycznego systemu nawodnienia murawy, oraz nowy sprzęt sportowy dla naszych zawodników. Wszystko to udało się uczynić dzięki współpracy z naszymi partnerami. Podziękowanie za wsparcie kierujemy do:

-Polskie Sieci Elektroenergetyczne

-Sala Bankietowa Euforia

-UBC s.r.o (Sapho, Polysan)

-Gmina Goworowo

-GOKSiR Goworowo

Dodatkowo we współpracy ze sklepem Domator z Goworowa, udało się wyremontować szatnie w budynku klubowym. Aktualnie piłkarze mają do dyspozycji świeżo odmalowane szatnie, oraz nowe pomieszczenie sanitarne z natryskami i łazienką. Kolejna dobra informacja napłynęła do nas również z Ministerstwa Sportu, gdzie z programu KLUB udało się pozyskać 10 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego. Rok 2020 mimo wielu zawirowań spowodowanych pandemią, był dla naszego klubu dobrym czasem. Szkoda jedynie straconej szansy na awans w poprzednim sezonie, jednak nie było nam dane dograć sezonu do końca z powodu pandemii. Wedle starego przysłowia „co się odwlecze to nie uciecze” pozostaje nam ciężka praca i walka o sukces w pozostałej części aktualnego sezonu. Liczymy na to, że sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie i już wiosną kibice będą mogli nas dopingować z trybun, czego wszystkim nam życzę z całego serca. Do zobaczenia wiosną na zielonej murawie!

Paweł Kośnik

czwartek, 29-10-2020, 12:32 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 54
AKADEMIA PIŁKARSKA ORZ GOWOROWO OGŁASZA NABÓR!!!
Akademia Piłkarska ORZ GOWOROWO ogłasza nabór dla dzieci urodzonych w latach: 2007, 2008(nabór uzupełniający), 2009, 2010(nowa drużyna), 2011, 2012(nabór uzupełniający), 2013,2014(nowa drużyna).
Akademia Piłkarska ORZ GOWOROWO jest miejscem, w którym najmłodsi adepci piłkarscy pod okiem wykwalifikowanych trenerów mogą nabywać nowe umiejętności, aktywnie spędzać wolny czas oraz tworzyć trwałe relacje z rówieśnikami.
Zapewniamy:
– opiekę wykwalifikowanej kadry trenerskiej
– udział w interesujących zajęciach treningowych przez cały rok
– udział w rozgrywkach sportowych (ligowych i turniejowych)
Wszystkie treningi odbywają się z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19! Zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Piłki Nożnej!

środa, 28-10-2020, 10:14 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 42
Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży

  Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z lekkoatletyki, które odbywają się  w poniedziałki oraz środy o godz.17.00 na  boisku orliku w Goworowie.

Zajęcia prowadzi lekkoatletka Natalia Nowak.

Są one świetnym sposobem, aby zmobilizować siebie bądź dziecko do kontaktu ze sportem i regularnych ćwiczeń.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6 – 16 lat

6-10- lat o godz. 17.00

11-16 lat o godz 18.15

 

Zajęcia będą się odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii!

Zajęcia sfinansowane ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goworowie.

 

wtorek, 27-10-2020, 11:34 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 449
Plan zajęć sportowych z GOKSiR

Jedną z najistotniejszych aktywności  podejmowanych w czasie wolnym jest  aktywność fizyczna, dlatego zapraszamy na zajęcia organizowane przez GOKSiR.

Poniedziałek:

19.00-20.00 ZUMBA – świetlica w Goworowie (remiza OSP)

Wtorek:

17.00-19.00 SEKCJA TENISA STOŁOWEGO- hala ZSP w Goworowie

17.00-19.00 SIŁOWNIA -ZSP w Goworowie

18.30-19.30 AEROBIK- świetlica w Goworowie (remiza OSP) 

Środa:

19.00-20.00 ZUMBA- świetlica w Goworowie (remiza OSP)

Czwartek:

17.00-18.30 JU JITSU- świetlica w Goworowie (remiza OSP)

17.00-19.00 SIŁOWNIA- hala ZSP w Goworowie

17.00-19.00 SEKCJA SIATKÓWKI -hala ZSP w Goworowie

18.30-19.30 AEROBIK – Swietlica w Goworowie (remiza OSP)

DOŁĄCZYĆ DO GRUPY MOŻNA W KAŻDEJ CHWILI.

więcej informacji pod numerem telefonu 29 7615 246

 

 

czwartek, 15-10-2020, 11:10 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 596
Funkcjonowanie obiektu sportowego „Orlik” w październiku 2020 r.

Harmonogram dyżurów animatorów na Orliku – październik 2020 r.

