Gmina Goworowo

dziś jest: 13 czerwca 2024
Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
Kunin – Dzień Mamy

…Uczyła nas pierwszych kroków.

Pierwszych słów nas uczyła.

Każdą łzę nam otarła.

Mamusia nasza miła.

Jak Ci się odwdzięczymy, za wszystko Droga Mamo!

Będziemy się starali kochać Ciebie tak samo.

„Maj to życie, maj to kwiatki

Maj to także Święto Matki”.

28 maja dzieci z przedszkola i uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Kuninie gościli  swoje ukochane mamy. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania „Sto lat”, złożenia życzeń i wręczenia pięknych prezentów. Każda grupa zaśpiewała przygotowaną przez siebie piosenkę. Zaprezentowane przez dzieci utwory muzyczne zapoczątkowały wspólną biesiadę. Wszyscy goście bardzo chętnie śpiewali m.in.: Tak bardzo się starałemOrkiestry dęteJadą wozy kolorowe.

Kolejną częścią uroczystości była zabawa w kółeczku. Dzieci razem ze swoimi mamami fantastycznie bawiły się w takie zabawy, jak: KaczuszkiWoogie BoogieDżungla, Głowa ramiona pięty.Zabawy były bardzo energiczne i żywiołowe, dzięki czemu wzbudziły wiele emocji – przede wszystkim radość i uśmiech na twarzy. Po części artystycznej dzieci zaprosiły swoje mamy na wspólne ognisko i słodki poczęstunek.

Każde dziecko wie, że 26 maja to bardzo szczególna data. Dzień Mamy obchodzony w naszej szkole, pozwolił przedszkolakom i uczniom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości swoim mamom poprzez wspólną zabawę.

Tekst: Anna Kozłowska

środa, 12-06-2019, 12:02 | autor: Dorota Kubiak S.P. w Kuninie
Liczba odsłon: 2405
Wydrukuj Wydrukuj
 

Uczestnictwo w projektach:

copyright © 2011