Rezerwacje na Orliku – październik 2020 r.

niedziela, 04-10-2020, 21:47 | autor: Adam Dąbrowski Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Liczba odsłon: 153
AEROBIK !

czwartek, 01-10-2020, 10:43 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 158
Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej w Goworowie
Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie  
W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami z całej Europy i ze świata obchodziliśmy Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).To jedno z tych sportowych wydarzeń ,w którym nie mogło nas zabraknąć.
Zobaczcie sami jak się bawiliśmy!
#ESSD2020#BeActiwe
#Fundacja V4 sport
foto galeria

środa, 30-09-2020, 09:52 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 198
Turniej ku pamięci ś.p. Patryka Kruczyka

W niedzielę, 20 września w Goworowie, ponad pięćdziesięciu zawodników – Przyjaciół ś.p. Patryka Kruczyka wzięło udział w turnieju tenisa stołowego.

To druga edycja inicjatywy ku pamięci młodego sportowca, której pomysłodawcą jest przyjaciel od rakiety – Marcin Dudziec. Razem startowali w zawodach, nawet rangi międzynarodowej. W przeciągu dwóch tygodni po ogłoszeniu, turniej zdobył zainteresowanie grona sportowców, którzy znali się z Patrykiem, oraz tych, którzy tak jak on bardzo lubią grać w tenisa stołowego.

Do Goworowa przyjechali zawodnicy z województw mazowieckiego i podlaskiego. Swoją obecnością zaszczycił mistrz polonijny Jan Klemendorf.

Nagrody dla sportowców ufundowali: Wójt Gminy Goworowo, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Euforia sala bankietowa, LUKS Rzekunianka Rzekuń, PHU Bursztyn oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Dziękujemy za współpracę Zespołowi Szkół Powiatowych w Goworowie.

Poznajcie zwycięzców!

wtorek, 22-09-2020, 16:05 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 170
Wsparcie grantowe dla Klubu Sportowego ORZ Goworowo

… od Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Klub Sportowy ORZ Goworowo zainstalował na swoim boisku system nawadniający. Dzięki temu jedyny tego rodzaju obiekt w gminie będzie mógł znów służyć do rozgrywania meczy. Z zielonej murawy cieszą się nie tylko klubowi zawodnicy, ale również uczniowie szkół w Goworowie, którzy regularnie korzystają z boiska w ramach zajęć wychowania fizycznego. Inwestycja była możliwa dzięki grantowi od Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Murawa boiska w Goworowie nie spełniała wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie można było organizować na nim oficjalnych meczy, sparingów czy innych zawodów. Dlatego KS ORZ Goworowo wziął udział w programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez PSE, krajowego operatora elektroenergetycznego systemu przesyłowego. – Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu znacznie poprawiła się jakość klubowej murawy, co zwiększyło komfort gry i bezpieczeństwo naszych zawodników. Wpłynęło to także na ich morale. Zawodnicy czują, że grają na profesjonalnym boisku i z większą motywacją mogą teraz lepiej rozwijać swoje umiejętności – informuje prezes Klubu Sportowego Orz Goworowo Bartosz Dziełak.

Klub ORZ Goworowo powstał w 1975 r. i przez prawie pół wieku istnienia zajmuje się szkoleniem i trenowaniem piłkarzy, którzy reprezentują goworowską społeczność na arenach sportowych. Zrzesza łącznie 60 zawodników wraz z ich rodzinami, którzy aktywnie włączają się w pomoc klubowi na zasadach wolontariatu.

Kontakt – WzMOCnij Swoje Otoczenie

Celem konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Goworowo PSE realizują projekt budowy linii 400 kV Ostrołęka – Stanisławów. Inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia stabilnych dostaw energii elektrycznej do odbiorców w północno-wschodniej i centralnej Polsce.

Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie

raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

wtorek, 22-09-2020, 10:17 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 180
Zapraszamy na mecze KS Orz Goworowo

Zapowiedź WEEKENDU

✔️ 3 KOLEJKA E2 ORLIK (rocz.2011)
Orz Goworowo – FDP Ostrów Maz.
Piątek 18.09.2020 ⏱ 17:30
Orlik w Goworowie (Goworówek 43A)

✔️5 KOLEJKA C2 TRAMPKARZ (rocz.2007)
Orz Goworowo – Olympic Łyse
Sobota 19.09.2020 ⏱ 11:00
boisko klubowe

✔️3 KOLEJKA F1 Żak (rocz.2012)
Orz Goworowo – Korona Ostrołęka
Sobota 19.09.2020 ⏱ 13:30
Orlik w Goworowie (Goworówek 43A)

🔥 5 KOLEJKA B-Klasy Seniorów
Orz Goworowo – Narew II Ostrołęka
Sobota 19.09.2020 ⏱ 17:00
boisko klubowe

✔️6 KOLEJKA B2 JUNIOR (rocz.2005)
Orz Goworowo – PAF Płońsk
Niedziela 20.09.2020 ⏱ 13:00
boisko klubowe

 

piątek, 18-09-2020, 13:56 | autor: GOKSiR Goworowo
Liczba odsłon: 86
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011